Jrue Holiday strzelił 26 goli, gdy Celtics pokonali Mavericks 2:0 w finałach NBA.

BOSTON – Jrue Holiday zdobył 26 punktów i 11 zbiórek, a Jayson Tatum odrobił ciężki wieczór 12 asystami i dziewięcioma zbiórkami, gdy Boston Celtics pokonali w niedzielę Dallas Mavericks 105:98 i objęli prowadzenie 2:0. Finały NBA.

Luka Doncic, który został uznany za wątpliwego niecałe dwie godziny przed pierwszą sesją, zdobył 32 punkty, 11 zbiórek i 11 asyst, po raz pierwszy w historii klubu Mavericks występując w finałach NBA. Jednak na 28 sekund przed końcem nie trafił z dystansu na jedną stopę z dystansu za trzy punkty, ponownie kończąc ostatnią szansę Dallas.

Trzeci mecz odbędzie się w środę wieczorem w Dallas. Mavericks muszą wygrać czwarty mecz, aby uniknąć porażki Mavericks i zdobyć kolejny wyjazd do TD Garden, gdzie lokalni kibice już liczą na sztandar 18. mistrzostwa NBA.

Celtics wygrali parę pierwszych meczów po raz dziewiąty w finałach NBA. W przeszłości zdobyli tytuł osiem razy i nigdy w żadnym z nich nie wymusili wygranej w meczu nr 7.

Jaylen Brown zdobył 21 punktów, Tatum dodał 18 punktów, a Derrick White dodał 18 punktów dla najwyżej rozstawionego Bostonu. Prowadził Kristaps Porzingis z 12 punktami. Tatum trafiał 6 z 22 celnych trafień i 1 z 7 rzutów za trzy punkty; Celtics trafiali 10 z 39 z dystansu.

Kyrie Irving, który wywołał wrogość lokalnych fanów po skróceniu swojego pobytu w Bostonie w 2019 roku, zdobył 16 punktów; Przegrali 12 meczów z rzędu z Celticem.

W przeciwieństwie do zwycięstwa Bostonu 107-89 Gra 1Szybki start z dystansu za trzy punkty pozwolił Celtics na 29-punktowe prowadzenie w pierwszej połowie, ale przez większą część meczu nie trafiali w pierwszych ośmiu próbach z dystansu i trafiali na 20%.

Tatum zdobył zero punktów w pierwszej kwarcie, a do przerwy miał zaledwie pięć punktów, a jego skuteczność za 3 punkty wynosiła 0 z 3. Boston nadal miał 5 na 30 trafień z dystansu, co dało drużynie C prowadzenie 83-74, gdy Peyton Pritchard uderzył z połowy kortu po sygnale trzeciej kwarty.

READ  Parlament Kenii staje w płomieniach wraz z nasileniem się protestów przeciwko ustawie finansowej