Zaćmienie Słońca 2024 Czas i USA Całkowita trasa w poprzek: mapa, szczegóły

grać

W Ameryce Północnej do godnych uwagi miast znajdujących się na ścieżce całkowitego zaćmienia słońca w 2024 r. należą Mazatlan i Dorian w Meksyku; San Antonio, Austin i Dallas w Teksasie; Little Rock, Arkansas; Indianapolis, Indiana; Cleveland w stanie Ohio; Buffalo i Rochester, Nowy Jork; Burlington, Vermont; i większość Montrealu w Kanadzie.

W Nowym Jorku na trasie znajdują się wodospady Niagara, Buffalo i Rochester, a także Watertown i Plattsburgh.

Lokalnie Brockport znajduje się bezpośrednio na linii środkowej masy Wodospad Skrzypka Przy wodospadzie Niagara.

Cień będzie przemieszczał się przez stan Nowy Jork ze średnią prędkością 2300 mil na godzinę, a podróż z jednego krańca stanu na drugi zajmie tylko około 10 minut, powiedział Don Schneiderman, koordynator partnerstwa ds. zaćmienia w Rochester Museum & Science Center.

Podążaj ścieżką całkowitego zaćmienia słońca w 2024 roku

O której godzinie będzie całkowite zaćmienie Słońca w 2024 r. w całych Stanach Zjednoczonych?

O której godzinie następuje zaćmienie w Rochester w stanie Nowy Jork?

Począwszy od 14:07 w Rochester 8 kwietnia Księżyc zacznie poruszać się przed Słońcem. Całość zaczyna się o 15:20 i trwa 3 minuty i 38 sekund (plus lub minus kilka sekund, w zależności od tego, gdzie stoisz). O 16:33 Księżyc minie Słońce i powróci do normalnego światła.

Co dzieje się podczas całkowitego zaćmienia słońca?

Księżyc jest idealnie ustawiony pomiędzy Ziemią a Słońcem, zasłaniając światło słoneczne. Cień Księżyca potrzebuje dwóch godzin, aby przeciąć ukośną linię przecinającą Amerykę Północną z południowego zachodu na północny wschód, na krótko pogrążając społeczności na swojej drodze w ciemności.

Miasta w akcji: Dallas; Little Rock, Arkansas; Indianapolis, Cleveland, Ohio; Rochester, Buffalo, Nowy Jork; i Montreal – tworząc największy tłum zaćmień na kontynencie.

READ  Najnowsze informacje na temat zawalenia się mostu Baltimore Key Bridge: aktualizacje na żywo

Ale praktycznie każdemu na kontynencie uda się złapać chociaż częściowe zaćmienie. Im dalej od ścieżki totalności, tym mniejsze ugryzienie Księżyca znajduje się poza Słońcem.

Dlaczego droga do doskonałości jest tak długa?

Kosmicznym trafem Księżyc znajdzie się najbliżej Ziemi w dniu poprzedzającym całkowite zaćmienie Słońca. Oznacza to, że w dniu zaćmienia Księżyc będzie oddalony o zaledwie 300 000 km. Księżyc wydaje się nieco większy na niebie z powodu tej bliskości, co skutkuje szczególnie długimi okresami ciemności blokowanych przez Słońce.

Ponadto Ziemia i Księżyc znajdują się w odległości około 150 milionów kilometrów od Słońca, co jest średnią odległością. Jeśli bliższy Księżyc połączy się z bardziej odległym Słońcem, całość może trwać do 7 i pół minuty. Ostatni raz świat widział więcej niż siedem minut w 1973 roku w Afryce. Powtórzy się to nie wcześniej niż w roku 2150 na Pacyfiku.

Współautorzy: reporterka Demokratów i Chronicle Victoria Friel; Sieć USA Today

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *