TSA ustanawia nowy rekord liczby pasażerów poddanych kontroli bezpieczeństwa w ciągu jednego dnia

Administracja Bezpieczeństwa Transportu ogłosiła w piątek, że sprawdziła ponad 2,95 miliona pasażerów linii lotniczych, ustanawiając nowy rekord w ciągu jednego dnia.

W poście na X, Agencja, wcześniej znana jako Twitter, podała, że ​​w sobotę skontrolowała 2 951 163 osób na punktach kontrolnych na lotniskach w całym kraju, pobijając poprzedni rekord wynoszący 2 907 378, ustanowiony w niedzielę po Święcie Dziękczynienia w zeszłym roku.

„Jeśli poleciałeś wczoraj, gratulacje, byłeś częścią rekordowego dnia!” Rzeczniczka TSA Lisa Farbstein powiedziała w oświadczeniu: Oddzielny post.

Pasażerowie przemieszczają się przez międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie przed Dniem Pamięci przypadającym 24 maja 2024 r. w Atlancie.  / Źródło: Mike Stewart / AB

Pasażerowie przemieszczają się przez międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie przed Dniem Pamięci przypadającym 24 maja 2024 r. w Atlancie. / Źródło: Mike Stewart / AB

TSA przewiduje, że piątek będzie najbardziej pracowitym dniem dla podróży lotniczych przed rozpoczęciem weekendu z okazji Dnia Pamięci, kiedy prawie 3 miliony osób przejdzie przez punkty kontrolne na lotniskach.

W czwartek TSA przebadało prawie 2,9 miliona osób, czyli o około 11 000 mniej w porównaniu z poprzednim rekordem. Firma podała, że ​​pięć z 10 najbardziej pracowitych dni w podróży przypadło na okres od 16 maja.

Oczekiwana jest także weekendowa wycieczka z okazji Dnia Pamięci Bij rekordy na drogach.

Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe (AAA) ostrzegło, że w ten weekend drogi mogą być bardziej zatłoczone niż kiedykolwiek. Więcej tłumu niż w poprzednich latach. System, zobacz Różne czynniki ekonomiczne oraz współpracuje z innymi grupami przy planowaniu warunków podróży, zdeklarowany Szacuje się, że na początku tego miesiąca w całych Stanach Zjednoczonych 43,8 miliona ludzi przejechało co najmniej 80 mil od czwartku do poniedziałku. Według AAA oznaczałoby to 4% wzrost całkowitej liczby podróży w porównaniu z 2023 r.

„Od prawie 20 lat nie widzieliśmy takiej liczby podróży w weekendy z okazji Dnia Pamięci” – stwierdziła w oświadczeniu Paula Twidale, starsza wiceprezes ds. podróży AAA. „Spodziewamy się dodatkowego miliona podróżnych w ten świąteczny weekend w porównaniu z 2019 r., co nie tylko oznacza, że ​​przekroczyliśmy poziomy sprzed pandemii, ale także oznacza bardzo pracowity letni sezon turystyczny”.

READ  We wtorek dwie burze połączą się i spowodują najcięższe opady śniegu

Emily Mae Czachor przyczyniła się do powstania tego raportu.

Sebastian Junger opowiada o doświadczeniu bliskim śmierci w swojej nowej książce „In My Time of Dying”.

Grupa z Kalifornii wykorzystuje surfing, aby pomóc weteranom przezwyciężyć traumę

TSA ustanawia jednodniowy rekord liczby pasażerów poddanych kontroli bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *