Urzędnicy twierdzą, że duża platforma wjechała w biuro Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu, zabijając jedną osobę i raniąc kilka innych.

W piątek urzędnicy powiedzieli, że duża platforma wjechała w Departament Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu w sposób najwyraźniej „zamierzony”. Jedna osoba zginęła, a co najmniej kilkanaście zostało rannych – powiedział sierż. DPS. Justin Ruiz na konferencji prasowej w piątkowe popołudnie.

Podejrzany ukradł 18-kołowy pojazd i rozbił go w biurze w Brenham, około 75 mil na zachód od Houston, dokonując „celowego, brutalnego czynu”. powiedział Senator stanu Teksas Lois Kolkhorst w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

Ruiz powiedział, że podejrzanemu, zidentyfikowanemu jako 42-letni Glenard Parker, wcześniej po południu w biurze w Brenham odmówiono wydania zawodowego prawa jazdy. Zastępca funkcjonariusza ścigał skradziony pojazd, który najwyraźniej skręcił w prawo w stronę biura DPS i uderzył w poczekalnię na wydanie prawa jazdy, powiedział Ruiz.

Jak wynika z internetowych akt więźniów, Parker z Chapel Hill został aresztowany i przebywa w więzieniu hrabstwa Washington. Grożą mu różne zarzuty, w tym unikanie aresztowania i nielegalne używanie pojazdu.

Kierowca skradzionej naczepy celowo wjechał w biuro bezpieczeństwa publicznego w Teksasie w wiejskim miasteczku na zachód od Houston, raniąc kilka osób – stwierdził ustawodawca stanowy.

Hej dziewczyna LLC


Jak ujawnił Ruiz, trzy osoby zostały przetransportowane drogą lotniczą do lokalnych szpitali z poważnymi obrażeniami, a jedna z nich zmarła w szpitalu. Trzej pozostali zostali zabrani ambulansem do lokalnego szpitala w stabilnym stanie, gdzie wszyscy trzej zostali opatrzeni i wypuszczeni do domu.

Ruiz powiedział, że ośmiu osobom udzielono pomocy na miejscu i wypuszczono je na wolność. Żaden podejrzany nie odniósł obrażeń.

Służby poinformowały, że tożsamość zmarłego nie zostanie ujawniona do czasu powiadomienia najbliższych krewnych.

Ruiz powiedział, że spośród pacjentów przetransportowanych samolotem dwóch zostało zabranych do regionalnego szpitala St. Joseph Health w Bryan, a trzeci do Memorial Hermann w Houston.

Cała trójka została zabrana ambulansem do szpitala Baylor Scott and White w Brenham.

Burmistrz Brenham, Atwood Kenjura, pochwalił szybką reakcję organów ścigania, które zapobiegły ponownemu uderzeniu podejrzanego.

„Gdyby nie ich szybka akcja, jak widać po drugiej stronie ulicy, podejrzany cofnąłby pojazd, chcąc do niego wrócić” – powiedziała reporterom Kenjura.

Reprezentant regionu Kolkhorst powiedział, że żaden z pracowników DPS nie odniósł poważnych obrażeń, a jeden z pracowników został uwięziony w budynku „na krótki czas”. Ruiz powiedział, że nie jest jasne, ilu rannych to pracownicy DPS, a ilu cywile.

Dochodzeniem zajmą się Texas Rangers.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu to rozległa agencja i jedna z największych stanowych organów ścigania w kraju. Dotyczy to żołnierzy biorących udział w masowej operacji bezpieczeństwa granic wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej, a także Strażników Teksasu, czołowych śledczych stanu. Departament ma jednak biura wydające prawa jazdy w całym stanie.

READ  Rebecca Ferguson opowiada historię kolekcji jesiennej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *