Kate Middleton informuje o raku i uczestniczy w Trooping the Color

Katarzyna, księżna Walii, stwierdziła, że ​​robi „duże postępy” w leczeniu raka i planuje w sobotę po raz pierwszy wystąpić publicznie od czasu ogłoszenia diagnozy.

Jego leczenie będzie kontynuowane przez kilka kolejnych miesięcy, a jego stan „jeszcze nie jest gotowy” – powiedział w piątek. Raport Opublikowano na koncie w mediach społecznościowych księcia i księżnej Walii, podpisano „C”.

Catherine (42 lata) powiedziała, że ​​w marcu zdiagnozowano u niej raka i rozpoczęła chemioterapię. Nie ujawnił, z jakim rodzajem nowotworu się zmaga.

Zapowiedział, że weźmie udział w sobotniej paradzie Trooping the Colour w Londynie, która przypada na urodziny monarchy. Pojawienie się Katarzyny uzupełni planowany pokaz królewskiej siły podczas leczenia raka księżniczki i króla Karola III.

Od grudnia Catherine nie pojawiła się oficjalnie publicznie.

„Jej Królewska Mość jest zachwycona, że ​​księżniczka będzie mogła uczestniczyć w jutrzejszych wydarzeniach i nie może się doczekać wszystkich elementów tego dnia” – oznajmił Pałac Buckingham w oświadczeniu.

Catherine powiedziała, że ​​ma nadzieję wziąć udział w niektórych wydarzeniach publicznych latem.

„Robię duże postępy, ale każdy, kto przechodzi chemioterapię, wie, że są lepsze i gorsze dni” – stwierdziła w oświadczeniu. „W dni, kiedy czuję się lepiej, miło jest zaangażować się w życie szkolne, spędzić czas osobisty na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a nawet zacząć trochę pracować w domu”.

Ogłoszenie o chorobie nowotworowej nastąpiło po miesiącach publicznych spekulacji na temat jego zdrowia. Poparcie dla niego wzrosło, gdy ujawnił, że przeszedł chemioterapię. Jak dodał, nowotwór wykryto po tym, jak Catherine przeszła w styczniu operację żołądka.

READ  Sędzia Cannon przedłużył rozprawę w związku z wnioskiem Trumpa o unieważnienie nominacji specjalnego obrońcy.

Piątkowe oświadczenie było jej pierwszą poważną aktualizacją od marca, kiedy oświadczyła, że ​​poświęci trochę czasu na skupienie się na powrocie do zdrowia.

„Nauczyłam się cierpliwości, zwłaszcza w obliczu niepewności. Przyjmuję każdy dzień takim, jaki jest, słucham swojego ciała i pozwalam sobie na tak potrzebny czas wolny, aby wyzdrowieć” – powiedziała. „Dziękuję bardzo za ciągłe zrozumienie i wszystkim, którzy tak odważnie podzielili się ze mną swoimi historiami”.

Carla Adam przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *