Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX rozświetla nocne niebo nad Space Coast na Florydzie

grać

Start zaplanowano na środę o 22:35, kiedy rakieta Falcon 9 wystartowała z platformy startowej i rozświetliła nocne niebo nad Przylądkiem Canaveral. Jego ładunek: Starlink 6-62, robocza nazwa zestawu 23 satelitów Starlink.

Rakieta wzniosła się w nocy w kierunku południowo-wschodnim i wydała głośny dźwięk.

Osiem i pół minuty później wylądował wzmacniacz Falcon 9 Brak powagi Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim.

Kiedy nastąpi następny start rakiety na Florydzie? Czy dzisiaj jest premiera? Harmonogram nadchodzących startów rakiet SpaceX, NASA i ULA na Florydzie

W środę odbył się ósmy lot wzmacniacza. Do jego poprzednich misji zaliczają się trzy misje Starlink, misja Euclid, CRS-30 należąca do ESA oraz dwie misje załogi kosmicznej Axiom: Ax-2 i Ax-3.

SpaceX jest pierwszym w podwójnym nagłówku

W środową noc odbędzie się pierwszy z kolejnego podwójnego startu SpaceX.

Gdy rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę partię satelitów Starlink, zespół SpaceX ogłosił plany wystrzelenia kolejnej partii w ciągu 24 godzin.

W czwartkowy wieczór z Wybrzeża Kosmicznego wystrzelono kolejną partię satelitów Starlink.

W czwartek rano SpaceX potwierdziło, że jego celem jest wystrzelenie rakiety o godzinie 18:45 czasu wschodniego z Pad 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego. Jednak później ogłoszono, że wydanie zostanie przesunięte na koniec okna o 22:13 EDT.

Od środowego startu rakieta Falcon 9 miała podróżować po południowo-wschodniej trajektorii i wylądować na pokładzie drona na Oceanie Atlantyckim.

Aktualizacja startowa Starlinera

Space Coast trwało prawie trzy tygodnie startu. NASA wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​start załogowego testu lotu Starlinera został jeszcze bardziej opóźniony, w związku z czym w sobotę 25 maja porzucono próbę. Następną próbę startu zaplanowano na godzinę 12:25 czasu wschodniego w sobotę, 1 czerwca. Daje to zespołom więcej czasu na upewnienie się, że statek kosmiczny jest gotowy do startu.

READ  Zegar Zagłady 2024: 90 sekund do północy: co warto wiedzieć

Ostatnia próba wystrzelenia, która miała miejsce 6 maja, została przerwana po tym, jak stwierdzono, że rakieta Atlas V ma uszkodzony zawór tlenowy. Załogi ULA pracowały nad wymianą zaworu tlenowego, ale ich prace uległy dalszemu opóźnieniu po wykryciu wycieku helu z pędnika w module serwisowym statku kosmicznego – jednorazowym module, w którym mieszczą się pędniki umieszczone pod statkiem kosmicznym.

„Ważne jest, abyśmy poświęcili czas na zrozumienie wszystkich złożoności każdego problemu, w tym zbędnych możliwości układu napędowego Starliner i wpływu na naszą tymczasową certyfikację oceny przez ludzi. Zaangażujemy Butcha i Suni w tę misję testową. Społeczność ocenił postęp zespołów i logikę lotu w nadchodzącym przeglądzie gotowości do testów w locie Agencji Delta.” W komunikacie prasowym zacytowano Steve Stich, kierownik programu Commercial Crew Programu NASA.

Możliwości wydawania kopii zapasowych obowiązują do niedzieli 2 czerwca, środy 5 czerwca i czwartku 6 czerwca.

Zespół Florida Today Space będzie w dalszym ciągu dostarczał najświeższych informacji na temat tej historii i wszystkich startów na Przylądku. Floridatoday.com/space.

Brooke Edwards jest reporterem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z nią [email protected] lub w X: @brookofstars.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *