Bractwo wydala człowieka, który wydawał małpie odgłosy w stronę protestującej czarnej Ole Miss

Student Uniwersytetu Mississippi, który wydawał małpie odgłosy i wskoczył do filmu kpiącego z propalestyńskich Czarnych, został wydalony ze swojej wspólnoty po tym, jak jego działania stały się popularne w mediach społecznościowych.

Ogłoszono wspólnotę Phi Delta Theta Oświadczenie W niedzielę wskazana osoba została szybko usunięta z systemu.

„Dowództwo główne Phi Delta Theta wie o materiale wideo związanym z protestem studentów na Uniwersytecie Mississippi” – czytamy w oświadczeniu.

„Rasistowskie działania widoczne w filmie były działaniami jednostki i są sprzeczne z wartościami Phi Delta Theta i Mississippi Alpha Chapter. Osoba odpowiedzialna została zawieszona w członkostwie w piątek, 3 maja.

Nie jest jasne, czy niezidentyfikowany mężczyzna będzie mógł w przyszłości ponownie dołączyć do organizacji w Ole Miss lub jakimkolwiek innym oddziale. Rzecznik krajowej centrali Phi Delta Theta nie odpowiedział natychmiast na prośbę „The Daily Beast” o komentarz.

Oświadczenie wspólnoty następuje kilka dni po tym, jak uniwersytet wszczął śledztwo w sprawie co najmniej jednego studenta w wyniku antyrasistowskiego spotkania.

W piątkowym liście do społeczności kampusu rektor Glenn Boyce stwierdził, że uniwersytet jest świadomy „obraźliwych, bolesnych i niedopuszczalnych zachowań, w tym aktów wrogości i rasizmu”. protestujących przeciwko Izraelowi, którzy nagrywali te rasistowskie ataki.

„Chociaż przepisy dotyczące prywatności uczniów zabraniają komentowania konkretnego ucznia, wszczęliśmy dochodzenie w sprawie jego zachowania. Pracujemy nad ustaleniem, czy uzasadnione jest dalsze postępowanie sądowe” – napisał Boyce.

W czwartek kontrdemonstranci rozbili małą propalestyńską demonstrację, która pokojowo zebrała się na trawniku przed posesją. Kontrprotestujący otoczyli odgrodzony teren protestów, skandując „Atakuj deszcz!” Skandowali. oraz „Your Nose Is Big” – serwis informacyjny non-profit Missisipi dzisiaj zgłoszone.

Od reszty obozu protestacyjnego oderwała się kpina z czarnej protestującej kobiety. „Lizzo!” Po rzuceniu takich obelg, wideo pokazujące, jak jest wyśmiewana przez grupę protestujących, składających się głównie z białych mężczyzn, szybko stało się wirusowe. i „Zamknij ją!” Jak prowadziła ją policja.

READ  21-letni narciarz ginie w wyniku „wysokiego ryzyka” wyczynu kaskaderskiego podczas próby przeskoczenia amerykańskiej autostrady

Boyce w swoim przesłaniu stwierdził, że tego rodzaju molestowanie jest niedopuszczalne.

„Nie tolerujemy dyskryminacji, zastraszania, molestowania ani dyskryminacji kogokolwiek w społeczności naszego kampusu. Żeby było jasne, ludzie, którzy mówią ludziom okropne rzeczy ze względu na to, kim są, nie znajdą na tym kampusie schronienia ani pocieszenia” – kontynuował Boyce.

Wybrani urzędnicy twierdzili co innego. Przedstawiciel Mike Collins (R-GA) z dumą ponownie opublikował wideo i opisał je: „Ole Miss dbająca o interesy”. gubernator Tate Reeves Tweetowano Jego akceptacja ze scenami kontrprotestów.

„Rozgrzewa moje serce” – napisał.

Konflikt porównuje się do protestów z 1962 r., kiedy biała społeczność studencka zbuntowała się w związku z decyzją o przyjęciu czarnego studenta imieniem James Meredith. Ole Miss, od dawna spleciona z historią Konfederacji, w dalszym ciągu była miejscem starć kulturowych pod koniec 2010 r. i 2020 r., wraz z napływem studentów. Usuń pomniki Konfederacji Z przesłanek argumentowali, że gloryfikują niewolnictwo.

To dziedzictwo szkoły – ona przejmuje kontrolę Przezwisko Język – z czasów zniewolenia – wciąż boryka się z trudnościami. W swoim piątkowym przesłaniu Boyce w niewyraźny sposób nawiązał do powiązań szkoły z federacją, nie wymieniając jednak nazwisk.

„Chociaż jesteśmy nowoczesnym uniwersytetem z tętniącą życiem społecznością liczącą ponad 25 000 osób, ważne jest, aby uznać naszą trudną historię i fakt, że takie zdarzenia mogą nas powstrzymywać” – napisał Boyce.

Chociaż Czarni Missisipi są prawie 40 procent Wśród populacji stanu stanowią najmniejszą liczbę czarnych studentów na uniwersytecie. 11 procent ciała studenckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *