Obraz play-offów NBA: Szokująca porażka Nuggetsa ze Spurs otwiera numer 1 dla Timberwolves, Thunder

Po środowym pokonaniu Minnesota Timberwolves drużyna Denver Nuggets utrzymała w swoich rękach pozycję numer 1 na Zachodzie. Potem wydarzył się Victor Vembaniyama.

Ulubiony debiutant roku NBA poprowadził w piątek ostatnią w tabeli Spurs do oszałamiającego zwycięstwa 121-120 nad obrońcami tytułu, zdobywając 34 punkty, trafiając 12 z 27 celnych trafień, a także 12 zbiórek, pięć asyst i dwa bloki. Obejmowało to kolejny rekord świata w zdobyciu 17 punktów w trzy minuty i kluczowy blok Nikoli Jokicia w decydującym momencie.

Zwycięski kosz rzucił Devonte Graham, którego w okresie przejściowym wspierał Jamaal Murray. dać Spurs prowadzenie na 0,9 sekundy przed końcem.

Jeśli Nuggets zajmą się swoimi sprawami w meczu przeciwko 21-60 Spurs, będą mieli szansę na pierwsze miejsce na Zachodzie. Po pokonaniu Timberwolves Denver rozegrał drugi mecz przeciwko Minnesocie i Oklahoma City Thunder, obydwie przeciwko drużynom, które nie brały udziału w play-offach. Wszystko, co muszą zrobić, to wygrać.

Obecnie bilans trzech drużyn wynosi 56:25. Zamiast w niedzielę jedynie pokonać Memphis Grizzlies 27:54, Nuckets będą musieli przegrać zarówno z Thunder, jak i Timberwolves, ponieważ w niedzielę nie będą gospodarzami żadnych dogrywek. Thunder zmierzą się u siebie z Dallas Mavericks, a Timberwolves u siebie zmierzą się z Phoenix Suns.

Oto jak działają wszystkie rozstrzygające remisy, Za pośrednictwem Andrew Lopeza z ESPN:

Wszystkie trzy drużyny wygrywają lub przegrywają: 1. Thunder, 2. Timberwolves, 3. Nuggets

Thunder i Timberwolves wygrywają, Nuggets przegrywają: 1. Timberwolves, 2. Thunder, 3. Nuggets

Thunder i Nuggets wygrywają, Timberwolves przegrywają: 1. Thunder, 2. Nuggets, 3. Timberwolves

Timberwolves i Nuggets wygrywają, Thunder przegrywają

Nuggets mają najłatwiejszego przeciwnika z całej trójki, ale prawdopodobnie najgorszego.

Wszystkie pozostałe drużyny NBA ze stawkami w play-offach w niedzielę

Szczyt Konferencji Zachodniej to nie jedyne miejsce, w którym zbliża się niedziela. Oto wszystkie pozostałe drużyny, które mają o co grać. Sprawdź pełną tabelę NBA tutaj.

READ  Gurman: Na 26 marca nie zaplanowano ogłoszenia iPada

Wschód jest ziarnem nr 2

New York Knicks i Milwaukee Bucks zajmują obecnie drugie miejsce na Wschodzie z bilansem 49-32, jeden mecz za Cleveland Cavaliers. Bucks zajmują drugie miejsce po zwycięstwie nad Orlando Magic, Knicks zdobywają je, jeśli pokonają Chicago Bulls i Bucks przegrają, a Cavaliers zdobywają je, jeśli wygrają, a Knicks i Bucks przegrają.

Nasiona wschodnie nr 5 i 6

Magic, Indiana Pacers i Philadelphia 76ers zajmują piąte miejsce z wynikiem 46-35, a Miami Heat zajmują ósme miejsce z wynikiem 45-36. Zamiast grać w turnieju play-in, cztery drużyny walczą o dwa miejsca w fazie play-off.

Jeśli każda drużyna wygra, w fazie play-off będą to Magic i Pacers.

West jest rozstawionym numerem 6

New Orleans Pelicans wywalczyli ostatnie miejsce w auto-play-offie 49-32, ale Phoenix Suns wyprzedzili ich 48-33 i zdobyli dogrywkę. Suns muszą pokonać Timberwolves i Pelicans po porażce z Lakers, aby wydostać się z play-offów.

West jest rozstawionym numerem 8

Lakers zajmują drugie miejsce z wynikiem 46-35 w najlepszym meczu, a Sacramento Kings i Golden State Warriors zajmują dziewiąte miejsce z remisem 45-36. Lakers zajmują 8. miejsce w meczu przeciwko Pelicans, ale Kings i Warriors mają bezpośredni dogrywka (Kings mają remis nad Warriors). Remis trójstronny powinien dawać króle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *