Jaki jest największy finał NBA? Mavericks mają serię 4 zwycięstw z rzędu

grać

The Dallas Mavericks Istniało ryzyko, że zostanie zmieciony Boston Celtics W piątek rozpoczyna się czwarty mecz finałów NBA 2024. Opierając się plecami o ścianę, Mavericks doprowadzili do jednego z największych niepokojów w historii finałów.

Mavericks stracili 48-punktową przewagę w wygranym 122-84 meczu z Celtics w American Airlines Center w Dallas. 38-punktowa przewaga oznaczała trzeci co do wielkości margines zwycięstwa w historii finałów.

Ponieważ Mavericks stają się pierwszą drużyną w historii, która odrobiła stratę 3:0, wielu fanów NBA może zastanawiać się nad kolejnym osiągnięciem, którego nie chcą wiązać z ich nazwą: Jaki jest najwspanialszy finał NBA? Jaka jest najmniejsza liczba punktów zdobytych w finałach NBA? Jesteśmy z Tobą.

Mecz finałowy NBA 4: Podsumowanie meczu Celtics vs. Mavericks, najważniejsze momenty

Jaka jest największa porażka w historii finałów NBA?

Zespół Utah Jazz poniósł największą porażkę w historii finałów NBA. Oto sześć* największych porażek w finale:

1. Finał 1998, mecz 3: Chicago Bulls 96, Utah Jazz 54

Margines zwycięstwa: 42 punkty

Karl Malone był jedynym zawodnikiem jazzu, który osiągnął dwucyfrowy wynik, notując 22 punkty i trzy zbiórki. Shandon Anderson zdobył 8 punktów i został kolejnym najlepszym strzelcem drużyny Utah. Jazz zdobył dziewięć punktów w czwartej kwarcie, co stanowi drugą najmniejszą liczbę punktów zdobytych w czwartej kwarcie w historii finałów. Tymczasem supergwiazda Bulls Michael Jordan zdobył 24 punkty, a Tony Kukoc 16 punktów.

2. Finały 2008, mecz 6: Boston Celtics 131, Los Angeles Lakers 92

Margines zwycięstwa: 39 punktów

Startujący z Bostonu Kevin Garnett (26), Rajon Rondo (21) i Ray Allen (26) łącznie zdobyli 73 punkty i zwyciężyli w serii. Celtics pokonali Lakers 34-15 w drugiej kwarcie i pomimo 22 punktów supergwiazdy Kobe Bryanta, Lakers nie mogli się otrząsnąć. 38 strat Lakersów nie pomogło i doprowadziło do zdobycia 32 punktów przez Boston.

READ  Źródła – Lakers podpisują czteroletni kontrakt z JJ Redickiem jako trenerem

3. Finał 2024, mecz 4: Dallas Mavericks 122, Boston Celtics 84

Margines zwycięstwa: 38 punktów

Dallas wykorzystał serię 40-14 w pierwszej i drugiej kwarcie, aby objąć prowadzenie 50-25. Do przerwy prowadził 61-35, a następnie w trzeciej kwarcie powiększył swoją przewagę do 88-52 na 3:18 przed końcem. Gwiazda Mavs, Luka Doncic, odbił się od słabego trzeciego meczu, zdobywając 29 punktów (25 w pierwszej połowie), zadając pięć asyst, zbierając pięć zbiórek i trzy przechwyty. Kyrie Irving dodał 21 punktów i sześć asyst.

4. Finał 2013, mecz 3: San Antonio Spurs 113, Miami Heat 77

Margines zwycięstwa: 36 punktów

W tym meczu wszystko poszło głęboko w stronę Spurs. Trafili 50% rzutów za trzy punkty (16 z 32), po siedmiu z ławki Danny’ego Greena i sześciu Gary’ego Neala. W drugiej połowie Spurs pokonali Heat 63-33, zmieniając sześciopunktową przewagę w salwę śmiechu.

5. Finał 1978, mecz 6: Washington Bullets 117, Seattle SuperSonics 82

Margines zwycięstwa: 35 punktów

Seven Bullets zdobyło dwucyfrową liczbę punktów, zdobywając 21 punktów, 15 zbiórek i pięć bloków od Elvina Hayesa oraz po 19 punktów od Boba Dandridge’a i Mitcha Kubczaka. W drugiej połowie Waszyngton pokonał Seattle 70-47.

D-6. Finały 1985, mecz 1: Boston Celtics 148, Los Angeles Lakers 114

Margines zwycięstwa: 34 punkty

Podczas tak zwanej masakry w Dniu Pamięci Celtics ścigali Lakers. Kevin McHale zdobył 26 punktów, wszystkich pięciu zawodników Celticu zdobyło dwucyfrowe punkty (Larry Bird 19 punktów, dziewięć asyst, sześć zbiórek, trzy przechwyty), a Scott Wedman zdobył 26 punktów. 148 punktów to najwięcej w meczu finałowym.

D-6. Finały 1961, mecz 1: Boston Celtics 129, St. Louis Hawks 95

Tom Heinsohn miał 26 punktów i 11 zbiórek, Bill Russell miał 15 punktów i 31 zbiórek. Było to trzecie z ośmiu kolejnych mistrzostw Celticu.

READ  Silny wiatr i stromy teren – ekipy walczą z pierwszym w tym roku poważnym pożarem w rejonie Los Angeles

Jaka jest najmniejsza liczba punktów zdobytych w finałach NBA?

• 7 czerwca 1998: Jazz 54, Bulls 98
  • 18 czerwca 1999: Knicks 67, Spurs 80
  • 15 czerwca 2010: Celtics 67, Lakers 89
  • 10 czerwca 2004: Lakers 68, Pistons 88