Emeryci zostaną automatycznie zmniejszeni w 2033 r., jeśli Ubezpieczenie Społeczne nie zostanie ustalone: ​​NPR

W ciągu ostatniego roku fundusze zabezpieczenia społecznego nieznacznie się poprawiły. Jednak świadczenia grożą automatycznymi cięciami w ciągu niecałej dekady, chyba że Kongres podejmie działania w celu przyspieszenia programu.

Kevina Deitcha/Getty Images


Ukryj tytuł

Zmień tytuł

Kevina Deitcha/Getty Images


W ciągu ostatniego roku finanse Ubezpieczeń Społecznych nieznacznie się poprawiły. Jednak korzyści zostaną automatycznie obcięte w ciągu niecałej dekady, chyba że Kongres podejmie działania mające na celu przyspieszenie programu.

Kevina Deitcha/Getty Images

Kongres ma mniej niż dekadę na naprawę ubezpieczeń społecznych, w obliczu wyczerpania się środków na popularnym programie i grożenia ostrymi cięciami świadczeń dla prawie 60 milionów emerytów i członków rodzin. Raport rządowy Opublikowano w poniedziałek.

Raport sporządzony przez powierników Ubezpieczeń Społecznych przewidywał, że fundusz powierniczy planu emerytalnego wyczerpie się w listopadzie 2033 r. Od tego momentu, jeśli ustawodawcy nie wprowadzą wcześniej zmian, świadczenia zostaną automatycznie obniżone o 21%.

W nowej prognozie jest kilka dobrych wiadomości. Ubezpieczenie społeczne nie marnuje pieniędzy tak szybko, jak przewidywali powiernicy rok temu, dzięki wyższej niż oczekiwano produktywności pracowników i oczekiwanemu spadkowi niepełnosprawności.

Mimo to długoterminowe wyzwania demograficzne nie zniknęły. Coraz większa liczba przedstawicieli pokolenia wyżu demograficznego pobiera świadczenia, a mniej pracowników płaci podatki na każdego emeryta. Biorąc pod uwagę dzisiejszy niski wskaźnik urodzeń, nie oczekuje się, że to niedopasowanie zmieni się w ciągu dziesięcioleci, chociaż wzrost imigracji pomaga.

Proponowane poprawki

Kongres mógłby rozwiązać ten problem, podnosząc podatki w celu wsparcia Ubezpieczeń Społecznych, obniżając świadczenia emerytalne lub stosując kombinację obu. Jednak politycznie akceptowalne rozwiązanie pozostaje nieuchwytne.

READ  Obejrzyj, jak astronauta SpaceX Crew-7 wraca na Ziemię 12 marca w bezpłatnej transmisji na żywo

„Kiedy widzisz dwóch głównych kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta oszukujących się, że obiecują, że nie zrobią, aby rozwiązać problem, musisz się martwić, ponieważ tego rodzaju reformy naprawdę zaczynają się od góry” – mówi prezydent Maya Makunias. Komisja Odpowiedzialnego Budżetu Centralnego.

Administracja Bidena obiecała nie dotykać świadczeń Ubezpieczeń Społecznych.

„Seniorzy pracowali całe życie, aby uzyskać świadczenia, na jakie zasługują” – powiedziała sekretarz skarbu Janet Yellen, która przewodniczy powiernikom. Oświadczenie. „Jesteśmy zaangażowani w działania, które chronią i wzmacniają programy, na których Amerykanie polegają, jeśli chodzi o bezpieczną emeryturę”.

Demokraci w Kongresie zaproponowali wyższe podatki dla bogatych, aby wesprzeć Ubezpieczenia Społeczne. Republikanie w Kongresie blokują to, wzywając zamiast tego do ograniczenia formuły świadczeń i podniesienia wieku emerytalnego młodszych pracowników.

„Ci, którzy chcą obciąć składki na ubezpieczenie społeczne, sprawiają, że jest ono mniej przystępne” – mówi Nancy Altman, prezes grupy wsparcia Social Security Works. „Ale oczywiście nie ma wątpliwości, że nas na to stać. To naprawdę kwestia wartości. I choć jesteśmy spolaryzowani, nie jesteśmy w tej kwestii spolaryzowani”.

Altman ma nadzieję, że prawodawcy znajdą rozwiązanie, zanim wejdą w życie automatyczne cięcia.

„Jeśli nie będą osiągać dobrych wyników, nie tylko dlatego, że wszyscy zostaną wyrzuceni ze stanowisk”, mówi. „Nie mogli nawet być w Waszyngtonie. Goniliby ich po ulicy”.

Zegar tyka, a opóźnienie jest już kosztowne.

„Powiernicy co roku ostrzegają nas, że musimy wprowadzić zmiany, a im szybciej to zrobimy, tym lepiej i łatwiej będzie to zrobić” – mówi Makunias. „Każdego roku nie udaje nam się wprowadzić tych zmian”.

READ  Izrael przeprowadził nocny atak na szpital Gaza al-Shifa

Rozliczenia medyczne i inwalidzkie

Chociaż planowi emerytalnemu Ubezpieczeń Społecznych grozi wyczerpanie środków, powiernicy stwierdzili, że odrębny plan wsparcia dla osób niepełnosprawnych mógłby stanowić długoterminowe rozwiązanie.

Finansowanie Medicare również uległo pewnej poprawie w ciągu ostatniego roku dzięki silniejszej gospodarce i niższym niż oczekiwano wydatkom. Oczekuje się jednak, że program, który zapewnia opiekę zdrowotną prawie 67 milionom ludzi, do 2036 r. stanie w obliczu kryzysu finansowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *