Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Brazylii wzrosła do 83, a dziesiątki uznano za zaginioneCNN

Seria ofiar śmiertelnych Katastrofalna powódź W południowym brazylijskim stanie Rio Grande do Sul zgłoszono co najmniej 83 osoby – podała w poniedziałek stanowa jednostka ochrony ludności.

Władze badają cztery kolejne ofiary śmiertelne, aby ustalić, czy mają one związek z burzami.

Według Obrony Cywilnej Rio Grande do Sul kolejnych 276 osób zostało rannych, co najmniej 111 uznano za zaginione, a co najmniej 121 000 zostało wysiedlonych.

Klęska dotknęła ponad 850 000 ludzi w 345 gminach, niszcząc domy, drogi i mosty.

Renona Matosa/Reuters

Strażacy wojskowi uratowali jedną osobę helikopterem.

Amanda Perobelli/Reuters

Ludzie zostali uratowani w kajakach.

CNN rozmawiało z lokalnymi mieszkańcami i ewakuowanymi, którzy powiedzieli, że widzieli ciała zmarłych wciąż w wodach powodziowych, które nie zostały jeszcze wliczone w liczbę ofiar śmiertelnych.

Pułkownik Jose Carlos Salat, zastępca dowódcy wojskowej straży pożarnej Rio Grande do Sul, powiedział w niedzielę CNN, że w akcję ratunkową zaangażowanych było około 1000 strażaków.

„Kiedy przestanie padać, przeprowadzane są krótkie akcje, aby uratować jak najwięcej ludzi. Wczoraj (sobota) mogliśmy zintensyfikować działania” – powiedział Salet.

Zdjęcia pokazały, że w niektórych obszarach błotnista, brązowa woda wznosi się do dachów, a ekipy ratownicze przewożą ludzi i zwierzęta na nadmuchiwanych tratwach.

Diego Vary/Reuters

Błoto pojawiło się także po ustąpieniu wód powodziowych w Jacaresinho.

Gustavo Ghisleni/AFP/Getty Images

Zniszczone budynki w Roga Sales.

W ostatnich latach Rio Grande do Sul jest w coraz większym stopniu dotknięte ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, a we wrześniu co najmniej 54 osoby zginęły w wyniku przejścia subtropikalnego cyklonu.

Kryzys klimatyczny, spowodowany głównie spalaniem przez człowieka paliw kopalnych, zaostrza ekstremalne zjawiska pogodowe na całym świecie I poważniej I częściej.

READ  Giełdy rosną w miarę słabnięcia obaw Fed o podwyżkę stóp procentowych, Apple na pokładzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *