Macron rozwiązuje parlament, rozpisuje wybory po klęsce UE – POLITICO

Przewiduje się, że skrajnie prawicowy Zjednoczenie Narodowe wygra wybory europejskie we Francji, zdobywając 31,5% głosów – ponad dwukrotnie więcej niż liberalna Partia Odrodzenia Macrona, wynosząca 15,2%.

Głosy Zgromadzenia Narodowego przyćmiły liczbę głosów drugiej i trzeciej co do wielkości partii – według wczesnych sondaży wyjściowych centrolewicowi Socjaldemokraci zarobili około 14 procent.

Decyzja o rozwiązaniu Zgromadzenia Narodowego spotkała się z niedowierzaniem zwolenników Macrona, a wielu skandowało „Cholera”, gdy przemawiał do tłumów w telewizyjnym przemówieniu z siedziby swojej partii w Paryżu.

Z kolei hałaśliwi zwolennicy Zjednoczenia Narodowego świętowali po ogłoszeniu przez Macrona rozwiązania parlamentu, do którego partia wzywała, gdy stał się jasny zakres ich zwycięstwa.

„Rozwiązanie, rozwiązanie!” Śpiewali to. Obejrzeli przemówienie Macrona podczas wydarzenia wyborczego, które wkrótce wystawił wieloletni przywódca RN i wybitna eurosceptyczna Marine Le Pen.

„Mogę jedynie powitać tę decyzję z radością, zgodnie z logiką i architekturą V Republiki” – powiedziała zachwycona Le Pen. Powiedział, że wynik wyborów do UE powinien wysłać sygnał do Brukseli i „położyć kres tej bolesnej erze globalizmu”.

READ  Czy spuszczać klapę toalety w górę czy w dół? Z badania wynika, że ​​to nie ma znaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *