Aktualizacja MGB potwierdza, że ​​mężczyzna, który otrzymał nerkę od świni, zmarł

Według rodziny i oświadczenia wydanego przez Massachusetts General Hospital, gdzie w marcu przeszedł historyczną operację, Rick Slayman, pierwszy człowiek, któremu przeszczepiono nerkę od genetycznie zmodyfikowanej świni, zmarł.

„Nasza rodzina jest głęboko zasmucona nagłą śmiercią naszego ukochanego Ricka, ale pocieszona faktem, że zainspirował tak wielu osób” – stwierdziła jego rodzina w oświadczeniu opublikowanym w sobotni wieczór.

Szpital nie powiedział, jak i kiedy zmarł Slayman. W sobotę rzeczniczka odmówiła podania dodatkowych informacji, powołując się na „kwestie prywatności”.

„Nie mamy na to żadnych przesłanek [Slayman’s death] Dzieje się tak w wyniku jego niedawnego przeszczepu” – stwierdziło MGH w oświadczeniu.

Slayman, który mieszkał w Weymouth i Pracował na stanowisku kierownika wydziału transportu państwowego, przez kilka lat był dializowany, a w 2018 roku otrzymał od dawcy ludzką nerkę, która ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem. Lekarze z MGH przeszczepili świńską nerkę 16 marca, a Slayman został wypisany ze szpitala 3 kwietnia.

W chwili operacji w marcu Slayman miał 62 lata.

„Pan Slayman na zawsze będzie postrzegany jako światełko nadziei dla niezliczonych pacjentów po przeszczepach na całym świecie i jesteśmy głęboko wdzięczni za jego wiarę i chęć rozwoju w dziedzinie ksenotransplantacji” – stwierdzono w oświadczeniu MGH. Składamy nasze najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Slaymana, ponieważ wspominają niezwykłego człowieka, którego hojność i życzliwość poruszyły wszystkich, którzy go znali.”

Kiedy Slayman został zwolniony ze szpitala, nazwał to „jednym z najszczęśliwszych momentów w moim życiu” i wyraził nadzieję, że jego historia da nadzieję innym potrzebującym przeszczepu nerek.

„Rick osiągnął ten cel, a jego wiara i nadzieja będą trwać wiecznie” – powiedziała w sobotę jego rodzina. „Jego dziedzictwo będzie inspirować pacjentów, badaczy i pracowników służby zdrowia na całym świecie.

W poprzednich eksperymentach nerki świń przeszczepiano do ciał zwierząt, w których stwierdzono śmierć mózgu i zwierząt innych niż ludzie. W ciągu ostatnich dwóch lat dwóm mężczyznom podano genetycznie zmodyfikowane serca wieprzowe i przeżyło do siedmiu tygodni.

READ  March Madness: Grant Nelson prowadzi Alabamę przez pierwsze miejsce w Karolinie Północnej i dociera do pierwszej ósemki Elite Eight od 2004 roku

Rodzina Slaymana podziękowała także jego zespołowi medycznemu, który „zrobił wszystko, co w jego mocy, aby dać Rickowi drugą szansę”.

„Ich ogromne wysiłki doprowadziły do ​​ksenoprzeszczepu, a nasza rodzina mogła spędzić z Rickiem jeszcze siedem tygodni, a wspomnienia z tego czasu na zawsze pozostaną w naszych umysłach i sercach” – powiedzieli.

Drugi od prawej Slayman stoi ze swoimi lekarzami.Szpital Ogólny Michaela Rossa w Massachusetts

Ta historia się rozwija i będzie aktualizowana.


Z Nickem Stoico można się skontaktować pod adresem [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *