Caitlin Clark wspomina życie w Iowa: „Nie żałuję ani jednej rzeczy”

CLEVELAND – Caitlin Clark uśmiechała się głównie po niedzielnym meczu o mistrzostwo kraju, po porażce z Karoliną Południową 87-75, która zakończyła jej karierę w stanie Iowa. Przyznała, że ​​ostatni etap tej podróży czeka ją w ciągu najbliższych 48 godzin, ale w tamtej chwili, gdy siedziała w czarno-złotym mundurze stanu Iowa, jej przeważającą emocją była wdzięczność.

W 1993 roku, dziewięć lat przed narodzinami Clarka, Clark zdecydował się pozostać na studiach w swoim rodzinnym stanie, mimo że Iowa tylko raz wystąpiła w Final Four. Miała nadzieję, że pomoże sprowadzić Hawkeyes z powrotem na miejsce i udało jej się – dwa razy. Hawkeyes przegrali finały NCAA z dwiema potęgami SEC: w tym roku z Karoliną Południową i w zeszłym roku z LSU.

Ale w niedzielę Clark myślał bardziej o swojej karierze w college'u.

„Sposób, w jaki kibice mnie wspierali, sposób, w jaki dorastałem, reprezentując swój stan i rodzinę na każdym meczu – nie żałuję tego, jak wszystko się potoczyło” – powiedział Clark. „Mimo że nigdy nie zdobyłem mistrzostwa kraju, każdej nocy mogę spać.

„Nie siedzę i nie mówię o rzeczach, które nigdy się nie wydarzyły. Moja mama zawsze mnie uczyła: «Podnieś głowę i bądź dumny z tego, czego dokonałeś». I wiesz, myślę, że mam ochotę na dużo więcej.”

Clark był numerem 1 w drafcie WNBA rozegranym 15 kwietnia przez Indiana Fever. Zapytano go, czy wiedza, że ​​za pięć tygodni rozpocznie kolejny sezon, ułatwiła mu zakończenie kariery w college'u.

„Myślę, że to pomaga” – powiedział Clark. „Czy jest lepszy sposób na trenowanie i przygotowanie się do następnego kroku w życiu niż gra w Final Four? Wkrótce będę mógł rozegrać tutaj swój pierwszy mecz WNBA.

READ  „Godzilla x Kong” bije oczekiwania, debiutując za 80 milionów dolarów

„Te chwile przygotują mnie na następny rozdział mojego życia, ale [I want to] Ciesz się tym także.”

Iowa osiągnęła wszystko oprócz zdobycia tytułu NCAA w ciągu ostatnich dwóch sezonów. W ubiegłym roku Hawkeyes pokonali w półfinale Karolinę Południową 36:0. W tym roku pokonali obrońcę tytułu LSU w Elite Eight i 11-krotnego mistrza NCAA UConn w Final Four.

„Te rzeczy są naprawdę trudne do pokonania. Myślę, że wiem o tym teraz lepiej niż większość ludzi” – powiedział Clark. „Bycie dwa razy tak blisko na pewno boli. Ale jednocześnie byliśmy tam. Walczyliśmy. Pokonaliśmy kilka świetnych drużyn, aby wrócić do tego punktu”.

Clark w niedzielę zdobył 30 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst. Zaczął gorąco z 18 punktami w pierwszej kwarcie, ale później obrona Karoliny Południowej była lepsza.

„Uważam, że naprawdę dobrze cisnęli piłkę” – powiedział Clark. „Kiedy dojdziesz do tego momentu turnieju, obrona wszystkich jest dobra.

„Nie sądzę, że było coś, czego byśmy sobie nie pomogli. Byłoby miło, gdybyśmy oddali jeszcze kilka strzałów. Uważam, że dobrze rywalizowali. Można powiedzieć, że odbicia. [better], ale staraliśmy się jak mogliśmy. Tylko o to możesz naprawdę prosić.”

Clark zrobił wszystko, o co trener Lisa Bluder i sztab Iowa mogli go prosić przez ostatnie cztery sezony. Jest nie tylko najlepszym graczem w historii Iowa, ale najlepszym graczem w historii NCAA.

„Poruszała igłą, robiła rzeczy, których nie robił nikt poza Steph Curry, strzelała z miejsca, w którym strzelała, ale nigdy nie straciła zabawy i talentu” – powiedział długoletni asystent trenera stanu Iowa, John Jensen, który odbył niezliczoną ilość przejażdżek z Iowa City. w rodzinnym mieście Clarka, West Des Moines, aby obejrzeć jego grę podczas procesu rekrutacji. „Szkoda, że ​​nie pomogła nam zdobyć tytułu… ale większość ludzi może szanować jej wielkość. Może nie będą nazywać jej „kozą”… ale zawsze będzie naszą kozą”.

READ  Sędzia twierdzi, że proces dotyczący tajnych dokumentów Donalda Trumpa nie odbędzie się szybko

Lista jego rekordów NCAA jest imponująca. Skończył z większą liczbą punktów – 3951 – niż jakikolwiek inny zawodnik w historii ligi I. Jest jedyną zawodniczką DI, która zdobyła 3000 punktów i 1000 asyst, co daje łącznie 1144 asysty. Miała także 990 zbiórek.

Jego 28,42 punktów na mecz i 548 rzutów za trzy punkty to rekordy w karierze DI, a tegoroczne 201 punktów za trzy punkty i 1234 punkty to rekordy DI w jednym sezonie.

„Sposób, w jaki kibice mnie wspierali, sposób, w jaki dorastałem, reprezentując swój stan, obecność rodziny na każdym meczu – nie żałuję tego, jak się wszystko potoczyło. Mimo że nigdy nie zdobyłem mistrzostwa kraju, mogę spać każda noc.”

Caitlin Clark ze Iowa

„Te rzeczy są bardzo trudne do osiągnięcia” – powiedział Clark. „To nie jest coś, za czym kiedykolwiek w życiu goniłem [or] Wszystko, co chciałam zrobić. Muszę bardzo pochwalić trenera Bludera, ponieważ pozwolił mi być sobą.

„Nieważne, czy chodzi o strzały, które oddaję, czy ogień, którym się bawię… ona pozwoliła mi być sobą i nie wiem, czy w kraju jest wielu trenerów, którzy pozwoliliby mi to zrobić. Nie zrobiłbym tego. mieli taką karierę.”

Clarke powiedziała, że ​​cieszy się, że może być świadkiem wzrostu popularności kobiecej koszykówki i w którym uczestniczy, i że będzie to kontynuowane w WNBA.

„Ten zespół pojawił się w naprawdę dobrym momencie, niezależnie od tego, czy chodzi o media społecznościowe, czy o NIL, czy o nasze mecze transmitowane w telewizji w całym kraju” – powiedział Clark o Hawkeyes. „Bez względu na sport, daj im te same możliwości, wierz w nich, inwestuj w nich, a wszystko naprawdę się rozkwitnie.

„Widzisz to w innych sportach, a ja jestem wielkim fanem innych sportów. Staram się wspierać, jak tylko mogę, i myślę, że to jest najważniejsze: nadal inwestuj swój czas, pieniądze i zasoby, dawaj im możliwości kontynuuj i pokazuj tym ludziom.”

Clark ma także nadzieję, że kibice w dalszym ciągu będą przychodzić na mecze jego drużyn ze stanu Iowa na wyprzedanym stadionie Carver-Hockey Arena na każdym meczu w tym sezonie.

„Kiedy wracam myślami do siebie [Iowa] Wiem, że w biznesie dałem z siebie wszystko” – powiedział Clark. „W zasadzie wszyscy wierzyli, że Iowa nie dostanie się chociaż raz do Final Four. Ale zrobić to dwa razy? To wręcz niesamowite.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *