Jak rodzina i przyjaciele Xandera Schauffele zareagowali na jego zwycięstwo w mistrzostwach PGA

LOUISVILLE, Ky. – Maya Schaffel przeprosiła raz, potem dwa razy.

„Przykro mi” – powiedziała. – Tracę przytomność.

Jej emocje opadły, gdy zobaczyła, jak jej mąż Sander Schaffel zdobył swoje pierwsze duże zawodowe mistrzostwo w golfie w 29 próbach, zatapiając 6-metrowego birdie putta na 18. dołku i jednym uderzeniem zwyciężył na 106. PGA z wynikiem 21 poniżej normy. Mistrzostwo.

Kiedy stała przed namiotem punktacji w klubie golfowym Valhalla, jej oczy były osłonięte ciemnymi okularami przeciwsłonecznymi. Jednak oczywiste jest, że popłynęły łzy. Drżenie w jej głosie było prezentem.

„To znaczy wszystko” – powiedziała. „Cała ciężka praca, którą włożył, pokazuje, że jeśli włożysz tę pracę, zobaczysz rezultaty. Zasługuje na to bardziej niż cokolwiek innego. Dlaczego to mówię? Widziałem poświęcenie, pracę, którą wkłada, Nawet w tygodnie wolne od pracy nigdy nie ma tygodnia wolnego. Cały czas trenują.

Zwycięstwo nadeszło dokładnie tydzień po tym, jak Schauffele stracił pięciotaktowe prowadzenie w mistrzostwach Wells Fargo. Po raz szósty w swojej karierze doszedł do rundy finałowej z prowadzeniem lub z jego częścią, a niektórzy otwarcie kwestionowali, czy ma wszystko, czego potrzeba, aby ukończyć wyścig. Był już znany jako najlepszy gracz na świecie, który nigdy nie wygrał turnieju major, a w tym tygodniu te głosy stały się głośniejsze, gdy zachęciły zrelaksowanego, ale niezwykle konkurencyjnego Schaffela.

Mimo że te słowa nie zostały wypowiedziane, Maya to wyczuła.

„Jestem pewna, że ​​ten odprysk na jego ramieniu zniknął, o mój Boże” – przerwała, zanim kontynuowała. „Jestem bardzo wzruszony. Myślę, co to dla niego znaczy – to właśnie musi zrobić, aby grać w golfa na tym poziomie. Robi to, co kocha”.

Znowu się zatrzymała.

„Przepraszam, teraz tracę przytomność”.


Xander Schauffele świętuje wraz z wieloletnim caddym Austinem Kaiserem zwycięstwo w mistrzostwach PGA. (Michael Reeves/Getty Images)

Stała wraz z innymi członkami rodziny Shafill i najbliższego kręgu, a jeśli była jedna rzecz, która była najważniejsza, to była to podróż Shafilla, a nie tylko jego własna. Należy do wszystkich wokół niego, łącznie z Mayą, jego skałą; Stefan Schauffele, jego ojciec; Austin Kaiser, jego caddy i bliski przyjaciel; Chris Comeau i Derek Ueda, jego trenerzy; Ross Chouler, jego agent; Nico Schaffel, jego starszy brat i kucharz drogowy; oraz Rona Semonian i Marnus Marais, jej fizjoterapeuci i trenerzy.

READ  Firmy technologiczne i AI podpisują pakt na rzecz zwalczania deepfake’ów związanych z wyborami

„Bardzo wierzę w posiadanie odpowiedniego fundamentu, właściwych ludzi wokół siebie i dobrego zespołu” – powiedział Schauffele. „Wierzę, że jeśli włożysz ciężką pracę i pozwolisz sobie na zrobienie tego, o czym myślisz, że możesz zrobić, ciężka praca się opłaci”.

Inni mogli w niego wątpić, ale otaczający go ludzie nigdy. Pomimo rozczarowania z poprzedniego tygodnia, Schaffel uścisnął dłoń Kaisera na 18. greenie na 18. greenie w Quail Hollow i powiedział: „Dostaniemy to. Wcześniej, kochanie”.

Nie tylko słowami, ale ich związek miał znaczenie.

„Powiedziałem: «Kocham cię, stary»” – wspomina Kaiser, a pot wciąż płynął mu na twarzy, gdy stał przed namiotem z torbą golfową Schoeffela przerzuconą przez ramię. „Przeszliśmy przez to wszystko. Wiele przeszliśmy. Jestem z niego dumny.

Schauffele zawsze szanował tę grę, ale ten tydzień zawsze wydawał się być odpowiedzią na pytanie „tak, ale”. Na przykład:

• Przed tym tygodniem w 28 głównych występach znalazł się w 12 miejscach w pierwszej dziesiątce. Tak, ale bez zwycięstw.

• Siedmiokrotnie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce w 13 turniejach PGA Tour w tym sezonie. Tak, ale bez zwycięstw.

• Zagrał w ośmiu mistrzostwach PGA. Tak, ale nie znalazł się w pierwszej piątce.

Jednak na pytania dotyczące jego hartu ducha odpowiedziała niedzielna dziewiątka z tyłu, kiedy po uderzeniu z tee w prawy bunkier 5-go i 10-tego zdecydował się użyć drewna na torze wodnym. Uderza na odległość 284 metrów i trafia w piasek. W tym momencie był to udar i mógł zachować ostrożność, ale nie.

Piłka wylądowała na nierównym podłożu i uniemożliwiła mu jakąkolwiek rotację po kolejnym strzale klinem, który przetoczył się przez krawędź obok dołka, co spowodowało, że bogey z dwoma puttami dał mu prowadzenie.

Ponieważ większość zawodników wspomina poprzedni weekend i zastanawia się, czy jego nadmierna agresywność może być początkiem kolejnego upadku, Schaffel nie zamierzał się wycofać. Podszedł do tee boxu z numerem 11 i udał się na polowanie na flagi, umieszczając piłkę 8 stóp od dołka, aby stworzyć birdie i dać mu część prowadzenia.

READ  Papież Franciszek przewodniczy Mszy św. w Niedzielę Wielkanocną

Była to kontynuacja odporności psychicznej, którą pokazał w sobotę, kiedy w deblu zajął 15. miejsce z kolejnymi birdie. Jeśli jest jedna rzecz, której nie zrobił w tym tygodniu, to udawanie, że się boi. Niezależnie od tego, na jaki strzał się zdecyduje, tydzień wcześniej będzie dla niego wzmocnioną lekcją.

– Piasek – powiedział Kaiser. „On jest osobą”.

Zwycięstwo było pyszne z kilku powodów, być może potwierdzających, że kilka miesięcy temu dokonał właściwego wyboru, sprowadzając Como, aby zastąpił swojego tatę na stanowisku trenera. To Stephen wprowadził go w ten sport i przez tak długi czas go trenował; Był także pierwszą osobą, która go poparła, gdy zaproponował zmianę.

„Właściwie udało mi się do niego zadzwonić, kiedy czekałem na spacer po 18. greenie (w celu wręczenia trofeum)” – powiedział Schaffel. „Był w rozsypce. Płakał przez telefon. Bardzo mnie to wzruszyło. Powiedziałem mu, żeby się rozłączył, bo muszę iść. Nie mogłem pojawić się tak jak ja. … Mój tata, jego motto – był moim trener swingu, mój mentor przez całe życie. Jego celem było, jak zrobiłby każdy dobry tata, zapewnienie dziecku pomyślnej przyszłości. Powiedział: „Pomogę ci w tym tygodniu” – odpowiedział pozytywnie SMS-y przez cały tydzień, nawet w zeszłym tygodniu.

Nie jest to zaskakujące. Wyjazd Xandera jest zawsze sprawą rodzinną.

(Górne zdjęcie Xandera i Mayi Schaffel: Andrew Reddington/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *