Powerball: Wylosowano zwycięskie liczby, których jackpot szacuje się na 1,3 miliarda dolarów

Joe Radle/Getty Images

Formularze do wybierania numerów do Powerball są wystawione w sklepie w Miami na Florydzie 4 października 2023 r.CNN

Wylosowano zwycięskie liczby do jackpota Powerball o szacunkowej wartości 1,3 miliarda dolarów – czwartej co do wielkości nagrody w historii loterii.

Sobotnie zwycięskie liczby to 44, 27, 52, 22, 69 i Powerball 9.

Losowanie zostało opóźnione o kilka godzin, a Powerball stwierdził, że „jako loteria uczestnicząca potrzeba dodatkowego czasu na wykonanie niezbędnych procedur przed losowaniem”.

„Zgodnie z zasadami gry Powerball, każdy bilet sprzedany na terenie całego kraju musi zostać zweryfikowany i zweryfikowany w dwóch różnych systemach komputerowych przed wylosowaniem zwycięskich liczb. Ma to na celu zapewnienie, że każdy bilet sprzedany na losowanie Powerball jest rozliczony i ma równe szanse na wygraną. Dziś wieczorem mamy jurysdykcję, zanim – Do zakończenia procesu losowania potrzebny będzie dodatkowy czas” – powiedział Powerball.

Jeden szczęśliwy zwycięzca losowania Powerball, które odbędzie się w sobotni wieczór, może otrzymać nagrodę w postaci rocznych płatności o szacunkowej łącznej wartości 608,9 miliona dolarów.

Kumulacja wzrosła do 1,3 miliarda dolarów po tym, jak żaden kupon nie wytypował wszystkich sześciu liczb ze środowego losowania, co czyni ją czwartą co do wielkości wygraną w Powerball. Jest to ósma co do wielkości wygrana w loterii w USA, o wartości ponad 1,13 miliarda dolarów Jackpot Mega Millions W zeszłym tygodniu zwyciężyliśmy w New Jersey.

Według Powerball ostatnia wygrana jackpota trzy miesiące temu to jedna z najdłuższych serii w grze, w której nie ma zwycięzcy jackpota.

W Nowy Rok los w Michigan osiągnął jackpot o wartości 842,4 miliona dolarów. Według Powerball od tego czasu odbyło się 40 losowań z rzędu, w których nie wyłoniono zwycięzcy jackpota.

Jeśli w niedzielę nikt nie zdobędzie głównej nagrody, zremisują kolejne losowania bez zwycięzcy jackpota. Według loterii tylko w dwóch rundach z jackpotem Powerball udało się uzyskać 41 losowań przed zwycięzcą jackpota.

READ  Kiedy nadchodzi wiosna? Czy zmiana czasu letniego dobiega końca?

Największy jackpot w Powerball — i największa nagroda na loterii w USA — kiedykolwiek wygrana 2,04 miliarda dolarów Według loterii biletem zakupionym w Kalifornii w listopadzie 2022 r. miejsce od drugiego do czwartego 1,765 miliarda dolarów (jeden bilet w Kalifornii, 2023 r.); 1,586 miliarda dolarów (trzy bilety, 2016); i 1,08 miliarda dolarów (za bilet w Kalifornii, 2023 r.).

Wygrana jackpota Powerball to kupon, który pasuje do pięciu białych kulek i czerwonej kulki Powerball. Według loterii szanse na wygranie dowolnej nagrody w losowaniu Powerball wynoszą 1 do 24,9, a szanse na wygranie jackpota wynoszą 1 do 292,2 miliona.

Bilety na Powerball kosztują 2 dolary za grę i są sprzedawane w 45 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Losowania będą odbywać się w poniedziałki, środy i soboty o 22:59 ET w Tallahassee na Florydzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *