Jayson Tatum: Mówienie, że drużyny mogą pokonać Celtics jest „leniwe”

Jayson Tatum: Mówienie, że drużyny mogą pokonać Celtics jest „leniwe” pojawił się pierwszy NBC Sports Boston

BOSTON: Nie można kwestionować talentu Boston Celtics, ale w ostatnich latach popularną krytyką zespołu była jego wytrzymałość.

Zwłaszcza podczas zeszłorocznej porażki w finale Konferencji Wschodniej z Miami Heat jego gra fizyczna była zbyt duża dla Bostonu w serii siedmiu meczów. W tegorocznym rewanżu w pierwszej rundzie Celtics Wyglądało na mocny zespół Jak ogarnęli Miami w pięciu meczach.

Heat przetoczyła się przez serię i zmusiła drużynę C do gry. W pierwszym meczu napastnik Miami Caleb Martin wywołał zamieszanie Kontrowersyjny błąd O Jaysonie Tatumie. Gdy Jaylen Brown i inni zaatakowali Martina, Tatum pojawił się ponownie Od razu przeszedł na drugą stronę boiska wykonywać jego rzuty wolne.

Tatum oddał kolejny strzał w czwartym meczu, A's Faul po gwizdku na wielkim zawodniku Heat, Bamie Adebayo W wyniku tego upadł i zwichnął kostkę. Po meczu Tatum Zlekceważył incydent Jako nieistotny problem.

W każdym meczu play-off widać, że Celtics różnią się od poprzednich lat. Po środę Wciągająca gra 5. Zwycięstwo W Miami była wiadomość dla tych, którzy nadal kwestionują swoją wytrzymałość.

„W świecie, w którym żyjemy, z każdym zespołem musi być coś nie tak. To właśnie lubią mówić” – powiedział Tatum. „Widzisz, jacy jesteśmy utalentowani. Myślę, że to leniwe i łatwe twierdzenie, że zespoły mogą nas pokonać. W ogóle tego nie rozumiem. Jaka jest definicja twardziela? Czy w twoim zespole są osoby, które głośno gadają? To… nie utrudniaj sobie tego.

„Każdy ma własną definicję wytrzymałości. Granie we właściwy sposób, codzienne pojawianie się i wykonywanie swojej pracy bez narzekania. Myślę, że to trudne”.

Ci Celtics niewątpliwie pasują do tej definicji.

Tatum zakończył mecz z wynikiem 5 na 5 z 16 punktami, trafiając 4 z 9 celnych strzałów dla Miami. Derrick White i Jaylen Brown prowadzili, zdobywając po 25 punktów, podczas gdy Chi's trafiali 40 procent z 3 (16 z 40), dzięki czemu Miami zdobyło zaledwie 84 punkty przy 29 rzutach za trzy punkty (10,3 procent).

READ  Chiński producent samochodów elektrycznych Neo wypuścił na rynek konkurenta Modelu Y Tesli

Celtics zmierzą się z Orlando Magic lub Cleveland Cavaliers w półfinale Konferencji Wschodniej – dwa pojedynki, które będą kolejną próbą ich wytrzymałości. Cavs prowadzą obecnie w serii 3-2 i prawdopodobnie wygrają 6. mecz w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *