Jamaal Murray Buzzer-Peter Capps zdobył 20 punktów w meczu przeciwko Lakers

DENVER — Jamaal Murray rzucił skoczka o krok do tyłu z wysokości 5 metrów po sygnale brzęczyka, a Denver Nuggets odrobili 20-punktowy deficyt w drugiej połowie i w poniedziałkowy wieczór pokonali Los Angeles Lakers 101:99 i objęli prowadzenie 2:0. serię play-offów Konferencji Zachodniej.

Znikający i odpadający zwycięzca meczu Murraya dał Nuggetsom pierwsze prowadzenie przy 5-3 w pierwszych minutach i zapewnił obecnym mistrzom NBA 10. zwycięstwo z rzędu nad Lakers. Był to trzeci zwycięski mecz w historii, który zdobył 20 punktów w ostatnich 25 play-offach NBA.

Trzeci mecz przenosi serię do Los Angeles w czwartkowy wieczór.

Zwycięski strzał Murraya został oddany z dystansu przez LeBrona Jamesa na 16 sekund przed końcem i wynik meczu był 99.

Michael Porter Jr. zebrał się na 13 sekund przed końcem, a drużyna Nuggets nie ogłosiła przerwy na żądanie.

Zamiast tego Murray przyjął piłkę na prawą stronę, a strzegł go Anthony Davis, cofnął się i zamachnął koszem w chwili, gdy zabrzmiała syrena. Zarówno Murray, jak i Davis upadli na ławkę rezerwowych Nuggets, gdy ryk wyprzedanego tłumu wstrząsnął stadionem.

Murray zakończył mecz z 20 punktami, w tym 14 w czwartej kwarcie, a Nikola Jokic zanotował triple-double z 27 punktami, 20 zbiórkami i 10 asystami. Porter dodał 22 punkty, a Aaron Gordon 14 punktów dla Denver.

Davis prowadził Lakers z 32 punktami, James dodał 26, a D'Angelo Russell 23.

Lakers prowadzili do przerwy 59-44, a dwie minuty po drugiej połowie powiększyli przewagę do 68-48 i wyglądało na to, że Los Angeles pokonało Denver po raz pierwszy od 494 dni. Do czwartej kwarty nadal prowadzili różnicą 10 punktów.

„Nie rozegrałem meczu, w którym udało mi się zdobyć 20 punktów” – powiedział trener Nuggets Michael Malone. „Musisz dalej się wycofywać”.

READ  Morgan Wallen został aresztowany pod zarzutem zrzucenia krzesła z dachu baru w Nashville

I tak się stało, ostatecznie doprowadzając do remisu przy wyniku 95 po rzucie za trzy punkty Portera na 1:15 przed końcem.

Na minutę przed końcem mocny kosz Russella dał Los Angeles prowadzenie 97-95. Murray został sfaulowany przez Jamesa i wykorzystał oba rzuty wolne, by doprowadzić do remisu.

James odpowiedział za Los Angeles na 48 sekund przed końcem, ale Murray ponownie wyrównał go, wykonując skok w tył na 30 sekund przed końcem. Następnie James nie trafił z dystansu, Porter trafił po odbiciu, a Nuggets oddali jeden z najwspanialszych strzałów w historii klubu.

Murray, który rozpoczął mecz 3 z 16, w czwartej kwarcie miał 6 z 8.

Russell trafił trzy trójki w pierwszych minutach, co równa się liczbie rzutów za trzy punkty, które zdobył w ostatnich pięciu meczach Lakers przeciwko Denver w fazie play-off. Po tym, jak zeszłego lata w finale Konferencji Zachodniej uzyskał wynik 2 na 15, w pierwszym meczu trafił tylko jedną z dziewięciu trójek, co doprowadziło go do przejścia na ławkę rezerwowych w czwartym meczu. Skończył z wynikiem 7 na 11.

ESPN Stats & Info oraz Associated Press wniosły wkład do tego raportu.