Prognoza na Dzień Ojca: Ekstremalne temperatury stwarzają ryzyko upałów w środkowych i południowych stanach USA

Justina Sullivana/Getty Images

Billboard wyświetla aktualną temperaturę w Phoenix w Arizonie w dniu 5 czerwca. W tym tygodniu spodziewana jest kolejna kopuła cieplna na Środkowym Zachodzie i Południowym Wschodzie.CNN

Oczekuje się, że pierwsza znacząca fala upałów w tym roku zniszczy znaczną część Ameryki Środkowej i Południowej, osiągając rekordowo wysokie temperatury w niedzielę z okazji Dnia Ojca, cztery dni przed oficjalnym początkiem lata.

National Weather Service twierdzi, że mieszkańcy Południa i Środkowego Zachodu planują w niedzielę świętować tatusiów na świeżym powietrzu Być fajnym W obliczu poważnego zagrożenia upałami, w niektórych obszarach temperatury sięgające lat 90.

Na tym nie kończy się fala intensywnych upałów. Kompleksowe i Wyjątkowo mocna kopuła cieplna Oczekuje się, że upały utrzymają się przez cały tydzień, nasilając się w niedzielę wschodnią i w ciągu najbliższych kilku dni rozprzestrzenią się na Środkowy Zachód i Wielkie Jeziora.

Kopuły termiczne zatrzymują powietrze i pieczą przez kilka dni z większą ilością światła słonecznego, dzięki czemu każdy dzień jest cieplejszy od poprzedniego.

Według Centrum Prognoz Pogody, ostatnia niedziela wiosny będzie upalna na Równinach i Środkowym Zachodzie, gdzie temperatury będą się wahać od połowy do wyższych stopni 90 stopni.

Mieszkańcy regionu Wielkich Jezior mogą spodziewać się temperatur w granicach 80–90 stopni.

W niedzielę w stanach Iowa i Missouri wystąpią jedne z najgorszych upałów, a duże części obu stanów będą zagrożone skutkami kategorii 3 lub poważnymi – związanymi z upałami.

The Biuro National Weather Service w St. Louis Niedziela, najgorętszy dzień w roku, zachęcała mieszkańców do podjęcia dodatkowych środków ostrożności. „Będzie 100-105 po południu. Nadal nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego rodzaju upałów” – napisali wcześniej synoptycy X na Twitterze.

Niedziela Nieubłagany upał Według serwisu pogodowego będzie ono odczuwalne w takich stanach, jak Kansas, Illinois, Tennessee, Arkansas i Mississippi.

READ  Kampania Bidena rozpoczyna atak reklamowy na „skazanego przestępcę” Trumpa

Kilka małych skupisk kategorii 4 – lub ekstremalnej – będzie odczuwalnych w miejscach takich jak Atlanta, gdzie temperatury mogą osiągnąć niedzielne popołudnie. 102 stopnie Po południu.

Według szacunków National Weather Service oraz Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, miliony ludzi staną w obliczu zagrożeń dla zdrowia związanych z upałem, gdy warunki osiągną w tym tygodniu ekstremalny poziom. Ciepło jest Zabójcza forma pogody W Stanach Zjednoczonych huragany i tornada łącznie zabijają średnio dwa razy więcej ludzi rocznie.

Obejrzyj tę interaktywną zawartość na CNN.com

Na początku tygodnia pracy ekstremalne temperatury i nieprzyjemnie upalna pogoda zawitają do głównych miast na Środkowym Zachodzie i Północnym Wschodzie. W poniedziałek temperatura w Chicago osiągnie 99 stopni, a wskaźnik ciepła wyniesie 105 stopni. Synoptycy w biurze Chicago Weather Service.

Centrum prognoz pogody podało, że wysokie temperatury w dolinie Górnego Ohio i regionie Wielkich Jezior wzrosną w poniedziałek do połowy i górnych lat 90., co może potencjalnie pobić lub pobić kilka rekordów.

Według National Weather Service rekordowe upały będą się utrzymywać do piątku w dolinie Ohio i na północnym wschodzie, a w niektórych obszarach wskaźniki ciepła osiągną 105 stopni.

Służba pogodowa podała, że ​​w poniedziałek zagrożenie upałami stopnia 3 dotknie duże części stanu, w tym Wisconsin, Illinois, Indianę i Ohio. Tymczasem znaczna część południowej Iowa stoi w poniedziałek w obliczu poważnego zagrożenia upałami.

Prognozy pogody w Des Moines w stanie Iowa ostrzegają przed wysokimi temperaturami i wilgotnością do wtorku. Przenieś się w lata 90-te A wartości indeksu ciepła osiągnęły prawie trzycyfrowe wartości.

„Poranek będzie umiarkowanie interesujący, a temperatury będą nadal oscylować w granicach od połowy do górnych 70 stopni” – podało centrum prognoz pogody.

„Połączenie ciepła, wilgoci i niewielkiej nocnej ulgi może przynieść rozległe, znaczące skutki związane z upałem każdemu, kto nie posiada odpowiedniego nawodnienia lub niezawodnego chłodzenia” – stwierdziło centrum.

READ  Taylor Swift publikuje zwiastun wideo „Fortnite” z Post Malonem: Obejrzyj

W Detroit, gdzie temperatury w ciągu dnia mają wzrosnąć do lat 90., miejskie centrum miasta nie odczuje ulgi po zmroku. Prognozy pogody mówią W tym tygodniu nocne minima spadną do lat 70.

Do wtorku te słoneczne warunki będą się nadal zmieniać we wschodnich i północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Elisa Raffa z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *