Na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles wybuchło napięcie, gdy policja nakazała demonstrantom rozejście się

LOS ANGELES (AP) – Funkcjonariusze organów ścigania na kampusie UCLA w środę wieczorem nakazali ponad 1000 osobom rozproszenie się w celu wsparcia propalestyńskiego obozu studenckiego. powinien zostać aresztowany.

Duży tłum studentów, absolwentów i sąsiadów zebrał się na schodach kampusu poza zamkniętą strefą namiotów, słuchając różnych mówców i przyłączając się do oklasków i propalestyńskich pieśni. Kamery telewizyjne dla niesłyszących pokazywały, jak uczniowie przekazują sobie okulary i kaski oraz ustawiają punkty pomocy medycznej w obszarze zastrzeżonym. W pobliżu zebrała się niewielka grupa uczniów ubranych w T-shirty i noszących znaki wsparcia dla Izraela i narodu żydowskiego.

Obecność organów ścigania i ciągłe ostrzeżenia kontrastowały ze sceną, która rozegrała się poprzedniego wieczoru, kiedy kontrdemonstranci zaatakowali obóz propalestyński, rzucali stożkami drogowymi, uwalniali gaz pieprzowy i burzyli bariery. Walka trwała kilka godzin, zanim wkroczyła policja i nie dokonano żadnych aresztowań. Co najmniej 15 demonstrantów zostało rannych, a powolna reakcja władz spotkała się z krytyką ze strony przywódców politycznych, muzułmańskich studentów i grup wsparcia.

Mieszkający w pobliżu Ray Viliani powiedział, że przybył na UCLA w środę wieczorem, aby wesprzeć propalestyńskich demonstrantów.

„Musimy zająć stanowisko w tej sprawie” – powiedział. „Wystarczy.”

W innych miejscach aktywiści starli się z funkcjonariuszami policji, którzy wczesnym rankiem w środę zniszczyli ich namioty na Uniwersytecie Wisconsin w Madison, a policja oczyściła obozowisko w Dartmouth College w New Hampshire kilka godzin po tym, jak propalestyńscy demonstranci rozbili kilka namiotów. Według doniesień lokalnych mediów władze aresztowały kilka osób, w tym co najmniej jednego profesora.

Niepokojące sceny miały miejsce po interwencji policji w środę wczesnym rankiem Budynek eksplodował We wtorek wieczorem na Uniwersytecie Columbia zajęli antywojenni protestujący, przerywając demonstrację, która sparaliżowała nowojorską szkołę.

Associated Press naliczyła co najmniej 38 osób od 18 kwietnia, kiedy to w 30 szkołach w całych Stanach Zjednoczonych dokonano ponad 1600 aresztowań podczas protestów na kampusach.

READ  Wraz ze wzrostem zaufania do Big Tech, handel sztuczną inteligencją powraca

Kanclerz Uniwersytetu Kalifornijskiego, Gene Black, oświadczył w oświadczeniu, że poprzedniego wieczoru ataku dokonała „grupa prowokatorów”, ale nie podał szczegółów na temat tłumu ani tego, dlaczego administracja i szkolna policja nie zareagowały szybciej.

„Bez względu na to, co ktoś myśli o obozie, ten atak na naszych uczniów, nauczycieli i członków społeczności jest całkowicie nie do przyjęcia” – powiedział. „To wstrząsnęło naszym kampusem do głębi”.

Black obiecał dokonać przeglądu wydarzeń wieczoru po tym, jak gubernator Kalifornii Gavin Newsom i burmistrz Los Angeles potępili opóźnienia.

„Społeczność musi mieć poczucie, że policja je chroni i że inni nie mogą jej skrzywdzić” – powiedziała Rebecca Hussaini, dyrektor naczelna Muzułmańskiej Rady ds. Spraw Publicznych, powiedziała na konferencji prasowej w kampusie w Los Angeles w środę. Opowiedział wydarzenia nocy.

Prelegenci zakwestionowali informację uniwersytetu o 15 osobach rannych i jednej hospitalizowanej, twierdząc, że liczba osób przewiezionych do szpitala jest większa. Jeden ze studentów opisał, że musiał udać się do szpitala po uderzeniu w głowę przedmiotem używanym przez protestujących.

Kilku studentów, którzy przemawiali podczas konferencji prasowej, stwierdziło, że podczas ataku muszą polegać na sobie nawzajem, a nie na policji, a wielu członków obozu propalestyńskiego milczy i nie nawiązuje kontaktu z protestującymi. UCLA odwołało zajęcia w środę.

Obozy namiotowe Protestujący dzwonią do uniwersytetów Przestań robić interesy z Izraelem Lub firmy ubiegają się o wsparcie Wojna w Gazie W przeciwieństwie do tego stulecia ruch studencki rozprzestrzenił się na kampusy w całym kraju. Nastąpiła chłosta policji powtórzył działania sprzed kilkudziesięciu lat Przeciwko największemu ruchowi protestacyjnemu przeciwko wojnie w Wietnamie.

W Madison do zamieszek doszło w środę wczesnym rankiem, po tym jak policja usunęła wszystkie namioty z osłonami z wyjątkiem jednego i przegoniła protestujących. Urzędnicy podali, że czterech funkcjonariuszy zostało rannych, w tym policjant stanowy, który został uderzony w głowę deskorolką. Czterem osobom postawiono zarzuty napaści na funkcjonariuszy.

READ  Nieznany zespół złożył Bears lepszą ofertę niż Steelers

Wszystko to rozgrywa się w roku wyborczym w Stanach Zjednoczonych i rodzi pytania, czy młodzi wyborcy – krytyczni wobec Demokratów – poprą kandydaturę prezydenta Joe Bidena na reelekcję, biorąc pod uwagę jego zdecydowane poparcie dla Izraela.

W rzadkich przypadkach urzędnicy uniwersyteccy i przywódcy protestów zawarł umowy Aby kontrolować życie na kampusie i nadchodzące zakłócenia Ceremonie otwarcia.

Na Uniwersytecie Browna w Rhode Island administratorzy zgodzili się w październiku rozważyć głosowanie za oddzieleniem się od Izraela – najwyraźniej była to pierwsza amerykańska uczelnia, która zgodziła się na taki wniosek.

Po tym, jak Hamas przypuścił śmiercionośny atak na południowy Izrael 7 października, 17 kwietnia w Kolumbii rozpoczęły się ogólnokrajowe protesty na kampusach przeciwko izraelskiemu atakowi na Gazę. Bojownicy zabili około 1200 osób, w większości cywilów, i wzięli około 250 zakładników. Według ministerstwa zdrowia kraju Izrael, który przyrzekł wykorzenić Hamas, zabił w Strefie Gazy ponad 34 000 Palestyńczyków.

Izrael i jego zwolennicy napiętnowali protesty uniwersyteckie Antysemityzm, krytycy Izraela twierdzą, że zarzuty wykorzystuje się do uciszenia opozycji. Chociaż kamera uchwyciła niektórych protestujących na antysemickich komentarzach lub groźbach przemocy, organizatorzy protestu, z których część to Żydzi, twierdzą, że jest to pokojowy ruch, którego celem jest obrona praw Palestyny ​​i przeciwstawienie się wojnie.

Późnym wtorkiem policjanci z Nowego Jorku weszli na teren kampusu Columbii i oczyścili obozowisko sąsiadujące z Hamilton Hall, gdzie funkcjonariusze weszli po drabinie przez okno na drugim piętrze, a protestujący wewnątrz nie stawiali większego oporu – podała policja.

Demonstranci przejęli budynek szkoły Ivy League około 20 godzin wcześniej, zwiększając swoją obecność na terenie kampusu z obozu namiotowego, który stał tam od prawie dwóch tygodni.

Grożono im usunięciem przez policję namiotów oraz ponad 100 aresztowaniami i zawieszeniami, jeśli w poniedziałek nie opuszczą obozu. Zamiast tego protestujący zajęli Hamilton Hall we wtorek wczesnym rankiem.

READ  Helikoptery Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych ostrzeliwują rebeliantów Houthi w Jemenie, zabijając dziesiątki osób na Morzu Czerwonym

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams usłyszał zarzuty „Rebelianci na zewnątrz” Za przewodzenie środowym protestom i wielokrotne powoływanie się na obecność kobiety na kampusie Columbii jej mąż powiedział, że Adams został „ukarany za terroryzm”. Kobiety, Nahla al-Arian, nie było w tym tygodniu na terenie kampusu Columbii ani wśród aresztowanych demonstrantów.

Al-Arian, emerytowana nauczycielka szkoły podstawowej, powiedziała Associated Press, że Adams błędnie przedstawiła zarówno swoją rolę w protestach, jak i fakty dotyczące jej męża, Samiego al-Ariana, wybitnego działacza palestyńskiego. Nahla al-Arian powiedziała, że ​​25 kwietnia pojechała na jeden dzień do Kolumbii, aby zobaczyć tam obóz protestacyjny, ale wyjechała po zmęczeniu.

W międzyczasie policja uprzątnęła obozy protestacyjne w innych miejscach, co doprowadziło do aresztowań lub dobrowolnego zamknięcia szkół w całych Stanach Zjednoczonych, w tym City College w Nowym Jorku, Uniwersytetu Fordham w Nowym Jorku, stanu Portland w stanie Oregon, Uniwersytetu Północnej Arizony we Flagstaff w Arizonie w stanie Nowy Jork. Orleanie i Uniwersytecie Tulane.

___

We wcześniejszej wersji tej historii błędnie zacytowano wypowiedź burmistrza Nowego Jorku Erica Adamsa, który powiedział, że kobieta na kampusie Kolumbii została „skazana za terroryzm”. Adams powiedział o mężu kobiety z kampusu.

___

Offenhartz i Frederick donieśli z Nowego Jorku. John Antsak, Christopher L. Keller, Lisa Baumann, Cedar Attanasio, Jonathan Mattis, Stephanie Dassio, Jay C. Do powstania tego raportu wnieśli swój wkład dziennikarze Associated Press z całego kraju, w tym Hong, Colin Long, Karen Matthews, Sarah Brumfield, Carolyn Thompson, Philippson, Philippson. Marcelo, Coreya Williamsa i Felicji Fonseca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *