Copa America 2024: Argentyna pokonała Kanadę 2:0 i dotarła do finału, Messi zdobywa bramkę

EAST RUTHERFORD, New Jersey (AP) – Lionel Messi i Argentyna jako jedyne kraje, które zdobyły trzy główne tytuły z rzędu, dołączając do Hiszpanii w jednym zwycięstwie.

„To szalone, co zrobił ten zespół, co robi reprezentacja Argentyny” – powiedział Messi we wtorek wieczorem po strzeleniu swojego 109. gola w reprezentacji w wygranym 2:0 meczu z Kanadą, który zapewnił sobie miejsce w weekendowym finale Copa America. „Dla osób ze starej gwardii występ w kolejnym finale nie jest ekscytujący”.

Julian Alvarez stawia Albiceleste na czele W 22. minucie opanował długie podanie Rodrigo de Paula, dwoma dotknięciami oddał Moisesa Pompito, przepuścił piłkę między nogami bramkarza Maxime’a Crebue i strzelił swojego dziewiątego gola w międzynarodowym meczu.

Strzał Enzo Fernandeza został odbity przez Messiego Słabe uderzenie Ismaila Kone trafiło w twarz Grebeau z 4 jardów w 51. minucie i zdobył swojego pierwszego gola w meczu. Messi strzelił 28 goli w ostatnich 25 meczach dla Argentyny i 14 w Copa America. Strzelał gole przeciwko 38 różnym krajom.

„Nie wiem, czy piłka Enzo wpadnie do siatki” – powiedział Messi. „To odbicie”.

Tylko Cristiano Ronaldo z Portugalii strzelił więcej goli na arenie międzynarodowej niż Messi, który 24 czerwca skończył 37 lat. Irański Ali Dei strzelił 108 lub 109 goli w latach 1993–2006, a kontrowersje wokół tego, czy strzelił jednego gola przeciwko Ekwadorowi w 2000 roku, wciąż trwają. .

Dzięki zwycięstwu w Dniu Niepodległości Argentyna przedłużyła passę meczów bez porażki do 10. Albiceleste mają nadzieję zdobyć rekordowy 16. tytuł Copa, grając w niedzielę w Miami Gardens na Florydzie z Urugwajem lub Kolumbią.

„Musimy cieszyć się każdą chwilą, w której żyjemy” – powiedział Messi. „Wiem, że to ostatnie bitwy”.

Argentyna, która próbuje połączyć tytuły Copa America z mistrzostwami świata w 2022 r., ma nadzieję na wyrównanie rekordu Hiszpanii w zakresie zwycięstwa w Mistrzostwach Europy w 2008 i 2012 r. oraz Pucharu Świata w 2010 r.

READ  Pistons przerywają passę 28 porażek z rzędu dzięki zwycięstwu nad Raptors: Detroit w końcu znajduje sposób na zwycięstwo

„To są statystyki. Nie interesuje mnie to” – powiedział przez tłumacza trener Argentyny Lionel Scaloni. „Najważniejsze jest zwycięstwo”.

Messi, który brał udział w swoim 38. Copa America, został odsunięty na bok po opuszczeniu 90 minut finału fazy grupowej Argentyny z powodu kontuzji nogi. W ćwierćfinale pokonali Ekwador. Był bardzo aktywny i strzelił gola w 12. i 44. minucie.

Messi miał 45 dotknięć i skuteczność podań na poziomie 79%.

„Każą nam płacić za najdrobniejsze szczegóły” – powiedział Crepeau.

Tymczasowa trawa w MetLife wydawała się ciężka, odbijała się od rozprysków wody i kropel piasku.

„To był bardzo trudny Copa America” – powiedział Messi. „Bardzo konkurencyjna, zła nawierzchnia i bardzo gorąco”.

Fani Argentyny zebrali się przed meczem na Times Square i wypełnili ulice Manhattanu, zanim udali się na stadion MetLife. W nocy charakteryzującej się temperaturą sięgającą 82 stopni i wilgotnością wynoszącą 82% 80 102 kibiców w przeważającej mierze opowiedziało się za Argentyną, a tylko w niektórych sekcjach dominowali ubrani na czerwono kibice z Kanady.

Był to jeden z najważniejszych meczów w kanadyjskiej piłce nożnej, w jej jedynych występach w Pucharze Świata w 1986 i 2022 r. zwyciężył 0-6, a także zdobył swój jedyny ważny tytuł podczas Złotego Pucharu CONCACAF 2000. Argentyna pokonała Kanadę 2:0 Rozrusznik turnieju 20 czerwca.

„Turniej trochę nas dogonił” – powiedział trener Kanady Jesse Marsh. „Był upał, były podróże i było wiele wyzwań. … Wciąż jesteśmy na początku naszego procesu, prawda? Może osiem lat razem w Argentynie, siedem lat w tym zespole, więc musimy wykształcić więcej zawodników, którzy mogliby wnieść swój wkład, abyśmy mogli zmieniać się także w meczach rywalizacyjnych, ponieważ w końcu fizyczność i zmęczenie mogą cię dogonić.

Kanadyjski gwiazdor Alphonso Davies z kulewał w 71. minucie po tym, jak jego prawa noga została złapana w czystym pojedynku z Gonzalo Montielem.

READ  Paula Abdul oskarżyła Nigela Lithgowa z American Idol o napaść na tle seksualnym.

„Przechodzi prześwietlenie, więc mamy nadzieję, że wszystko z nim w porządku, ale nie jesteśmy pewni” – powiedział Marsh.

Kanada oddała dwa celne strzały: Jonathan David został zablokowany z bliskiej odległości przez Emiliano Martineza w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie, a Martinez obronił kopnięcie Daniego Oluwase w 89. minucie.

„Zaczęliśmy działać ospale. Zaczęliśmy odbiegać od planu gry” – powiedział obrońca Derek Cornelius, który zamienił się koszulkami z Messim.

Scaloni i fani mają nadzieję, że Argentyna i Messi powrócą do MetLife na finały Mistrzostw Świata w 2026 r., a Messi nawiąże do „ostatnich bitew”.

„Nigdy nie zamykamy drzwi” – ​​powiedział Scaloni. „Może zostać w naszym zespole tak długo, jak chce”.