Ustawy Trumpa wysysają miliony z jego grup politycznych

Choć Donald Trump walczy z zarzutami karnymi w czterech sprawach i odwołuje się od wydanego w Nowym Jorku wyroku w sprawie oszustwa cywilnego na kwotę prawie pół miliarda dolarów, zbieranie funduszy nabiera tempa. Jednak jego wydatki prawne w dalszym ciągu mocno obciążają jego kampanię i jej grupy koalicyjne, a najnowsze dane dotyczące finansów kampanii pokazują, że 26 procent wydatków jego grup politycznych wydało w marcu.

Z nowych dokumentów Federalnej Komisji Wyborczej opublikowanych w sobotę wynika, że ​​Save America Leadership PAC, powiązana z Trumpem grupa, z której płacił niektórym swoim prawnikom, otrzymała w marcu 5 milionów dolarów i zebrała 4,6 miliona dolarów z tytułu rachunków prawnych na rzecz Trumpa i niektórych jego współpracowników. . W całym cyklu wyborczym organizacja Save America wydała najwięcej na rachunki wśród grup znajdujących się w orbicie Trumpa.

Komitety polityczne Trumpa wydały w tym roku co najmniej 16,7 mln dolarów na rachunki prawne, a pod koniec marca były winne różnym podmiotom kolejne 900 000 dolarów, co zwiększyło jego łączne rachunki prawne od początku kampanii do 86 mln dolarów.

Wydatki te w dalszym ciągu wysysają pieniądze z MAGA Inc., głównego wspierającego Trumpa super PAC, który w zeszłym roku zgodził się zwrócić 60 milionów dolarów organizacji Save America. W 12 ratach, począwszy od maja ubiegłego roku, przekazali 52,25 miliona dolarów na rzecz kierownictwa PAC zajmującego się „zwrotem składek”. MAGA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Z nowych raportów wynika, że ​​w marcu kierownictwo przekazało 5 milionów dolarów z powrotem do PAC, na który przepływają prawie wszystkie pieniądze organizacji Save America.

Raporty FEC nie wymagają od kandydatów ani PAC ich kierownictwa ujawniania, jakimi kwestiami prawnymi zajmował się każdy prawnik lub kancelaria prawna, płacąc tym firmom.

Mimo to istnieją oznaki, że wysiłki Trumpa, aby przedstawić swoje problemy prawne jako nieuczciwe ataki, w dalszym ciągu przyciągają do jego kampanii oddolnych darczyńców. Jak wynika z danych FEC, w kluczowym momencie sprawy o oszustwo cywilne, na przykład 22 marca, kiedy poproszono go o wpłatę kilkuset milionów dolarów kaucji, aby zapobiec przejęciu przez władze Nowego Jorku jego majątku – darowizn na rzecz jego kampanii. Kolce. Panel Sądu Apelacyjnego w Nowym Jorku orzekł później, że były prezydent Donald Trump będzie mógł wpłacić kaucję o obniżonej wartości 175 milionów dolarów.

READ  Obejrzyj, jak astronauta SpaceX Crew-7 wraca na Ziemię 12 marca w bezpłatnej transmisji na żywo

22 marca Trump napisał wielkimi literami Poczta Na swojej stronie internetowej Truth Community twierdzi, że ma prawie 500 milionów dolarów w gotówce, „z czego znaczną kwotę zamierzam wykorzystać w mojej kampanii prezydenckiej”. Na nagraniu powiedział, że sędzia prowadzący sprawę próbował wyłudzić od niego pieniądze. (Prawnicy Trumpa oświadczyli w pozwie złożonym 18 marca w sądzie, że nie jest on w stanie sfinansować kaucji apelacyjnej o wartości ponad 450 milionów dolarów na pokrycie wyroku w sprawie o oszustwo biznesowe).

To był jego najlepszy dzień na zbieranie datków od czasu, gdy w sierpniu zrobił zdjęcie napadowe w hrabstwie Fulton w stanie Georgia. Od czasu zdobycia nominacji Republikanów w drugiej połowie marca Trump zarabia średnio ponad 1,2 miliona dolarów dziennie za pośrednictwem internetowej platformy zbierania funduszy WinRed.

Z dokumentów dotyczących finansowania kampanii złożonych w tym tygodniu wynika, że ​​wysiłki Trumpa w zakresie zbierania funduszy wspólnie z Republikańskim Komitetem Narodowym obejmują duże kontrole, a główni darczyńcy przekazują maksymalnie 800 000 dolarów. Jednak stan środków pieniężnych dostępnych dla kandydata Partii Republikańskiej na koniec marca był znacznie niższy od środków zgromadzonych przez Bidena i sojusznicze grupy Demokratów.

MAGA Inc., super PAC stowarzyszona z Trumpem, otrzymała duże czeki od największych darczyńców Partii Republikańskiej. Robert Bigelow przekazał kolejne 4,1 miliona dolarów na rzecz super PAC, zwiększając tym samym swoją darowiznę na rzecz MAGA Inc. do 9,2 miliona dolarów. Linda McMahon, która za prezydentury Trumpa przewodniczyła Small Business Administration, a obecnie jest prezesem America First Policy Institute, przekazała grupie 5 milionów dolarów. MAGA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Po spłaceniu 5 milionów dolarów organizacji Save America podała, że ​​na koniec marca miała około 33 milionów dolarów w gotówce.

Oto kilka innych kluczowych wniosków z ostatnich zgłoszeń:

READ  Sieć burgerów Eyes Lokalizacja w stanie Waszyngton

Zwycięstwo wiceprezydenta Kennedy’ego

Roberta F. Kiedy Kennedy Jr. wybrał ją na swoją kandydatkę na kandydatkę w ramach swojej wieloletniej niezależnej kandydatury do Białego Domu, osobisty majątek Nicole Shanahan był jednym z jego kluczowych aktywów. Z danych FEC wynika, że ​​Shanahan pomogła zapełnić kasę kampanii Kennedy'ego dzień po dołączeniu do grona kandydatów 26 marca, przekazując na kampanię 2 miliony dolarów. Pieniądze te to bardzo potrzebny zastrzyk, który pobudzi wysiłki Kennedy'ego, aby dostać się na karty do głosowania w jak największej liczbie stanów. Jako kandydatka Shanahan może przekazać na kampanię nieograniczoną kwotę.

Przed przystąpieniem do zgłoszenia Shanahan przekazała na kampanię Kennedy’ego maksymalnie 6600 dolarów. Jego firma venture Planeta Management LLC przekazała 500 000 dolarów Lipiec Inną zewnętrzną grupą wspierającą Kennedy'ego był Common Sense PAC. W styczniu Planeta Management LLC przekazała 4 miliony dolarów firmie American Values ​​2024, super PAC wspierającej Kennedy’ego, aby pomóc w opłaceniu reklamy pro-Kennedy’ego podczas Super Bowl.

Demokraci czerpią korzyści finansowe, starając się przejąć kontrolę nad Izbą

Raporty złożone w tym tygodniu w FEC pokazują, że Demokraci rozszerzyli swoją przewagę w zakresie pozyskiwania funduszy poza wyścig prezydencki. O kilka kluczowych obszarów walki o kontrolę nad Izbą i Senatem.

Republikański Komitet Narodowy, który przez całe prawybory GOP miał trudności ze zgromadzeniem środków pieniężnych, zakończył marzec z 22 milionami dolarów. Jednak Narodowy Komitet Demokratów nadal ma w swojej skrzyni wojennej dwukrotnie większą kwotę – według stanu na koniec marca 45,2 miliona dolarów w gotówce.

Narodowy Komitet Kongresu Republikanów, który koncentruje się na wyścigach w Izbie Reprezentantów, miał na koniec marca prawie 56 milionów dolarów w gotówce, czyli znacznie mniej niż Komitet Kampanii Kongresu Demokratów, który miał 71,1 miliona dolarów w gotówce.

READ  Lepsze prognozy zysków GM, firma podnosi perspektywy i widzi „zmienną rentowność” jednostki EV do końca roku

Inne wpływowe grupy zaangażowane w konkurencyjne wyścigi Izby zbierają pieniądze w szybszym tempie po obu stronach nawy. Zrzeszony z GOP Kongresowy Fundusz Przywództwa Super PAC poinformował, że na koniec marca miał prawie 68,6 miliona dolarów w gotówce do wydania na kluczowe wyścigi, podczas gdy PAC większości w Izbie Reprezentantów w sobotnim zgłoszeniu podał, że pozostało 63,2 miliona dolarów w gotówce. .

Podczas gdy Republikanie w Senacie mają korzystniejszą mapę i są w stanie włączyć wielu bogatych ludzi do kluczowych wyścigów, niektórzy z najbardziej bezbronnych urzędników Demokratów tworzą wielkie pola bitew. W tej grupie senator. John Tester (Mont.), który na koniec marca miał prawie 12,7 mln dolarów w gotówce; i senator. Na koniec okresu Sherrod Brown (Ohio) miał w gotówce prawie 16 milionów dolarów. Oba są miejscami defensywnymi w stanach, które Trump wygrał w 2016 i 2020 roku.

Senator Nevada, stan, w którym Demokraci ledwo wygrali wyścigi prezydenckie w latach 2016 i 2020. Pod koniec marca Jackie Rosen zainkasowała ponad 13,2 miliona dolarów w gotówce, co przygotowało ją na trudne zawody w listopadzie. Lider wyścigu GOP, emerytowany szef armii Sam Brown, miał na koniec marca około 2,3 miliona dolarów w gotówce. Jej republikański pretendent, były ambasador Jeff Gunter, zgłosił prawie 2,6 miliona dolarów po pożyczeniu 2,7 miliona dolarów ze swojej kasy wyborczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *