Silny wiatr i stromy teren – ekipy walczą z pierwszym w tym roku poważnym pożarem w rejonie Los Angeles

APTOPIX Pożary w Kalifornii

Strażacy walczą z pożarem, który wybuchł w niedzielę w Corman w Kalifornii. Do niedzielnego wieczoru ogień był opanowany tylko w 2 procentach. Eric Thayer/Associated Press

GORMAN, Kalifornia – Silny wiatr w niedzielę zepchnął płomienie przez suche zarośla w górach wzdłuż autostrady międzystanowej nr 5 na północ od Los Angeles, a urzędnicy ostrzegli mieszkańców na drodze płomieni, aby byli przygotowani do ewakuacji w przypadku ponownego wybuchu.

Pierwszy poważny pożar w hrabstwie Los Angeles w tym roku szybko rozrósł się do ponad 5 km kwadratowych, dzień po tym, jak wymusił ewakuację co najmniej 1200 wczasowiczów, miłośników jazdy terenowej i turystów z obszaru rekreacyjnego Hunger Valley.

Pożar, znany jako pożar końcowy, został opanowany tylko w 2%. Nie zgłoszono żadnych obrażeń. Przyczyna była badana.

Strażacy pracujący w ciężkich warunkach i na stromym terenie ruszyli, by stawić czoła płomieniom, gdy niespodziewany wiatr wyrzucił lawę przed płomieniami, powiedział szef straży pożarnej hrabstwa Los Angeles, Kenichi Haskett. Wiatr utrudniał także załogom lotniczym zrzucanie wody i środków zmniejszających palność – dodał.

„Kiedy wieje wiatr, rozpyla wodę wszędzie tam, gdzie jej nie potrzebujemy. Jest to więc wyzwanie” – powiedział Haskett.

Pożar wybuchł w sobotnie popołudnie w pobliżu autostrady I-5 w Gorman, około 60 mil na północny zachód od Los Angeles. Na terenie ewakuowanego obszaru rekreacyjnego spłonęły dwa budynki.

Płomienie przemieszczały się w stronę jeziora Pyramid Lake, popularnego miejsca do pływania łódką, które zostało zamknięte z okazji Dnia Ojca. W niedzielę żadne domy nie były zagrożone, ale urzędnicy ostrzegli mieszkańców Castaic, w którym żyje około 19 000 osób, aby przygotowali się do ewakuacji, jeśli ogień przesunie się dalej na południe.

„Jeśli znajdujesz się w strefie ostrzegawczej, przygotuj się na ubranie nocne i torbę podróżną z telefonem komórkowym, lekami i okularami. Odpal samochód” – powiedział Haskett. „Bądź gotowy do wyjścia”.

READ  Huragan Beryl stał się trzecią najpotężniejszą burzą w regionie zbliżającym się do Karaibów

Oczekiwana jest niska wilgotność i wiatr o prędkości 80 km/h, a biuro National Weather Service w Los Angeles ostrzegło, że wiatr może wzmóc się po zachodzie słońca.

Około 75 mil na wschód w sobotę w pobliżu społeczności górskich w hrabstwie San Bernardino wybuchł pożar Hesperia o powierzchni 2 mil kwadratowych, powodując zamknięcie dróg i wydanie ostrzeżeń o ewakuacji. Niedzielny pożar został opanowany w 7%.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetującym.

„Poprzedni

Pielgrzymi rozpoczynają ostatnie obrzędy pielgrzymki, podczas gdy muzułmanie świętują Id al-Adha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *