Simone Biles zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w 2024 r. po zwycięstwie w próbach w USA

MINNEAPOLIS (AP) – Wszyscy mieli powód, aby wrócić. Każda z nich.

Podczas gdy gwiazda gimnastyki przedkładała zdrowie psychiczne i bezpieczeństwo nad dumę, Simone Biles pokonała ten ból trzy lata temu po dwóch tygodniach w Japonii. Decyzja ta zainspirowała niektórych, a innych doprowadziła do szaleństwa.

Suni Lee udowodniła, na ile zdobyła złoto – a może przede wszystkim przed sobą – podczas gdy Piles obserwował zmagania z trybun.

Jordan pomógł drużynie Chile zdobyć srebro na Igrzyskach 2020.

Jade Carey została oficjalną członkinią pięcioosobowej drużyny olimpijskiej po wyjeździe do Tokio w ramach kwalifikacji indywidualnych. Tym razem była to ścieżka niedostępna dla Stanów Zjednoczonych i najwyraźniej i tak nie była zainteresowana ponownym odkrywaniem jej.

Wszyscy powracają w wyjątkowym świetle reflektorów – no i 16-letniego debiutanta Hesleya Rivery – które może zapewnić tylko największa scena w grze.

Ich powody są głęboko osobiste. Jednak ich motywacja nie jest taka.

„To zdecydowanie nasza podróż odkupienia” – powiedział Biles po zorganizowaniu trzeciego wyjazdu na igrzyska olimpijskie, wygrywając niedzielne próby w USA. „Czuję, że wszyscy mamy więcej do zaoferowania”.

Nikt inny jak 27-letnia Biles, najstarsza Amerykanka, która od lat pięćdziesiątych XX wieku znalazła się w olimpijskiej drużynie gimnastycznej. Nie spodziewała się, że uda jej się to zrobić prawie dziesięć lat po tym, jak crossover stał się sensacją na Igrzyskach 2016 w Rio de Janeiro.

Tutaj jest. Wciąż pracuję. Nadal naciskam. Nie chcę uciszyć krytyków w mediach społecznościowych zastanawiających się, czy kiedykolwiek jeszcze „wybuchnie”, ale jest zdeterminowany, aby wydobyć wszystko, co w jego mocy ze swojego niezwykłego talentu.

„Nikt mnie do tego nie zmuszał” – powiedział Biles, który w ciągu dwóch dni zanotował w sumie 117,225, co dało mu przewagę w klasyfikacji generalnej o prawie sześć punktów nad Lee. „Decyduję się budzić każdego dnia, ćwiczyć na siłowni, wychodzić tutaj i występować dla siebie. Żeby przypomnieć sobie, że nadal mogę to zrobić.

READ  Wybory we Francji 2024 na żywo: najwięcej mandatów zdobywa NFP, drugie miejsce Macron, trzecie Le Pen

I zrób to na poziomie, któremu nikt inny w jej grze – a kiedy jest w najlepszej formie, w ogóle w grach – nie dorównuje.

Wyjazd do Francji nigdy nie budził wątpliwości, odkąd Biles wrócił zeszłego lata po dwuletniej przerwie. Jedyne, czego dokonał w ciągu ostatnich 12 miesięcy, to zdobył szósty tytuł mistrza świata w wieloboju oraz zdobył swoje ósme i dziewiąte mistrzostwo kraju – oba osiągnięcia – podczas wykonywania najcięższej gimnastyki w swoim życiu.

Choć przed kwalifikacjami kobiet, które odbędą się 28 lipca, dużo pracy, to kiedy Percy wejdzie na scenę, to ona będzie faworytką. W ciągu najbliższych czterech tygodni jest jeszcze wiele do uporządkowania.

Piles wzdrygnął się po wylądowaniu podwójnym skokiem Yurczenki, co jest świadectwem zarówno trudności skoku, jak i ogromnej mocy, jaką generuje podczas wykonywania tej umiejętności, czegoś, czego niewielu gimnastyków płci męskiej próbuje i utrzymuje jeszcze mniej w czystości.

Chociaż nie była zbyt zniechęcona podczas niechlujnego występu w piątek, zeskoczyła z belki po tym, jak nie udało jej się wylądować boczną anteną, wydając westchnienie, aby cały świat mógł to zobaczyć.

Biles zakończyła swoim popisowym wydarzeniem, ćwiczeniami na parkiecie. Mimo że był to mały krok poza granice, to niezrównany upadek na światowym poziomie wzbudził ostatnio spore zainteresowanie. Od gwiazdy pop Taylor SwiftPiosenka „Ready For It” otwiera program Bilesa.

Wstał ze sceny przy owacji na stojąco, po czym usiadł na schodach, aby poświęcić chwilę na swoją ostatnią rundę konkursową na amerykańskiej ziemi. Może kiedyś.

Biles odrzucił pytania o przyszłość. To może poczekać. Do tego momentu była to długa i kręta droga. Zamierza także cieszyć się byciem częścią zespołu, który „dźwiga na swoich barkach duży ciężar”.

READ  Zaćmienie Słońca 2024: Miliony ludzi w Ameryce Północnej zobaczą film, który zapowiada się hitem

Uważa, że ​​ona i jej koledzy z drużyny poradzą sobie najlepiej. To właśnie trwało

„To wspaniale, że Tokio dało nam możliwość otwarcia platformy do tej rozmowy” – powiedział Biles. „Teraz myślę, że sportowcy są trochę bardziej zestrojeni i ufamy temu, co podpowiada nam przeczucie”.

Przeczucie Bilesa podpowiadało jej, że jeśli chce wrócić, musi to zrobić na swoich warunkach. Oznacza to podjęcie przemyślanych kroków, które sprawią, że jej życie nie będzie już definiowane przez gimnastykę.

Wiosną 2023 roku wyszła za mąż za ratownika Chicago Bears Jonathana Owensa i oboje budują dom na północnych przedmieściach Houston wkrótce po powrocie Bilesa z Paryża.

Biles udaje się do Francji jako twarz amerykańskiego ruchu olimpijskiego, choć dobrze wie, że ponad kilka z milionów widzów, którzy będą oglądać zawody w przyszłym miesiącu, sprawdzi, czy demony, które wykoleiły ją w Tokio, wyjdą na powierzchnię.

Wdrożyła zabezpieczenia, aby się chronić – w tym podczas zeszłorocznych mistrzostw świata – gdy wciąż zdarzały się chwile niepokoju. Co tydzień spotyka się z terapeutą, nawet w sezonie startowym, czego nie robił w ramach przygotowań do Igrzysk w 2020 roku.

Biles ma niezrównaną długowieczność – nie przegrała żadnego meczu od 2013 roku – a Amerykanie wezmą najstarszą drużynę kobiet, aby złagodzić zasady dotyczące imienia, podobieństwa i mundurów na poziomie NCAA. Carey (24), Chiles (23) i Lee (21) muszą jednocześnie zarobić na nowo zdobytej sławie i kontynuować rywalizację.

Oparli się na tym doświadczeniu podczas czasami wyczerpującego spotkania, w którym uczestniczyli najlepsi pretendenci Shilize Jones, Sky Blakely’ego I Kayla DiCello Wyjdź z kontuzją nóg na kilka tygodni przed realizacją swojego życiowego marzenia.

Obserwowanie, jak dobrzy przyjaciele opuszczają arenę ze łzami w oczach, przypomina nam, jak cienka może być granica między udaniem się a niepowodzeniem. Biles pozostał po prawej stronie tej linii dłużej, niż się spodziewała. Spróbuje cieszyć się tym, presją i w ogóle.

READ  W Kalifornii ujawniono zwycięzcę jackpota o wartości 1,765 miliarda dolarów w Powerball, Theodorusa Strucka

Być może w 2021 roku przeszła samą siebie. Postanawia, że ​​tym razem nie dopuści do tego.

„Czuję, że wygrywam” – powiedział. „Teraz czuję się, jakbym brał udział w próbach olimpijskich, dostał się do paryskiej drużyny olimpijskiej i wygrał. Sprawdźmy więc stamtąd.

___

Letnie Igrzyska Olimpijskie AP: https://apnews.com/hub/2024-paris-olympic-games

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *