Kawhi Leonard wypada z drużyny USA na igrzyskach olimpijskich, Derrick White prawdopodobnie zostanie zastąpiony: źródła

LAS VEGAS — Rozgrywający drużyny USA Kawhi Leonard, który od miesięcy zmaga się z przewlekłym bólem kolana i stanem zapalnym, nie zagra dla Stanów Zjednoczonych na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu i zostanie zastąpiony, ogłosił w środę USA Basketball.

Źródła zespołu mówią, że Derrick White z drużyny Boston Celtics jest uważany za silnego kandydata na następcę.

White, lat 30, obrońca o wzroście ponad 180 cm, który potrafi chronić wyższych zawodników, kończy passę w mistrzostwach NBA z drużyną Celtics i był członkiem drużyny podczas Pucharu Świata USA w 2019 roku.

Leonard (33 lata) uczestniczył w obozie treningowym Team USA i był na boisku podczas każdego treningu i walki. Upierał się, że z chorym lewym kolanem wszystko w porządku, a trenerzy stwierdzili, że radzi sobie dobrze, „przybierając” pełną prędkość przed igrzyskami olimpijskimi.

Jednak Leonard i Zespół USA zdecydowali, że jego kolano, które opuściło ostatnie osiem meczów sezonu zasadniczego i serię play-offów pierwszej rundy LA Clippers przeciwko Dallas Mavericks, nie pozwoli mu grać z taką szybkością, jakiej potrzebował. Oczekuje się, że będą to trudne igrzyska olimpijskie.

W 2021 roku Kevin Love przybył na obóz treningowy jako członek Team USA, ale wycofał się z powodu utrzymującej się kontuzji, która uniemożliwiła mu osiągnięcie akceptowalnego poziomu kondycji i wyników.

Źródła podają, że Clippers i NBA obawiali się, że Leonard może tego lata bardziej uszkodzić kolano i zagrozić jego statusowi na początku sezonu zasadniczego, kiedy Clippers otworzą wartą 2 miliardy dolarów arenę Intuit Dome. Zespołom nie wolno jednak uniemożliwiać graczom rywalizacji w reprezentacji swoich krajów na igrzyskach olimpijskich, więc ostatecznie była to decyzja Leonarda i Team USA.

Leonard zmaga się z przewlekłym stanem zapalnym wynikającym z licznych operacji, które przeszedł. Zagrał w dwóch meczach play-off w 2023 roku z powodu rozdarcia łąkotki i opuścił cały sezon 2021–22 po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w barażach w 2021 roku.

READ  Wraz ze wzrostem zaufania do Big Tech, handel sztuczną inteligencją powraca

Tymczasem White jest jedynym graczem w Team USA, który nigdy nie był All-Star. Dla Celtics notował średnio 15,2 punktu w karierze i trafiał prawie 40 procent z 3 trafień i został wybrany zawodnikiem All-Defensive drugiej drużyny.

W drużynie USA brakuje także gwiazdy napastnika Kevina Duranta z powodu kontuzji łydki, ale Durant może wrócić na boisko w Abu Zabi w przyszłym tygodniu.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Brian Babineau/NBAE za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *