Camino de Santiago: O chłopcu, który przeszedł 365 dni – nowa książka Mikołaja Wyrzykowskiego

CaminodelavidaKsiążki o Camino de Santiago, NewsLeave a Comment

Camino de Santiago: O chłopcu, który przeszedł 365 dni - nowa książka Mikołaja Wyrzykowskiego

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W sieci i księgarniach dostępna jest już najnowsza książka Mikołaja Wyrzykowskiego „Camino de Santiago: o chłopcu, który przeszedł 365 dni”. Książka jest nietypową powieścią podróżniczą. Opowiada historię chłopca, który wraz ze swoim wiernym psem wyrusza na Camino de Santiago. Od dorosłości dzieli go 365 km, które odlicza niczym kolejne dni prowadzące w nieznaną przyszłość w tak zwaną „dorosłość”. Z jednej strony prawdziwa dorosła podróż, a z drugiej strony bajkowe postrzeganie świata oczami dziecka.

Jeśli czytaliście „Piotrusia Pana”, „Małego Księcia” czy „Alicję w Krainie Czarów”, to odkryjecie pewne podobieństwa w wędrobajce Mikołaja Wyrzykowskiego. Chłopiec wraz ze swoim wiernym psem wyruszają z domu, aby poznać świat i dorosnąć. Motywem przewodnim są zmagania z dzieciństwem i dorosłością oraz poszukiwanie Boga w drodze.

Szlak świętego Jakuba staje się pretekstem do pokazania zmian, jakie zachodzą w chłopcu podczas pokonywania kolejnych „kilometrodni”. Powieść oparta jest na elementach autobiograficznych, jako że autor przeszedł ten odcinek szlaku w podobnym celu, co chłopiec.

W ostatnim czasie temat Camino de Santiago cieszy się dużą popularnością. W 2017 roku pojawił się w naszych kinach film „Ślady Stóp” oraz „W międzyczasie” czy „Droga do Composteli”. Wszystkie te pozycje łączy również portal Caminodelavida, który objął patronat medialny na nimi. Nie mogło również zabraknąć naszego wsparcia dla „Camino de Santiago: o chłopcu, który przeszedł 365 dni” Mikołaja Wyrzykowskiego. Serdecznie polecamy, tym bardziej, że rzadko się zdarza tytuł, który łączy bajkę z opowieścią o Camino de Santiago.

Pozycja ukazała się nakładem Wydawnictwa Rudy Smok

Mikołaj Wyrzykowski

Mikołaj Wyrzykowski jest autorem książek, tomików poezji oraz opowiadań. Zadebiutował jako piętnastolatek „Opowieścią z Sosnowego Lasu”. Kilka lat później jego powieść podróżnicza pt. „Zrządzenie losu” została przetłumaczona na język angielski dzięki stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury, zaś tomik poezji pt. „Wspomnienie chwili obecnej” został nagrodzony Złotą Różą im. Jarosława Zielińskiego za najlepszą książkę poetycką 2015 roku autorów do 40 roku życia oraz również ukazał się drukiem. Aktualnie studiuje na francuskim uniwersytecie Aix-Marseille i prowadzi bloga www.mikolajwyrzykowski.pl

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.