Zwycięstwo Norrisa w F1 Miami GP nie będzie jego ostatnim

Norris pokonał Verstappena o 7 sekund po skorzystaniu z jedynego pitstopu pod samochodem bezpieczeństwa – w przeciwieństwie do swoich rywali – w starciu Kevina Magnussena z Loganem Sargentem.

Czytaj więcej:

Verstappen wygrał dwa poprzednie GP Miami, ale zdążył już zjechać do pitstopu, gdy potrzebny był samochód bezpieczeństwa. Wcześniej utworzył własny wirtualny samochód bezpieczeństwa, rzucając się na Pollarda w zakręcie nr 15 i przyznał, że miał trudności z zawróceniem samochodu.

Będzie to druga porażka Verstappena w 2024 roku po wycofaniu się z GP Australii wygranego przez Carlosa Sainza z powodu problemów z hamulcami.

„To znaczy, wygrywasz i przegrywasz” – Verstappen powiedział Sky. „Myślę, że wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do wyścigów, prawda?

„Dzisiejszy dzień był trochę trudny. Myślę, że jestem już w mediach, nie czuję się wspaniale. Odpłynęliśmy, ale tak nie było.

„Potem zrobiliśmy postój i usłyszałem, co McLaren robi na okrążeniu, i pomyślałem: «Wow, to naprawdę szybkie». Kiedy oni również zmienili opony na twardsze, mieli większą prędkość, zwłaszcza Lando, który leciał. było dla nas wówczas niezwykle trudne.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB20, z Pollardem na zawieszeniu

Foto: Zak Mauger / Filmy o sportach motorowych

„Ale jeśli będzie zły dzień, P2, wezmę to. I jestem naprawdę szczęśliwy z powodu Lando. Minęło dużo czasu. To nie będzie jego ostatni film, więc tak, dzisiaj zdecydowanie na to zasługuje.

Zapytany, czy odnowiony samochód McLarena odzwierciedla jego prawdziwą prędkość, odpowiedział: „Mam nadzieję, że tak!

„To znaczy, wymyślili ulepszenie. Tak, jasne, wygląda na to, że działa. Mamy więc trochę pracy z naszej strony.

„Oczywiście nie był to nasz najmocniejszy weekend pod względem tempa wyścigowego, ale wszystko przeanalizujemy i postaramy się wrócić”.

Charles Leclerc z Ferrari zajął trzecie miejsce, 2 sekundy za Verstappenem i pochwalił Norrisa za „niesamowitą robotę”.

READ  Nie żyje matka Melanii Trump

„Jestem bardzo podekscytowany Lando” – powiedział Leclerc. „Zasługuje na to. Często jest tego bardzo blisko, ale z tego czy innego powodu tego nie robi, ale dzisiaj wykonał niesamowitą robotę.

„Był w nim przez cały weekend i myślę, że już w Q2 było okrążenie, na którym pomyślałem: «OK, oni są za silni».

„Spodziewaliśmy się, że będą silni, może nie tak silni, jak pokazali dzisiaj. Ale on w pełni na to zasłużył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *