Finały NBA: Mavericks parują Celtics i wymuszają piąty mecz

Dallas Mavericks nadal przegrywają 3:1, ale w piątkowy wieczór przedstawili bardzo przekonujące argumenty, aby nie wykluczać ich z finałów NBA.

W 48 minut Mavericks pokonali Celtics 122:84 w historii play-offów NBA i rozegrali zacięty mecz nr 5 w Bostonie, w poniedziałek o 20:30 ET (ABC).

Celtics mogą mieć trzy próby pokonania Dallas, ale z pewnością jest wiele do ustalenia, czy chcą świętować 18. mistrzostwo NBA, które było rekordem NBA. W rzeczywistości mecz był tak jednostronny, że Mavericks pokonali ich we wszystkich czterech meczach z serii.

Nie brakuje historii tworzonej w trakcie gry. 38-punktowa przewaga była trzecią co do wielkości w historii finałów, z przewagą 47 punktów. 35 punktów Celtics do przerwy to najmniej zdobytych przez nich od połowy pod wodzą głównego trenera Joe Mazzulli. 25 punktów Luki Doncića zdobytych do przerwy to najwięcej punktów Mavericka w połowie finałów.

Gdy mecz dobiegł końca w trzeciej kwarcie, Celtics wycofali swoje siły początkowe, Mavericks szybko poszli w ich ślady, a następnie ich rezerwy, takie jak Tim Hardaway Jr., kontynuowały rzeź.

Jednak nadal uważa się to za pojedyncze trafienie. Celtics przystąpią do piątego meczu z przewagą własnego boiska, większą ilością odpoczynku niż oczekiwano i dostępnym Kristaps Porcisis. Mimo że mówi się, że będzie dostępny „w razie potrzeby”, wielki zawodnik z Łotwy nie rozegrał ani minuty w czwartym meczu, a sama jego obecność może oznaczać dla Bostonu łatwe przystosowanie się do składu.

Doncic zakończył mecz z 29 punktami, trafiając 12 z 26 celnych trafień, a także dodał pięć zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty. Kyrie Irving zdobył 21 punktów, trafiając 10 z 18 trafień, a także miał sześć asyst i cztery zbiórki.

Oto jak to wyglądało:

na żywo56 aktualizacji

• Mavs pokonali Celtics 122:84

To wszystko. Dallas wygrało czwarty mecz 122:84, a Celtics objęli prowadzenie w serii 3:1 w piątym meczu w Bostonie w poniedziałek. Był to trzeci najwyższy margines zwycięstwa w historii finałów NBA.

• Tim Hardaway Jr. ożywa

Po zakończeniu meczu Tim Hardaway Jr. trafił pięć trójek w czasie 2:47. Potrzebujesz czegoś do zbudowania na Game 5?

• Mavs 92-60 po 3 kwartach

Po trzech kwartach Mavs prowadzą 92-60, a gracze rozpoczynający grę będą tacy jak my – będą siedzieć z tyłu i oglądać resztę meczu.

• Finały NBA to czas na śmieci

Dwie minuty później, po zapoznaniu się z wedgie, Luca również się wymeldował. Kyrie i Lively dołączyły do ​​Mavs w wieku 35 lat. Rozliczmy wszyscy śmieciowy czas Finałów NBA w 14 minut!

• Celtics wywiesili białą flagę

Boston opróżnia ławkę rezerwowych na 3:18 przed trzecim meczem. Oshae Brisset, Luke Kornet, Svi Mykhailiuk dołączają do Hausera i Pritcharda. Ludzie, wracamy do Bostonu.

• Czy Mavowie coś znaleźli?

Dallas odniosło dziś wiele zwycięstw w składzie Luka-Kyrie-Josh Green-Maxi-Lively. Dwa duże, szybkość Greena w ataku, zmienna obrona. Wiele zastosowań tego urządzenia na obu końcach.

• Krzątanina na deskach

Siedem zbiórek Dereka Lively II w ofensywie to największa liczba zbiórek, jaką Celtics oddali jakiemukolwiek zawodnikowi w tym sezonie, i jedna z najwyższych w sezonie w meczu z Bostonem (osiem, zbiórka zdobyta przez Marka Williamsa z Hornets w listopadzie i remis przez Jalena Durana z Detroit w grudniu) ).

• Czy wierzymy?

„Don’t Stop Believing” gra w AAC. Być może jako symbol, być może jako przypomnienie dla wszystkich… nie ma czegoś takiego jak Południowe Detroit. Ponieważ to Kanada.

• Nie noc w Bostonie

Celtics w czwartym meczu mieli 7 z 21 sytuacji na boisku, w tym fatalny 1 z 12 z zakresu float. Pewna zasługa należy się obronie Mavericks, ale stary, to było złe zakończenie.

• Brak KB

Porzingis nie znajduje się obecnie na ławce rezerwowych drużyny Boston, ponieważ, jak niektórzy oczekiwali, nie rozegrał ani jednej sekundy w pierwszej połowie.

• Luca dostosowuje swoją grę

Luke wymyślił, jak pozwolić, by przydarzyła mu się zbrodnia, zamiast wszystko zmyślać. Dochodzi do skutku i wykorzystuje swoje ciało, aby zejść na dół.

• Gafford wywołuje emocje

Początek trzeciej kwarty od Daniela Gafforda. Po wykończeniu loba Luki, wbiegnięciu w słupek i dołączeniu do linii, powalił Tatuma w 3 zagraniach.

• Boston jest nadal podzielony

Jrue Holiday (przynajmniej) drugi raz tej nocy schodzi z bazy i kopie piłkę w róg; Kończy się atakiem, walką na krawędzi i niecelnym strzałem, przez co Dallas wypada z gry. Po długim i głośnym lobie Daniela Gafforda prowadzenie wynosiło 29-67-38 Mavs.

• Czy to złe?

Dla Bostonu 35 punktów było najniższym osiągnięciem Celtics w jednej połowie w całym sezonie.

• Do przerwy Mavs prowadzili 61:35

Świetne zagranie na zakończenie kwarty Dallas: gdy Luca wjechał w pole karne, Maxi Kleber ominął ekran bazowy od spodu krawędzi do prawego rogu. Luka wyleciał w powietrze, puścił pływak, dostrzegł go i rzucił w kąt leśną ścieżkę Kleberowi. Kleber schodzi z ekranu, łapie i kasuje. Słaby finisz Mavs, którzy do przerwy prowadzili 61-35.

• Wizja Maxiego Klebera

Czas przerzucić się na Maxi Klebera. To właśnie rzut rożny za trzy punkty przed końcem pierwszej połowy dał Dallas na przerwę 26 punktów. Był bardzo niechętny i sprzeciwiał się kręceniu wszystkich sekwencji, ale w obliczu upływu czasu nie miał innego wyjścia, jak tylko zacząć.

READ  Izraelski nakaz ewakuacji zmusza Palestyńczyków do „strefy humanitarnej”