Puchar Świata T20 2024, raport z pierwszego półfinału AFG vs SA, 26 czerwca 2024 r.

Afryka Południowa 60 do 1 (Hendrix 29*, Farooqui 1-11) przegrane Afganistan 56 (Omarzai 10, Shamsi 3-6, Johnson 3-16) dziewięcioma bramkami

Meloniki z Republiki Południowej Afryki zniszczyli najwyższy ranking Afganistanu pięcioma bramkami w pierwszych pięciu overach, pokonując swoich przeciwników 56 runami w pierwszym półfinale Pucharu Świata T20 2024.
Później, mimo że wcześnie stracili Quintona de Kocka, Aidan Markram i Reeza Hendricks spokojnie poprowadzili mini-pościg na bardzo trudnym boisku Darupa.

Dla drużyny nie znanej z rewelacyjnej gry w krykieta w fazie pucharowej zwycięstwo było dominujące i kliniczne. Republika Południowej Afryki pozostała bez szans. Świetnie rzucali, dobrze grali w polu, a na początku musieli stawić czoła trudnym podbramkom, rzucając się na luźne piłki.

W nagrodę po raz pierwszy wystąpili w finale Pucharu Świata mężczyzn, przedłużając swoją passę meczów bez porażki w turnieju do ośmiu meczów. Margines zwycięstwa, dziewięć bramek i 67 piłek do stracenia, podkreśliło kontrolę, jaką sprawowali od początku do końca w tym meczu.

Johnson i Rabada przedarli się przez najwyższą klasę

Nawierzchnia Tarouba nie tylko zapewniała ruch boczny, ale także zapewniała duże odbicie na początku. Dzięki wysokościom, jakie wnoszą na boisko Marco Johnson i Kagiso Rabada, Republika Południowej Afryki ma doskonały atak, aby wykorzystać warunki.
Pod koniec pierwszej bramki Janssen usunął afgańskiego odbijającego turniej – Rahmanullaha Gurbaza – który poślizgiem posłał piłkę do Hendricksa. W swojej następnej akcji Johnson wbił Gulbada z powrotem w niego, dostarczając go przez bramę.

Pierwsza bramka Rabady postawiła Afganistan w poważnych tarapatach. Odepchnął dwie piłki i w obu przypadkach uderzył w drewno. Killadi to piłka, która spadła nad środkowy kikut Ibrahima Sadrana – Ibrahim był wówczas największą nadzieją Afganistanu na zdobycie najlepszego wyniku. Przy czwartej piłce Mohammad zmiażdżył Nabiego jeszcze bardziej oszałamiającym podaniem. To jest dziewczyna z podwójną furtką.

READ  Sądy wydają nakazy przeciwko planowi spłaty kredytu studenckiego Bidena

Norje i Shamsi zajmą się resztą

Ponieważ czołowa piątka odpadła, a ich średnia klasa nie zachowała się właściwie przez cały mecz, Afganistan miał poważne trudności. Od tego momentu Unrich Nordje i Tabriz Shamsi zakończyli rundy. Nardje Asmatullah Omarzai (jedyny afgański odbijający, który zdobył dwucyfrową liczbę punktów) złapał głęboko w punkt, a następnie zrzucił Rashida Khana z pnia.

Shamsi podał piłkę z kikuta nogi do praworęcznych i kazał im uzyskać lbw, gdy piłki leciały w ich stronę. Przeanalizowali wszystkie trzy decyzje, ale sędziowie na boisku je wykluczyli, a wezwania sędziów dotyczące wpływu były wystarczające.

Farooqui i Naveen nie będą w stanie złamać najwyższego porządku Republiki Południowej Afryki

Fazalhaq Farooqi i Naveen-ul-Haq podzielili się 29 bramkami w tym meczu. Jedyną szansą najwyższej klasy na obronę tak marnego wyniku był wspólny bieg.
Farooqui dodał do swojej bramki najwięcej w meczu w swoim pierwszym overze, związując de Kocka z kilkoma dużymi outswingersami, wciągając jednego z powrotem i psując mu kikuty.

A Naveen powinien był mieć Markrama w następnej akcji, ale większość afgańskich zawodników nie usłyszała cienkiej przewagi bramkarza, a Rashid nie zrobił wystarczająco dużo, aby ponownie rozważyć tę decyzję.

Markrum i Hendricks ruszają w pościg do domu

Wciąż zdarzały się trudne momenty, boisko nadal nie dawało sobie rady, a często brakowało skuteczności. Ale ilekroć Afganistan źle rzucał, nietoperze z Republiki Południowej Afryki były groźne. 13 runów w piątym nad sobą – ponad jedna piąta celu. Republika Południowej Afryki wróciła do domu w dziewiątym meczu, co było dla nich historycznym zwycięstwem, ale spowodowało powściągliwe świętowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *