„IF” Johna Krasińskiego podbija kasę swoim debiutem za 35 milionów dolarów

Jana KrasińskiegoS Film „Wyimaginowani przyjaciele” „JEŚLI” Według niedzielnych ocen studia, w ten weekend osiągnął on pierwsze miejsce w sprzedaży biletów. Jego 35-milionowy debiut w Ameryce Północnej również nieco odbiegał od niektórych przewidywań.

Czy to oszustwo? Złowieszczy znak czasów kasowych? lub ostatnia historia” JEŚLI „Jeszcze nie piszesz? To nie tylko twoja wyobraźnia: w tych trudnych pierwszych tygodniach letniego sezonu kasowego 2024, kiedy nic nie wydaje się hitem, a każdy nowy film wywiera większą presję, aby odnieść sukces, „IF” uderzył w nerwy.

W tym Ryan Reynolds, Kailey Fleming i legion głosów A-list Steve’a Carella„IF” to oryginalny pomysł Krasińskiego, napisany, wyreżyserowany i z udziałem Matta Damona, Emily Blunt, Louisa Gossett Jr., Phoebe Waller-Bridge i Mayi Rudolph.

Paramount wypuścił film, którego produkcja kosztowała 110 milionów dolarów w 4041 lokalizacjach w Ameryce Północnej. Na arenie międzynarodowej zarobił 20 milionów dolarów na 56 rynkach, a światowy debiut wyniósł 55 milionów dolarów.

„Przyszły rodziny i film bardzo im się podobał” – powiedział Chris Aronson, szef dystrybucji krajowej Paramount.

Istnieje kilka dość sprzecznych historii na temat jego skuteczności. „IF” z oceną PG jest pierwszym dużym filmem familijnym, który od tygodni trafia do kin. W przeciwieństwie do fabrycznie załadowanych filmów o superbohaterach lub horrorach, filmy familijne często to maraton, a nie sprint. W czerwcu ubiegłego roku „Elemental” wytwórni Pixar został uznany za martwy w chwili premiery, gdy w kraju osiągnął cenę 29,5 miliona dolarów. Jednak przez całe lato film radził sobie dobrze, ostatecznie przynosząc na całym świecie prawie 500 milionów dolarów dochodu.

„IF” otrzymał neutralne recenzje od krytyków (obecnie „zgniłe” 49% w serwisie Rotten Tomatoes), ale widzowie, podobnie jak „Elemental”, zapewnili w ten weekend solidny wynik CinemaScore. Studio uważa go za udany debiut i optymistycznie patrzy na jego długowieczność, gdy zacznie się lato dla dzieci w wieku szkolnym.

READ  Nie żyje matka Melanii Trump

„Myślę, że ogólnie jest to dobre rozwiązanie do oglądania filmów przed letnim sezonem filmowym” – powiedział Aronson. „W przyszłym tygodniu dzieci mają wolne od szkoły i nie mogę sobie wyobrazić lepszego filmu na rynku. Jedna rzecz: jest świeży, jest świeży, jest oryginalny i naprawdę chwyta za serce.

Królestwo Planety Małp ” trwa Jasne miejsce. W ciągu zaledwie 10 dni przekroczył 100 milionów dolarów w kraju i 237 milionów dolarów na całym świecie. W drugi weekend zajął drugie miejsce z 26 milionami dolarów (spadek o 55%).

Ale dawno nie było tak wielkiego filmowego momentu, jak ubiegłoroczny „The Super Mario Bros. Movie”, „Barbie” czy „Oppenheimer”. „Fast X” w zeszły weekend zarobił ponad 60 milionów dolarów.

„To było bardzo niezwykłe lato. Nietypowo się rozpoczęło bez filmu Marvela” – powiedział Paul Tergarabedian, starszy analityk ds. mediów w ComScore. „Sprzedaż sprzedaży biletów spadła o 20% w porównaniu z zeszłym rokiem”.

„IF” to nie jedyny nowy film, którego premiera odbędzie się w ten weekend. Horror wytwórni Lionsgate „The Strangers – Rozdział 1” osiągnął szczyt sprzedaży, a jego debiut wyniósł 12 milionów dolarów w 2856 lokalizacjach. Innowacyjna kampania marketingowa, która sprowadziła „obcych” na najważniejsze wydarzenia, od przesłuchań Trumpa po Coachellę, zapewniła kilka wirusowych momentów.

The Amy Winehouse Historia życia” Powrót do czerni „ zarobił 2,9 miliona dolarów na 2010 ekranach w Ameryce Północnej.

Dokument nakręcony dla IMAX” Błękitne Anioły ” zarobił w ten weekend 1,3 miliona dolarów na 227 ekranach. Będzie dostępny na wielkoformatowych ekranach premium do 22 maja, a następnie pojawi się w Prime Video 23 maja.

Lato w Hollywood Start w pierwszy weekend majaPrace wciąż trwają, w przyszły weekend odbędą się premiery „Furiosa: Saga Mad Maxa” i „Film o Garfieldzie”.

READ  Rodzina poinformowała, że ​​z mostu w Baltimore wyłowiono ciało ofiary

Dergarabedian zauważył, że weekend z okazji Dnia Pamięci to dla kinomanów czas na nadrobienie zaległości w filmach, które przegapili i o których słyszeli. Jak na film taki jak „IF”, który miał premierę w weekend, mogło to nieźle się opłacić. Nie ma jednak co oszukiwać, że sprzedaż biletów w 2024 r. nie przełoży się na 2023 r.

„Pod każdym względem było to nietypowe lato, jeśli chodzi o ofertę filmów i wzrost sprzedaży biletów” – powiedział Tergarbadian. „Ale łącznie te filmy powinny zapewnić solidny, niezapomniany weekend”.

Według ComScore szacunkowa sprzedaż biletów w kinach w USA i Kanadzie od piątku do niedzieli. Ostateczne dane krajowe zostaną opublikowane w poniedziałek.

1. „JEŚLI” – 35 milionów dolarów.

2. „Królestwo HD, Planeta małp” – 26 milionów dolarów.

3. „Obcy — rozdział 1” – 12 milionów dolarów.

4. „The Fall Guy” – 8,5 miliona dolarów

5. „Challengers” – 2,9 miliona dolarów.

6. „Powrót do czerni” – 2,9 miliona dolarów

7. „Tarot” – 2 miliony.

8. „Godzilla x Kong: Nowe imperium” – 1,7 miliona dolarów

9. „Błękitne anioły” – 1,3 miliona dolarów.

10. „Niedoceniony bohater” – 1,1 miliona dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *