Charles Barkley po następnym sezonie odejdzie z transmisji w NBA

Podczas gdy Warner Bros. Discovery kontynuuje negocjacje w sprawie praw medialnych z NBA, komentator TNT Charles Barkley ogłosił w piątek, że planuje wycofać się z nadawania programów telewizyjnych w 2025 roku.

Barkley (61 l.), napastnik Hall of Fame i powszechnie szanowany nadawca, jest stałym członkiem TNT od czasu przejścia na emeryturę z NBA w 2000 roku. oraz komentatorzy Shaquille O’Neal i Kenny Smith w popularnym i wpływowym programie „Inside the NBA”.

NBA prowadzi rozmowy z Disneyem, Warner Bros. Discovery, Amazon i NBC na temat kolejnej umowy dotyczącej praw medialnych, która rozpocznie się po sezonie 2024–25. Komisarz NBA Adam Silver powiedział, że rozmowy trwają w tym miesiącu, ale wiele raportów wskazuje, że spółka-matka TNT, Warner Bros., może po raz pierwszy od 1988 roku utracić prawa NBA do Discovery.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy w naszej sieci było dużo hałasu” – powiedział Barkley. „Chcę powiedzieć: rozmawiałem ze wszystkimi innymi stacjami, ale nie poszedłem nigdzie poza TNT. Ale sam podjąłem decyzję: cokolwiek się stanie, przyszły rok będzie moim ostatnim rokiem w telewizji. Chcę podziękować mojemu Rodzina NBA Byliście dla mnie dobrzy. Moje serce jest pełne radości i wdzięczności. Ale pod koniec roku będę w NBA TNT, ale osobiście chcę, żebyście to usłyszeli ode mnie.

Barkley, który od lat sugerował możliwość przejścia na emeryturę, ogłosił to w programie telewizyjnym NBA po meczu po zwycięstwie Dallas Mavericks 122-84 nad Boston Celtics w czwartym meczu finałów NBA.

„Nie udzielam już żadnych wywiadów” – powiedział. „Nie dzwoń do mnie. Nie mówię już o tym. Chciałem powiedzieć rodzinie TNT i NBA TV, że nie przechodzę do innej stacji. Przekażę pałeczkę Jamalowi Crawfordowi, Vince Cartera lub Steve’a [Smith].”

Gra TNT – napisano w oświadczeniu Saturday Barkley „jest i zawsze będzie ukochanym członkiem rodziny TNT Sports”, a stacja „nie może się doczekać kolejnego fantastycznego sezonu NBA w TNT i dalszych dyskusji z nim na temat naszych planów na przyszłość”.

READ  Bronnie James był po prostu skupiony na „dostaniu się do ligi”

Barkley podpisał przedłużenie kontraktu z TNT do 2022 roku, co podobno dało mu opcję opuszczenia sieci, jeśli ta nie będzie mogła przedłużyć umowy dotyczącej praw medialnych z NBA. Ponieważ negocjacje dotyczące praw mediów ciągnęły się miesiącami, Barkley wielokrotnie krytykował kierownictwo TNT i wyrażał swoje poparcie dla szeregowych pracowników sieci.

„Chcę to powiedzieć, ponieważ jesteście moją rodziną” – powiedział Barkley. „Uwielbiam TNT, wszystkich ludzi, którzy tu pracują, i telewizję NBA. Byłeś dla mnie wspaniały przez 24 lata. Chcę podziękować całej mojej rodzinie NBA. Kocham was ludzie.

Johnson (67 l.), który dołączył do Turner Sports w 1989 r., powiedział w zeszłym miesiącu, że nie opuści TNT, nawet jeśli sieć utraci prawa do NBA.

Silver powiedział 6 czerwca, że ​​negocjacje w sprawie praw medialnych są „niezwykle skomplikowane” i że pracownicy ligi „pracują przez całą dobę”, aby sfinalizować nowe kontrakty.

„To skomplikowane z wielu powodów” – powiedział Silver. „Jednym z nich jest pojawienie się nowych platform, zwłaszcza streamingu i zainteresowanie ze strony firm zajmujących się streamingiem, a następnie przedsiębiorstwa z branży mediów tradycyjnych przenoszą nasze gry na platformy streamingowe. Jest to skomplikowane, ponieważ wielu partnerów szuka tych samych właściwości. W wielu przypadkach znalezienie W końcu mamy tendencję do zawierania długoterminowych kontraktów. Uważamy, że to dobre dla stabilności ligi, ale w pewnym stopniu oznacza to, że próbujesz przewidzieć przyszłość , co oczywiście jest niemożliwe.

Komisarz dodał, że „Inside the NBA” odgrywa „szczególną” rolę w społeczności ligi i że cieszy się „bliskimi relacjami ze wszystkimi uczestnikami programu”.

„Z jednej strony, z ligowego punktu widzenia, wspaniale jest być chcianym i pożądanym oraz mieć tak wielu zalotników” – powiedział Silver. „Jednocześnie czuję się nieswojo, że to gra o sumie zerowej, w ostatecznym rozrachunku jest tylko określona liczba pakietów telewizyjnych, tak wiele meczów finałowych i play-off, a dystrybuowanych są tylko mecze w sezonie zasadniczym.

READ  Obejrzyj, jak astronauta SpaceX Crew-7 wraca na Ziemię 12 marca w bezpłatnej transmisji na żywo

„Ludziom, którzy wydają się teraz najbardziej dotknięci, chciałbym powiedzieć bezpośrednio pracownikom Turner Sports: przepraszam, że był to długi proces, ponieważ wiem, że są zaangażowani w swoją pracę. Znam ludzi, którzy w tym pracują To duża część ich tożsamości i tożsamości ich rodziny. Nikt nie lubi tej niepewności i myślę, że do biura ligi należy doprowadzenie negocjacji do końca i zakończenie ich tak szybko, jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *