Giełdy wahają się po kluczowych danych w miarę poślizgów Microna

Giełdy w USA spadły w czwartek po tym, jak prognozy producenta chipów Micron (MU) położyły kres optymizmowi technologicznemu, gdy inwestorzy rozważali świeże dane ekonomiczne przed kluczowym odczytem inflacji z polityki banku centralnego.

Po środowej sesji indeks S&P 500 (^GSPC) niewiele się zmienił, osiągając nowy rekord wszechczasów. Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) oscylował wokół linii płaskiej, podczas gdy zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite (^IXIC) wzrósł o 0,1%.

Akcje spółki borykają się z trudnościami w związku z prognozą sprzedaży Micron na bieżący kwartał, która spełniła oczekiwania, ale nie zadowoliła inwestorów oczekujących lepszych wyników od spółek podłączonych do sztucznej inteligencji.

Polskie otoczenie AI pomogło w tym roku osiągnąć 15% wzrost indeksu S&P 500. Rosną jednak obawy, że rajd może być zagrożony, jeśli garstka firm technologicznych generujących większość tych zysków przekroczy i tak wygórowane oczekiwania.

Akcje producenta pamięci Micron spadły na początku notowań o ponad 4%. Nvidia (NVDA) spadła o około 1%, ożywiając obawy o powrót do wyprzedaży, która wstrząsnęła rynkami w zeszłym tygodniu.

Inwestorzy rozważyli nową porcję danych ekonomicznych przed piątkową publikacją inflacji PCE, która może wpłynąć na myślenie banku centralnego o terminie obniżek stóp procentowych.

Początkowy tygodniowy odczyt liczby bezrobotnych wyniósł 233 000, co oznacza spadek o 6 000 w porównaniu z poprzednim tygodniem. Według Dane Departamentu Pracy. Nakład wypadł poniżej oczekiwań konsensusu na poziomie 235 000 egzemplarzy. Jednak od końca 2021 r. liczba utrzymujących się bezrobotnych gwałtownie wzrosła, co wydłużyło czas bezrobotnych na znalezienie pracy.

Realny produkt krajowy brutto (PKB) w pierwszym kwartale 2024 r. wzrósł o 1,4% rok do roku. Trzecia ocena Biuro Rozwoju Gospodarczego opublikowało raport w czwartek rano. Wydruk był nieco wyższy od poprzedniego szacunku, który wynosił 1,3%.

READ  Limit wynagrodzeń w lidze NFL na rok 2024 jest znacznie wyższy niż szacunki

Inflacja może okazać się ogromna podczas pierwszej debaty pomiędzy prezydentem Joe Bidenem a byłym prezydentem Donaldem Trumpem, która odbędzie się w czwartkowy wieczór.

W sektorze korporacyjnym akcje Levi Strauss (LEVI) spadły o ponad 15% po tym, jak sprzedawca dżinsów nie osiągnął zysków za drugi kwartał. Inwestorzy będą szukać kwartalnych wyników Nike (NKE) po dzwonku, aby uzyskać więcej wskazówek na temat odporności konsumentów.

na żywo4 aktualizacje

 • Walgreens otrzymuje o 24% niższe wytyczne ze względu na „trudne” trendy w aptece i słabych konsumentów

  Akcje Walgreens spadły o 24% do najniższego poziomu od 1997 r. po obniżeniu prognoz zysków na rok fiskalny 2024 ze względu na „trudne trendy w branży farmaceutycznej i gorszą niż oczekiwano sytuację konsumencką w USA”.

  „Nasi klienci stali się bardziej selektywni i wrażliwi na cenę przy zakupach” – powiedział Tim Wentworth, dyrektor generalny Walgreens Boots Alliance, podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników spółki w czwartkowy poranek.

  Zarząd zwrócił uwagę, że 25% sklepów spółki nie wpisuje się obecnie w długoterminową strategię i że „zmiany są nieuchronne”.

  Walgreens planuje zamknąć „znaczną część” swoich sklepów, które osiągają słabe wyniki w ciągu najbliższych trzech lat.

  Spółka spodziewa się, że skorygowany zysk na akcję za ten rok wyniesie od 2,80 do 2,95 dolarów, z przedziałem od 3,20 do 3,35 dolarów.

 • Netflix pomaga firmie Meta Nasdaq wejść na zielone terytorium

  Akcje spółek z branży telekomunikacyjnej wywindowały indeks Nasdaq Composite ( ^IXIC ) na dodatnie terytorium, wzrost o 0,3% po czwartkowym otwarciu rynku.

  Netflix (NFLX) i Meta (META) wzrosły o ponad 1%, pomagając podnieść sektor oparty na technologii, który znajdował się tuż poniżej linii płaskiej.

  S&P 500 (^GSPC) wzrósł o 0,2%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) niewiele się zmienił.

  Tymczasem prognoza sprzedaży firmy produkującej chipy Nvidia (NVDA) Micron (MU) nie zrobiła wrażenia na inwestorach szaleństwem na rzecz sztucznej inteligencji, wywołując w tym roku szerszy wzrost rynku.

 • Giełdy wahają się na otwarciu, gdy inwestorzy rozważają dane ekonomiczne, rajd techniczny spółki Micron

  Giełdy otworzyły się nieco niżej w czwartek rano po tym, jak miara PKB za pierwszy kwartał 2024 r. była nieco wyższa niż wydruk za ten sam trzymiesięczny okres wcześniej.

  S&P 500 (^GSPC) niewiele się zmienił, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadł o 0,1%. Zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite ( ^IXIC ) spadł nieco poniżej linii prostej.

  Realny produkt krajowy brutto (PKB) w pierwszym kwartale 2024 r. wzrósł o 1,4% rok do roku. Trzecia ocena Biuro Rozwoju Gospodarczego opublikowało raport w czwartek rano. Wydruk był nieco wyższy od poprzedniego szacunku, który wynosił 1,3%.

  Początkowy tygodniowy odczyt liczby bezrobotnych wyniósł 233 000, co oznacza spadek o 6 000 w porównaniu z poprzednim tygodniem. Według Dane Departamentu Pracy.

  Jeśli chodzi o korporacje, prognoza sprzedaży producenta chipów Micron (MU) na bieżący kwartał spełniła oczekiwania, ale nie zadowoliła inwestorów oczekujących lepszych wyników od firm podłączonych do sztucznej inteligencji. Akcje spadły o około 4% na początku notowań. Firma produkująca chipy AI, Nvidia (NVDA), również straciła na otwarciu prawie 1%.

 • Dlaczego noga Leviego mi przeszkadza?

  Akcje przedsprzedażowej spółki Levi’s (LEVI) spadły o 15% po zarobkach.

  Myślę, że zasługuje na to z dwóch powodów.

  Po pierwsze, sprzedaż w Chinach spadła o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Rozmawiałem z wieloma spóźnialskimi, którzy niedawno odwiedzili Chiny. Jednym z tematów jest to, że chińscy konsumenci odczuwają ciemną stronę mocy i nie wydają tyle samo, co w poprzednich latach. Nastroje te wpływają na popyt na dżinsy Levi’s, kawę Starbucks (SBUX) i – według wczorajszej rozmowy telefonicznej General Mills (GIS) dotyczącej wyników finansowych – na lody Haagen Dazs.

  Trudno dostrzec punkt zwrotny w Chinach.

  To samo dotyczy sprzedaży hurtowej i supermarketów Levi’s. Sprzedaż spadła o 4% w porównaniu z rokiem poprzednim. Spółka uważa, że ​​popyt hurtowy nie wzrośnie do 2025 roku.

  Planuję zgłosić niektóre moje wątpliwości dyrektorowi finansowemu Levi’s, Harmitowi Singhowi, dzisiaj o 10:30 czasu wschodniego w Yahoo Finance. Do muzyki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *