Liczba wstrząsów wtórnych w New Jersey wzrosła do 34 po piątkowym wielkim trzęsieniu ziemi Oczekuje się więcej.

Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych odnotowała 34 wstrząsy wtórne po trzęsieniu ziemi o sile 4,8 w skali Richtera, które w piątek rano nawiedziło New Jersey.

Trzęsienia ziemi nadal nawiedzały New Jersey w sobotnie popołudnie i wieczór. Po piątkowym trzęsieniu ziemi o sile 4,8 w skali Richtera w ciągu dwóch dni doszło w sumie do 34 mniejszych trzęsień ziemi.

Najsilniejszy jak dotąd wstrząs wtórny miał miejsce w pobliżu Gladstone tuż przed godziną 18:00 w piątek o sile 3,8 w skali Richtera. Od czasu trzęsienia ziemi, które miało miejsce w piątek o 10:23, w hrabstwie Hunterdon doszło do dziewięciu wstrząsów wtórnych o sile co najmniej 2,0.

Eksperci twierdzą, że w tym tygodniu prawdopodobne jest więcej wstrząsów wtórnych. Urzędnicy amerykańskiej Służby Geologicznej powiedzieli, że częstotliwość wstrząsów wtórnych będzie z czasem spadać, ale do spowodowania bardzo dużego wstrząsu minowego mogą upłynąć „dni, tygodnie, miesiące, a nawet lata”.

  • Dalej: Trzęsienie ziemi w New Jersey uszkodziło 264-letni młyn, który karmił wojska Waszyngtonu.

Eksperci przewidują prawie 80% szans, że w ciągu tygodnia w okolicy wystąpi wstrząs o sile 3,0 lub większej. Powiedzieli również, że istnieje 15% szans na osiągnięcie w tym obszarze oceny 4,0 lub wyższej.

Ostatnie trzęsienie ziemi zgłoszone przez US Geological Survey miało miejsce w sobotę o 19:16.

Pełną listę następstw trzęsienia ziemi w New Jersey znajdziesz w poniższej tabeli.

Nie widzisz wykresu? Kliknij tutaj.

Dziękujemy, że zaufałeś nam w dostarczaniu lokalnych wiadomości, którym możesz zaufać. Proszę rozważyć wsparcie NJ.com Z abonamentem.

Erica Conklina można dojechać o godz [email protected].

Możemy otrzymać rekompensatę, jeśli kupisz produkt lub zarejestrujesz konto za pośrednictwem łącza na naszej stronie. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Zgoda użytkownika Zgadzam się, że Twoje kliknięcia, interakcje i dane osobowe mogą być gromadzone, rejestrowane i/lub przechowywane przez nas, media społecznościowe i innych partnerów zewnętrznych. Polityka prywatności.

READ  JuJu Watkins 51 punktów 15 67 punktów USC Nie. 4 w porażce Stanforda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *