Joey Chestnut: Mistrz Hot Dogów Nathan zostaje wykluczony z meczu wegetariańskiego

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

  • autor, Maks Matza
  • magazyn, wiadomości BBC

Gwiazda jedzenia konkurencyjnego, Joey „Jazz” Chestnut, powiedziano mu, że nie może wziąć udziału w najważniejszym amerykańskim konkursie hot dogów po podpisaniu umowy z wegańską marką.

Jego usunięcie z przyszłomiesięcznego konkursu jedzenia hot dogów Nathan’s w Nowym Jorku nastąpiło po tym, jak przyjął sponsoring od Impossible Foods, wegańskiego producenta hot dogów, który konkuruje z marką Nathan.

Major League Eating (MLE) stwierdziła we wtorek: „Jesteśmy zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się, że Joey Chestnut zdecydował się reprezentować konkurencyjną markę hot dogów na bazie roślin, zamiast brać udział w słynnym konkursie jedzenia hot dogów Nathan’s Fourth of July 2024”.

MLE, pan Chestnut może ponownie dołączyć do konkursu, ale tylko pod warunkiem, że zrezygnuje z wegetarianizmu.

„Joey Chestnut to amerykański bohater i niczego nie chcielibyśmy bardziej niż udziału jej w słynnym międzynarodowym konkursie jedzenia hot dogów Nathana” – czytamy w oświadczeniu.

„Mamy nadzieję, że powróci, gdy nie będzie reprezentował konkurencyjnej marki”.

Chestnut 16 razy wygrał transmitowany przez telewizję amerykański konkurs Nathan.

Regulamin konkursu, w którym co roku bierze udział około 40 000 osób, nakłada na uczestników obowiązek zjedzenia jak największej liczby hot dogów (i bułek) w ciągu 10 minut.

Chestnut (40 l.) ustanowił rekord świata w jedzeniu hot dogów, naśmiewając się z 76 osób w konkursie w 2021 roku.

Ma wiele innych Jedzenie kłódW tym 141 jajek na twardo w osiem minut, 23 steki w 10 minut, 182 skrzydełka z kurczaka w 30 minut i 25,5 kanapek z lodami zwanymi lodami czekoladowymi w sześć minut.

„Żeby było jasne, nie mam kontraktu z MLE ani Nathansem, a oni spodziewają się zmiany zasad z poprzednich lat w stosunku do innych partnerów, z którymi współpracuję” – powiedział.

MLE powiedziało, że Nathan „bardzo się starał” dostosować się do Joey’a, ale wygląda na to, że on i jego menedżerowie „traktowali priorytetowo nowe partnerstwo”.

Konkurs Czwartego Lipca odbywa się co roku, odkąd polski imigrant Nathan Handwerker otworzył swoje stoisko na Coney Island w 1916 roku.

Firma Nathan’s Famous Hot Dogs została założona 4 lipca 1916 roku – czterech europejskich imigrantów spierało się, który z nich jest bardziej amerykański. Postanowili rozwiązać problem konkursem w jedzeniu hot dogów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *