W związku ze zbliżającymi się letnimi igrzyskami olimpijskimi rzeka w Paryżu została niebezpiecznie zanieczyszczona dla pływaków

Do ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich pozostało 28 dni, a badania przeprowadzone w historycznej Sekwanie wykazały, że w wodzie nadal występuje niebezpieczny poziom skażenia bakterią E. coli, często powiązaną z bakteriami kałowymi.

Testy przeprowadzone przez zespół monitorujący Eau de Paris z biura burmistrza wykazały, że poziom zanieczyszczeń w czterech różnych obszarach przekracza bezpieczny limit 900 jednostek tworzących kolonie na 100 mililitrów, ustalony przez Światową Federację Triathlonu.

Oprócz zawodów triathlonowych maratończycy planują nurkować w rzece podczas swoich zawodów. Od 30 lipca do 5 sierpnia odbędą się trzy imprezy triathlonowe, a 8 i 9 sierpnia odbędą się maratony pływania.

E. coli, wraz z enterokokami, w przypadku spożycia może powodować biegunkę, infekcje dróg moczowych, zapalenie płuc i sepsę. Najnowsze ustalenia wskazują, że trzeci tydzień z rzędu próbki rzek zawierały niebezpieczne poziomy bakterii pochodzących z odchodów.

Klasyfikacja „dobrej jakości wody” to mniej niż 500 jednostek tworzących kolonie E. coli i 200 jednostek enterokoków na 100 mililitrów wody.

Od 1923 roku kąpiel w rzece była nielegalna. Paryż wydał 1,5 miliarda dolarów na budowę zbiornika na wodę oraz sieci podziemnych kanałów ściekowych i oczyszczalni ścieków.

Jednak niedawne ulewne deszcze, które spowodowały również spustoszenie podczas French Open, zmyły do ​​dróg wodnych jeszcze więcej ścieków. W kwietniu prezydent Paryża 2024 Tony Estanguet powiedział CBS, że igrzyska olimpijskie mogą zostać przełożone, jeśli deszcz będzie się utrzymywał.

Letnia pogoda może pomóc w sprzątaniu, ponieważ sucha pogoda i letnie upały mogą pomóc zabić niektóre bakterie.

Wcześniej organizatorzy twierdzili, że nie ma planu awaryjnego ani lokalizacji zapasowej, jeśli deszczowa pogoda się utrzyma. Jedną z opcji może być przekształcenie triathlonu w duathlon, który obejmuje wyłącznie jazdę na rowerze i bieganie.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i burmistrz Paryża Anne Hidalgo nadal przekonują, że ich trwające od dziesięciu lat wysiłki zapewnią, że naturalna rzeka będzie gotowa na czas na wydarzenia. Oboje oświadczyli, że sami planują się wykąpać, aby udowodnić czystość rzeki.

READ  Zawalenie się mostu w Baltimore: Uważa się, że 6 osób zginęło w wyniku uderzenia statku w most

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Miguel Medina/AFP/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *