Izba przekazuje pomoc Ukrainie, Izraelowi i Tajwanowi

Biały Dom otrzymał w sobotę nadzwyczajny pakiet pomocy zagranicznej, który utknął w Kongresie i na krótko został wzmocniony przez bezpieczeństwo granic, jedną z najbardziej wrażliwych politycznie kwestii prezydenta Joe Bidena.

Wśród innych priorytetów prośba o większą pomoc dla Ukrainy doprowadziła do października, kiedy Biały Dom przedstawił swój wniosek o dodatkowe finansowanie na rzecz bezpieczeństwa narodowego. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Biden uznawał potrzebę zwiększenia finansowania dla rozdartego wojną kraju za priorytet bezpieczeństwa narodowego, ostrzegając przed oddawaniem jakichkolwiek gruntów na rzecz Rosji.

Niedawno urzędnicy amerykańscy przypisywali straty na polu bitwy na Ukrainie brakowi dodatkowej pomocy USA. Na przykład w lutym Biały Dom zrzucił winę na Republikanów w Kongresie za ewakuację głównego miasta Ukrainy, Awdijewki.

Finansowanie Ukrainy jest ciągłym tematem debaty między Bidenem a światowymi przywódcami, w miarę jak Stany Zjednoczone starają się umocnić swoje przywództwo na arenie międzynarodowej – opinia ta znalazła odzwierciedlenie w sobotnim oświadczeniu prezydenta.

„Dzisiaj członkowie obu partii w Izbie głosowali za wspieraniem naszych interesów bezpieczeństwa narodowego i wysłaniem jasnego przesłania na temat siły amerykańskiego przywództwa na arenie międzynarodowej. W tym krytycznym punkcie zwrotnym zebrali się, aby odpowiedzieć na wezwanie historii i pilnie potrzebnego ustawodawstwa dotyczącego bezpieczeństwa narodowego, o zabezpieczenie którego walczyłem miesiącami” – powiedział Biden.

READ  Łomaczenko podnosi „bez mas-czenko”; Co dalej z Camposos?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *