Lepsze prognozy zysków GM, firma podnosi perspektywy i widzi „zmienną rentowność” jednostki EV do końca roku

We wtorek General Motors (GM) kontynuował dynamikę zysków dzięki dobrym wynikom za pierwszy kwartał, po tym jak producent samochodów podniósł swoje prognozy na cały rok i stwierdził, że w drugiej połowie 2024 r. nadal widzi „dodatnią zmienną rentowność” w segmencie pojazdów elektrycznych.

Za kwartał, GM zgłoszone Według danych Bloomberg, przychody ogółem w wysokości 43,0 miliardów dolarów przekroczyły oczekiwania analityków na poziomie 42,09 miliardów dolarów. To wzrost o 7% w porównaniu z tym samym okresem rok temu i równowartość sprzedaży za ostatni kwartał wynoszącej 43 miliardy dolarów.

Spółka odnotowała skorygowany zysk na akcję w wysokości 2,62 USD, powyżej prognoz na poziomie 2,12 USD, oraz skorygowany EBIT (zysk przed odsetkami i podatkami) w wysokości 3,9 miliarda USD. Zysk operacyjny GM w pierwszym kwartale wyniósł 3,7 miliarda dolarów w porównaniu z szacunkami na poziomie 3,12 miliarda dolarów.

Akcje GM wzrosły o 5% na początku notowań po wynikach.

Dobre wyniki GM skłoniły firmę do podniesienia swoich prognoz na rok 2024. Obecnie firma odnotowuje skorygowany EBIT za cały rok na poziomie 12,5–14,5 miliarda dolarów, w porównaniu z poprzednimi 12–14 miliardami dolarów. Obecnie oczekuje się, że skorygowany zysk na akcję w 2024 r. wyniesie 9,00–10,00 USD; Poprzednio GM odnotował całoroczny EPS na poziomie 8,50-9,50 dolarów.

GM podniósł prognozę przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej w branży motoryzacyjnej do 18,3–21,3 miliarda dolarów i skorygował wolne przepływy pieniężne z branży motoryzacyjnej do 8,5–10,5 miliarda dolarów.

„W miarę dalszego wzmacniania naszego portfolio ICE, zwiększania skali pojazdów elektrycznych i ponownego inwestowania w tę działalność, koncentrujemy się na efektywności kapitału, poprawie rentowności i wolnych przepływach pieniężnych, a także będziemy nadal podejmować działania, aby tworzyć wartość dla akcjonariuszy” – powiedziała Mary, dyrektor generalna GM. Barra Akcjonariusz poinformował w piśmie.

Dyrektor finansowy GM Paul Jacobson powiedział podczas rozmowy telefonicznej z reporterami, że podniesienie wytycznych GM było „właściwą decyzją” po „mocnym” pierwszym kwartale.

READ  Nieznany zespół złożył Bears lepszą ofertę niż Steelers

Jacobson powiedział także, że klienci GM są „niezwykle odporni na wyższe stopy procentowe”.

Perspektywy GM dotyczące pojazdów elektrycznych i ogólna sprzedaż w pierwszym kwartale

GM powtórzył, że widzi „dodatnią zmienną rentowność” w swojej działalności związanej z pojazdami elektrycznymi w drugiej połowie 2024 r., przy sprzedaży około 200 000–300 000 pojazdów elektrycznych do końca roku.

Firma spodziewa się, że marża EBIT w branży pojazdów elektrycznych poprawi się o 60 punktów w latach 2023–2024, a po uwzględnieniu wpływu ulg podatkowych na czystą energię do 2025 r. osiągnie „średnio jednocyfrową marżę EBIT”.

Jacobson podczas rozmowy telefonicznej z analitykami zauważył, że Cadillac LYRIQ EV jest obecnie o 12 000 dolarów tańszy niż w roku ubiegłym ze względu na niższe koszty akumulatorów i modułów. Korzyści skali pomogą firmie GM „dołożyć oszczędności” w drugim i trzecim roku produkcji niektórych pojazdów elektrycznych, powiedział Jacobson.

Cadillac Lyriq 450E zostanie wystawiony na sprzedaż 31 stycznia 2023 r. u dealera Zeigler Cadillac Lincolnwood w Lincolnwood w stanie Illinois.

Cadillac Lyriq 450E zostanie wystawiony na sprzedaż 31 stycznia 2023 r. u dealera Zeigler Cadillac Lincolnwood w Lincolnwood w stanie Illinois. (Zdjęcie: Scott Olsen/Getty Images) (Scott Olson za pośrednictwem Getty Images)

GM wcześniej zrezygnował z celu wyprodukowania 400 000 pojazdów elektrycznych do połowy 2024 r. Jacobson powiedział podczas telekonferencji dla mediów, że GM „przyspieszy współpracę z klientem”, jeśli chodzi o sprzedaż pojazdów elektrycznych, natomiast Parra podczas telekonferencji z analitykami powiedziała, że ​​GM „zawsze będzie reagować na potrzeby klienta”.

Barra napisał w swoim liście, że wykorzystanie siły tradycyjnego biznesu napędzanego gazem pozwoliło firmie z czasem rozwinąć działalność związaną z pojazdami elektrycznymi, „zapewniając większe marże i przepływy pieniężne”.

GM Sprzedaż w pierwszym kwartale w USA była wyższa od szacunków Było to jednak mniej niż rok temu, dzięki niższej sprzedaży flotowej. GM dostarczył 594 233 pojazdów, co oznacza spadek o 1,5% rok do roku, podczas gdy sprzedaż detaliczna wzrosła o 6%.

READ  Chita Rivera, zdobywczyni nagrody Tony, aktorka i piosenkarka, umiera w wieku 91 lat
SAN MARCOS, TEXAS – 03 stycznia: Pojazd GMC jest wystawiony na sprzedaż u dealera Chuck Nash 3 stycznia 2024 r. w San Marcos w Teksasie.  Sprzedaż samochodów gwałtownie wzrosła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r., a analitycy przewidują wzrost o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim, gdy wszyscy producenci samochodów opublikują swoje dane.  Zyski przypisano rozwiązaniu problemu popytu i niedoborów spowodowanych zakłóceniami w łańcuchu dostaw i zakłóceniami w pracy.  (Zdjęcie: Brandon Bell/Getty Images)SAN MARCOS, TEXAS – 03 stycznia: Pojazd GMC jest wystawiony na sprzedaż u dealera Chuck Nash 3 stycznia 2024 r. w San Marcos w Teksasie.  Sprzedaż samochodów gwałtownie wzrosła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r., a analitycy przewidują wzrost o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim, gdy wszyscy producenci samochodów opublikują swoje dane.  Zyski przypisano rozwiązaniu problemu popytu i niedoborów spowodowanych zakłóceniami w łańcuchu dostaw i zakłóceniami w pracy.  (Zdjęcie: Brandon Bell/Getty Images)

Pojazd GMC na sprzedaż u dealera Chuck Nash w San Marcos w Teksasie. (Brandon Bell/Getty Images) (Brandon Bell za pośrednictwem Getty Images)

GM podał, że w pierwszym kwartale dostarczył więcej pojazdów niż jakikolwiek inny producent samochodów w USA.

Jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, GM odnotował znaczny wzrost dzięki Cadillacowi LYRIQ, Hummerowi EV i Silverado EV. Silverado EV będzie dostępny wyłącznie dla klientów flotowych, ale dostawy do klientów detalicznych rozpoczną się „w nadchodzących miesiącach” – podała firma.

Chevrolet Blazer EV osiągnął w tym kwartale zaledwie 500 egzemplarzy, choć sprzedaż wznowiono dopiero w marcu po problemie z oprogramowaniem, który wstrzymał sprzedaż. Wyczekiwany Equinox EV trafi do sprzedaży w drugim kwartale, a ceny będą zaczynać się od 35 000 dolarów.

Barra powiedział, że GM zaczyna ponownie wprowadzać samochody na drogi w rejonie Phoenix w swoim dziale pojazdów autonomicznych, Cruise. W zeszłym roku Cruise wstrzymał wszystkie operacje po wypadku z udziałem pieszego i innych incydentach z udziałem pojazdów autonomicznych.

Press Subramanian jest reporterem Yahoo Finance. Możesz go śledzić Świergot I dalej Instagrama.

Aby zapoznać się z najnowszymi raportami i analizami zysków, plotkami i oczekiwaniami dotyczącymi zysków oraz aktualnościami dotyczącymi zysków spółek, kliknij tutaj

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *