Demokraci w Kongresie spotykają się w związku z obawami dotyczącymi reelekcji Bidena

Waszyngton – Demokraci w Kongresie spotkali się we wtorek Katastrofalna debata prezydenta Bidena W zeszłym miesiącu wzbudziła wśród członków partii obawy co do dalszych działań Połączenia Od wyścigu prezydenckiego w 2024 r. Biden odszedł.

Demokraci w Izbie Reprezentantów spotykają się na sesji, aby wysłuchać obaw dotyczących przyszłości Bidena

Pan. W tygodniu, który może być kluczowy dla utrzymania Bidena w wyścigu o fotel prezydenta, Demokraci w Izbie Reprezentantów spotkali się we wtorek za zamkniętymi drzwiami, aby prywatnie omówić jego miejsce na szczycie listy rankingowej.

Spotkanie, które odbyło się w siedzibie kampanii Partii Demokratycznej pod Kapitolem, trwało prawie dwie godziny, a członkowie wypowiadali się na zmianę po dwie minuty każdy. Debata, opisana przez Demokratów jako „sesja odsłuchowa”, wydawała się odzwierciedlać szerszą dyskusję publiczną toczącą się w ostatnich dniach na temat prezydenta, przy czym niektórzy Demokraci twierdzili, że Mr. Potwierdzając swoje poparcie dla Bidena, inni wzywali do jego impeachmentu i przyjęli wiele innych. Powiedzieli, że wstrzymają się z oceną do czasu publicznego zobaczenia prezydenta.

Przedstawiciel Teksasu. Lloyd Doggett, w zeszłym tygodniu Mr. Stał się pierwszym demokratycznym prawodawcą, który wezwał Bidena do ustąpienia, informując reporterów na posiedzeniu, że opowiada się za zastąpieniem prezydenta. – oświadczył republikanin Mickey Sherrill z New Jersey w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych we wtorek po południu. Demokrata z Siódmej Izby Pan. Wzywając Bidena do ustąpienia, poprosił, aby „ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję i że pomoże nam znaleźć nowego kandydata”.

Po swoim poniedziałkowym piśmie do Demokratów M. Sherrill jest pierwszą Demokratką w Kongresie, która wezwała Bidena do ustąpienia. „Nowi przywódcy muszą opowiadać się za tą decyzją tak zdecydowanie, jak to możliwe, abyśmy mogli naprawdę kontynuować sprawę przeciwko Donaldowi Trumpowi” – ​​powiedział.

W tym samym czasie przedstawiciele Maryland. Kilku prawodawców, w tym Steny Hoyer, Hank Johnson z Gruzji i Juan Vargas z Kalifornii, okazało wsparcie dla prezydenta, gdy wchodził i wychodził z posiedzenia.

„Podążamy za Bidenem” – powiedział reporterom poseł Jim Clyburn z Karoliny Południowej, wieloletni przyjaciel prezydenta, nazywając tłum „bardzo pozytywnym”.

Pan. Choć Izba Reprezentantów od czasu do czasu wzywała Bidena do wycofania się z wyścigu, wielu Demokratów w Izbie Reprezentantów należy do najgłośniejszych zwolenników kandydatury prezydenta na reelekcję. Rep. Jerry Nadler z Nowego Jorku powiedział prezydent na początku tego tygodnia Opuścić gatunek We wtorek rano podczas prywatnej telekonferencji powiedział reporterom, że M. Powiedział, że wspiera Bidena, dając jasno do zrozumienia, że ​​kandyduje. Powinniśmy go wspierać.”

W poniedziałek wieczorem, panie. Ale też Zachęcał Po dołączeniu do zaproszenia członków Kongresu Czarnych Klubów, aby porozmawiać o wyborach. Wyrazy poparcia pojawiły się nawet wśród niektórych postępowców, którzy często zrywają z prezydentem, jak na przykład posłanka Alexandria Ocasio-Cortez z Nowego Jorku.

Ocasio-Cortez powiedziała reporterom, że rozmawiała z prezydentem w weekend i dała jasno do zrozumienia, że ​​nie wycofała się z wyścigu.

Przywódca mniejszości w Izbie Reprezentantów Hakeem Jeffries rozmawia z reporterami po wyjściu ze spotkania na Kapitolu USA 8 lipca 2024 r. w Waszyngtonie.

Kevina Deitcha/Getty Images


„Sprawa jest zamknięta” – oznajmiła. „Joe Biden jest naszym kandydatem. Nie jest wykluczony z tego wyścigu. Bierze w nim udział i ja go wspieram”.

Co najważniejsze, przywódca mniejszości w Izbie Reprezentantów Hakeem Jeffries ponownie potwierdził swoje poparcie dla prezydenta w poniedziałek, mówiąc: „Dzień po debacie dałem jasno do zrozumienia, że ​​popieram prezydenta Joe Bidena i mandat Demokratów. Moje stanowisko nie ulega zmianie”.

We wtorek Jeffries powiedział reporterom, że spotkanie „ dało członkom możliwość wyrażenia siebie w sposób uczciwy i kompleksowy”, dodając, że „dyskusje te będą kontynuowane przez resztę tygodnia”.

Pod koniec spotkania nie osiągnięto konsensusu. Gdy jeden z prawodawców opuścił budynek, reporterzy zapytali republikanina Steve’a Cohena z Tennessee, czy Demokraci są po tej samej stronie. „Nie” – odpowiedział. „Nawet nie jesteśmy w tej samej książce”.

Demokraci w Senacie i Biden

Senaccy Demokraci spotkali się także we wtorek na cotygodniowym spotkaniu klubu podczas lunchu. Pomimo pewnych wyraźnych deklaracji poparcia – lub jego braku – w Izbie, w wysoce kontrowersyjnej izbie wyższej trudno było podjąć zdecydowane zobowiązania. Żaden z Demokratów w Senacie nie wezwał publicznie prezydenta do ustąpienia, a niektórzy przyjęli podejście wyczekujące.

Senator Patty Murray, demokratka z Waszyngtonu, stwierdziła w poniedziałkowym oświadczeniu, że choć ma „duży szacunek” dla prezydenta, „musi on zrobić więcej, aby pokazać, że potrafi poprowadzić wystarczająco silną kampanię, aby pokonać Donalda Trumpa”.

„Prezydent Biden musi rozważyć najlepszy sposób zachowania swojego niesamowitego dziedzictwa i zachowania go na przyszłość” – powiedział.

Senator Wisconsin. Tommy Baldwin, który ubiega się o reelekcję w kluczowym stanie będącym polem bitwy, powiedział reporterom przed spotkaniem, że podczas święta 4 lipca usłyszał „dużo komentarzy”, w tym „wyrazy zaniepokojenia” zdolnościami prezydenta. Aby wygrać wybory.

„Myślę więc, że wszyscy bardzo uważnie obserwują jego występ w tym tygodniu i myślę, że będzie to bardzo pouczające” – powiedział Baldwin.

Inni jednak jednoznacznie poparli prezydenta przed spotkaniem. Senator Nowego Jorku. Kirsten Gillibrand wyraziła nadzieję, że w listopadzie Biden „skopie Trumpowi tyłek”. I senator z Gruzji. Joan Ossoff powiedziała, że ​​wspiera prezydenta.

Senator Vermontu Peter Welch powiedział: „Wszyscy kibicowaliśmy prezydentowi Bidenowi” i dodał, że „jest to egzystencjalne pytanie o to, jak najlepiej pokonać Trumpa”. „Wyborcy zadecydują” – powiedział w listopadzie Welch zapytany, czy uda mu się pokonać prezydenta Trumpa.

Senaccy Demokraci wyszli z długiego spotkania, wyrażając jedność w klubie, choć milczeli, jeśli chodzi o szczegóły spotkania, senator ze stanu Michigan. Debbie Stabenow nazwała to „prywatną dyskusją rodzinną”. Senator Connecticut Richard Blumenthal powiedział reporterom, że osiągnięto „konsensus” w sprawie pokonania Trumpa w listopadzie, choć zauważył, że „nie ma pewności, co do dalszej decyzji”. Senator Vermontu Piotr Welch, który To było krytyczne Gdy Biden opuścił spotkanie, odpowiedzią kampanii Bidena na debatę było stwierdzenie, że „mamy jeszcze wiele do zrobienia”. Inni to senator z Pensylwanii. Starali się zachować prostotę, jak John Fetterman, który powiedział: „Joe Biden to nasz człowiek, to mój człowiek”.

Wielokrotnie pytany o zdolność prezydenta do sprawowania swojej funkcji przez kolejne cztery lata podczas cotygodniowej konferencji prasowej po posiedzeniu, przywódca większości w Senacie Chuck Schumer powtórzył trzykrotnie: „Jestem z Joe”.

W nadchodzących dniach, przez ponad trzydzieści lat, Mr. Nacisk zostanie położony na Senat, gdzie Biden reprezentował Delaware.

Do spotkań doszło po tym, jak prezydent wysłał w poniedziałek list do Demokratów w Kongresie, w którym stwierdził, że „całkowicie” jest zaangażowany w pozostanie w wyścigu i że „jeśli nie będzie całkowicie przekonany, że jestem najlepszą osobą, nie będzie ponownie kandydował. ” Pokonał Donalda Trumpa w 2024 roku.

Nikole Killion, Alejandro Alvarez i Catherine Walter wnieśli swój wkład w raportowanie.

READ  Jak po dziesięcioleciach Mario programiści wypełniają lukę pokoleniową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *