Sędzia Cannon przedłużył rozprawę w związku z wnioskiem Trumpa o unieważnienie nominacji specjalnego obrońcy.CNN

Sędzia Eileen Cannon po raz kolejny naruszyła harmonogram prac sądu w sprawie byłego prezydenta Donalda Trumpa dotyczącej dokumentów niejawnych, odsuwając na dalszy plan niektóre kwestie prawne, które nurtowały ją od miesięcy.

Cannon planuje przeprowadzić wszechstronne przesłuchanie w sprawie wniosku Trumpa o unieważnienie powołania specjalnego obrońcy Jacka Smitha, sygnalizując, że może być bardziej skłonny niż jakikolwiek inny sędzia procesowy do zawetowania uprawnień specjalnego obrońcy.

Planowane przesłuchanie dodaje nowy, niezwykły zwrot w federalnej sprawie karnej przeciwko byłemu prezydentowi: Cannon powiedział we wtorek, że różni partyzanci polityczni i badacze konstytucji niezwiązani ze sprawą mogą dołączyć do ustnych wywodów jeszcze w tym miesiącu.

Na tym polega niezwykły wzrost liczby argumentów w sprawie karnej – wniesionej rok temu w tym tygodniu Rozprawa zacznie się dopiero w przyszłym rokuJeśli jest

Środa, Armata poszła dalejDodanie zapytania Żądanie nakazu kneblowania od zwolenników Ogranicz retorykę Trumpa na temat egzekwowania prawa i poświęć więcej czasu na wysłuchiwanie argumentów w kwestii doradcy specjalnego.

Cannon wysłucha argumentów w tych kwestiach i oferty Trumpa w tygodniu rozpoczynającym się 21 czerwca Dowody w jego sprawie należy wyrzucić Zebrane przez FBI w 2022 r. w Mar-a-Lago lub wyszukaj dostarczone przez jego byłego prawnika Evan Corcoran przed wielką ławą przysięgłych.

Jednocześnie przełożył inne rozprawy, nie wyznaczając nowego terminu.

Niedawnym przykładem podejścia Cannona do kwestii bezpieczeństwa narodowego jest zmiana kalendarza: wyznaczenie godzin rozpraw w sądzie na argumenty, którym inne sądy w dużej mierze zaprzeczyły oraz s.Rozwiązywanie różnych problemów prawnych przez miesiące.

Podobne wyzwania, jakie stawiano dochodzeniom doradcy specjalnego w sprawie Trumpa i innych głośnych celów, w ostatnich latach zawiodły na całym obszarze: prawnik Huntera Bidena nie osiągnął niczego w oczach sędziów w Los Angeles i Delaware; Chodzi o Paula Manaforta Argumenty upadły Kiedy były przewodniczący kampanii Trumpa podważył autorytet specjalnego prokuratora Roberta Muellera; A Andrew Miller, były współpracownik Rogera Stone’a, przegrał wyzwanie rzucone autorytetowi Muellera.

READ  Sąd apelacyjny opóźnia wyrok skazujący Trumpa za oszustwo cywilne w związku z procesem dotyczącym cichych pieniędzy

Nawet inni federalni sędziowie procesowi, którzy dopuszczają specjalnych obrońców w sprawach karnych, mogliby orzekać w Cannon inaczej.

Sygnał Cannona dla Republikanów, że jest skłonny przyjąć wyzwanie przed prokuratorem specjalnym, nadchodzi w tym samym tygodniu. Prokurator generalny Merrick Garland jest w pogotowiu Za skorzystanie ze specjalnych porad.

Sprawa rozpatrywana przez Cannona w sądzie federalnym Południowego Okręgu Florydy prawdopodobnie pozostanie debatą polityczną do 21 czerwca, kiedy Cannon zorganizuje przesłuchanie w sprawie upoważnienia specjalnego obrońcy do ścigania oskarżonego.

Cannon przyjął już zupełnie odmienne podejście od innych sędziów federalnych na szczeblu procesowym, którzy zajmowali się sprawami karnymi postawionymi przez niedawne biura doradców specjalnych – w tym pięć od czasu objęcia urzędu prezydenta przez Trumpa.

Podczas gdy inni szybko rozpoczęli śledztwo – specjalny prokurator David Weiss prowadzi w tym tygodniu sprawę przeciwko Hunterowi Bidenowi w Delaware, osiem miesięcy po impeachmentu – Cannon powoli porusza się w przedprocesowych kwestiach Trumpa i jego dwóch współoskarżonych. Wiele kluczowych kwestii prawnych, które należy rozstrzygnąć w sprawie dotyczącej tajnych akt, którą Departament Sprawiedliwości po raz pierwszy wniósł przeciwko Trumpowi w czerwcu ubiegłego roku, nie zostało jeszcze rozstrzygniętych.

Bardzo rzadko zdarza się, aby federalny sędzia prowadzący rozprawę pozwolił na wystąpienie w sądzie grupie trzeciej niezwiązanej ze sprawą karną. Praca ta jest w dużej mierze zarezerwowana dla doprowadzenia i prowadzenia sporów między grupami oskarżonych przeciwko prokuratorom w sądach w całym kraju. Rzadko zdarza się, aby osoby trzecie mogły argumentować w sądzie w sytuacjach odwoławczych.

„To niedorzeczne, że te wnioski w ogóle są uwzględniane w trakcie przesłuchania. To niedorzeczne, że pozwala się stronom trzecim na komentowanie śledztwa” – powiedział CNN Bradley Moss, ekspert ds. prawa bezpieczeństwa narodowego z siedzibą w Waszyngtonie.

Cannon chciał jednak, aby występowało przed nim trzech odrębnych prawników. Dwie z tych grup popierają stanowisko Trumpa, odrzucając pozew przeciwko niemu i twierdząc, że specjalny obrońca nie ma jurysdykcji do ścigania z różnych powodów konstytucyjnych. Trzecia grupa twierdzi, że wymiar sprawiedliwości powinien zapewnić skorzystanie z pomocy specjalnego obrońcy.

READ  Jamaal Murray Buzzer-Peter Capps zdobył 20 punktów w meczu przeciwko Lakers

Dwóch byłych prokuratorów generalnych USA mianowanych przez Republikanów, Edwin Meese i Michael Mukesi, należy do grupy tzw. „przyjaciół sądu” po stronie Trumpa i Cannon ma z nimi kontakt. Z akt sądowych wynika, że ​​wszystkie trzy grupy, z wyłączeniem sędziów i prawników oskarżonych, będą mogły argumentować po 30 minut każda.

Jak twierdzą, Meese i Mugesi mają szczególne spostrzeżenia, którymi chcą się podzielić z sędzią, biorąc pod uwagę ich poprzednie stanowiska kierownicze w sądownictwie.

Tymczasem Cannon w środę opóźnił zaplanowane wcześniej wielodniowe postępowanie, podczas którego zespół Trumpa chciał pod przysięgą przesłuchiwać urzędników federalnych na temat sposobu, w jaki prowadzili śledztwo.

Zespół prawny Trumpa próbuje przekonać sędziego, aby wymusił zmianę rządu Więcej danych z odległych biur Podział Administracyjny. Biuro specjalnego prokuratora kilka miesięcy temu osobiście przekonywało Cannona, że ​​zezwolenie urzędnikom federalnym na składanie zeznań na tym etapie sprawy – zgodnie z życzeniem Trumpa – byłoby bezprecedensowym nadużyciem sądu.

Cannon nadal zgodził się na śledztwo, którego chciał Trump. Ale tego przesłuchania nie ma już w harmonogramie.01:21 – Źródło: CNN

Comey mówi, że Trump „błaga” o karę więzienia Zapytaj dlaczego

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *