Akcje Apple osiągnęły rekordowy poziom po ogłoszeniach AI

Akcje Apple (AAPL) wzrosły we wtorek o 7%, osiągając po raz pierwszy rekordowy poziom w 2024 r., gdy inwestorzy przetrawili ogłoszenie platformy AI Apple Intelligence.

Po tym, jak akcje spółki spadły w poniedziałek w trakcie konferencji WWDC i po niej, odnotowały najlepsze jednodniowe wyniki od listopada 2022 r., ponieważ niektórzy analitycy z Wall Street wiwatowali dla zapowiedzi spółki.

„Jeśli oddzielisz sygnał od szumu, zrozumiesz, że jest to bezprecedensowa funkcja, którą Apple zamierza wprowadzić, która integruje sztuczną inteligencję z codziennym życiem” – powiedział Yahoo Finance dyrektor zarządzający DA Davidson Gil Luria (wideo powyżej).

Po poniedziałkowym wydarzeniu Luria zmienił opcję Apple na Kup od Neutralnego i podniósł cenę docelową do 230 dolarów z 200 dolarów.

W poniedziałek Apple ogłosiło „Apple Intelligence”, długo oczekiwany wypad w przestrzeń generatywnej sztucznej inteligencji. Firma podała, że ​​platforma zostanie zintegrowana ze sprzętem i oprogramowaniem firmy, od iPhone’a i komputera Mac po pocztę, wiadomości i zdjęcia. Apple Intelligence będzie dostępne dla iPhone’a 15 Pro oraz iPadów i komputerów Mac wyposażonych w chipy Apple z serii M1, a nowe będą dostępne jeszcze tej jesieni.

Kluczowe funkcje tej wersji obejmują aktualizacje Siri, które mogą na przykład skanować telefony w poszukiwaniu adresów wysyłanych w wiadomościach lub znajdować zdjęcia w bibliotece zdjęć telefonu na podstawie komunikatów głosowych. Firma Apple wprowadziła także nowe aktualizacje oprogramowania swoich telefonów iPhone, zegarków i produktów komputerowych.

„Nasze doświadczenie w ankietach konsumenckich dotyczących wprowadzenia iPhone’a poprzedniej generacji sugeruje, że cykl aktualizacji sprzętu jest w większym stopniu napędzany zestawem ulepszeń funkcji w różnych aplikacjach, które łącznie dostarczają powodów do aktualizacji w ciągu najbliższych kilku lat”. – napisał w poniedziałek starszy analityk JP Morgan, Samik Chatterjee, w nocie do klientów.

Ponadto „wdrożenie funkcji sztucznej inteligencji na komputerach Mac, iPadach i iPhone’ach umożliwi cykl aktualizacji na wszystkich urządzeniach”.

READ  5-letni chłopiec umiera na sepsę po rozwinięciu się wielu infekcji w ośrodku dla imigrantów w Chicago: sekcja zwłok

Ogłoszenia te zakończyły miesiąc emocji na giełdach, ponieważ krążyły już pogłoski o niektórych nowościach, w tym o partnerstwie z operatorem ChatGPT OpenAI.

Po krótkim przejęciu przez Nvidię (NVDA), akcje producenta iPhone’a wróciły teraz do drugiej najcenniejszej firmy na świecie (za Microsoftem) z kapitalizacją rynkową przekraczającą 3,1 biliona dolarów.

CUPERTINO, KALIFORNIA – 10 CZERWCA: Dyrektor generalny Apple Tim Cook wygłasza uwagi podczas otwarcia konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) 10 czerwca 2024 r. w Cupertino w Kalifornii.  Apple ogłosi plany włączenia sztucznej inteligencji (AI) do oprogramowania i sprzętu Apple.  (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Dyrektor generalny Apple Tim Cook wygłasza uwagi na początku konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) 10 czerwca 2024 r. w Cupertino w Kalifornii. (Justin Sullivan/Getty Images) (Justin Sullivan za pośrednictwem Getty Images)

Akcje Apple zwyżkowały obecnie o ponad 15% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy po powolnym rozpoczęciu roku w obliczu obaw o spowolnienie popytu na iPhone’a. Analitycy tacy jak Luria i Chatterjee uważają, że na horyzoncie zbliża się kolejny cykl aktualizacji iPhone’a, a nowe funkcje sztucznej inteligencji pojawią się dopiero w iPhone’ie 15 Pro i nowszych generacjach.

„Kiedy ludzie kupują nowe telefony w okresie świątecznym, na pewno docenią tę wspaniałą funkcjonalność” – powiedział Luria. „Zamierzają pokazać znajomym i rodzinie, a cykl aktualizacji produktu będzie miał miejsce w ciągu najbliższych kilku miesięcy i kwartałów”.

To, argumentował Luria, powinno być głównym katalizatorem rozwoju akcji.

„Brak wzrostu przychodów Apple spowodował, że ceny akcji nie zmieniły się” – powiedział Luria. „Obecnie uważamy, że pozwoli to na przyspieszenie ogólnego wzrostu Apple z niskich do średniojednocyfrowych wartości w ciągu najbliższego roku lub dwóch, a może nawet wysokich jednocyfrowych wartości. To właśnie może napędzać akcje Apple”.

Josh Shaffer jest reporterem Yahoo Finance. Śledź go na X @_joshschafer.

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *