Trener Mavericks Jason Kidd nazywa Jaylena Browna, a nie Jaysona Tatuma, „najlepszym zawodnikiem” Celtics

BOSTON — Unosząc brwi zgromadzonych w mediach w sobotnie popołudnie, trener Mavericks Jason Kidd powiedział, że Jaylen Brown – a nie bardziej utytułowany Jayson Tatum – był „najlepszym zawodnikiem Celtics”.

Zapytany po treningu Dallas, co jest „wyzwaniem” w grze przeciwko Brownowi w finałach NBA, Kidd zrobił pauzę i roześmiał się: „Um, Jaylen to ich najlepszy zawodnik, więc widząc, co robi w defensywie, zmierzy się z Luką (Doncićiem). Pełne boisko. , jest wolny. -Dochodzi do linii rzutów, robi wszystko.

„To właśnie robi twój najlepszy zawodnik”.

Brown zdobył 22 punkty i dodał sześć zbiórek, trzy bloki i trzy przechwyty w wygranym 107-89 meczu Bostonu. Wykonał 11 rzutów wolnych, ale trafił tylko sześć.

Może Kidd nie przywiązuje wagi do robienia tych zdjęć, po prostu je wykonuje. Tymczasem Tatum zdobył 16 punktów i 11 zbiórek, ale w pierwszym meczu zdobył 6 z 16 punktów.

Tak czy inaczej, podczas meczu nr 2, który odbędzie się w niedzielę o 20:00 czasu wschodniego w TD Garden, trener drużyny przeciwnej ponownie podjął debatę, która nie szczególnie podoba się Celtics.

„Muszą skupić się na prawdzie” – powiedział trener Celtics Joe Mazzulla o swoich dwóch pierwszych zawodnikach. „Ostatecznie nikt nie wie, ponieważ nie ma go w szatni”.

Tatum powiedziała: „Rozumiemy, że ludzie próbują wbić między nas klin. Myślę, że to mądra decyzja ze strony Jasona. Ale my jesteśmy w tym położeniu od lat, a ci, którzy próbują nas podzielić, mówią, że jednego z nas trzeba sprzedać, że jeden jest lepszy od drugiego. Nie jest to więc pierwszy raz.

Brown: „To gra zespołowa i staramy się na tym skupić, wiesz, każdy ma swoje zdanie”.

Tatum i Brown połączyli siły na sezon 2016-17. Tatum (26 lat) to pięciokrotny zawodnik All-Star, trzykrotny zawodnik All-NBA w pierwszym składzie, a w swojej karierze zdobywał średnio 23,1 punktu na mecz. Tego lata wystąpi na swoich drugich igrzyskach olimpijskich i kwalifikuje się do przedłużenia kontraktu o wartości ponad 300 milionów dolarów.

Brown (27 l.) wybrał trzy drużyny All-Star i jedną drużynę All-NBA (drugi zespół). W swojej karierze zdobywał średnio 18,6 punktu, a latem ubiegłego roku przedłużono kontrakt o najwięcej w historii NBA – o pięć lat i 304 miliony dolarów.

Brown poczuł się oszukany, nie tworząc w tym sezonie żadnej drużyny All-NBA, i był zaskoczony, gdy pięciu z dziewięciu panelistów medialnych wybrało Tatuma na MVP finałów Konferencji Wschodniej zaledwie kilka dni po tym, jak dowiedział się, że tak się nie stało. Sonda doprowadziła do debaty na temat programów medialnych NBA, w których Brown i Tatum rywalizowali ze sobą, co rozgniewało Celtics.

Tatum powiedział, że on i Brown prywatnie omawiali zewnętrzne wysiłki mające na celu ich rozdzielenie. „Jesteśmy bardzo skupieni na swoich rolach i wykonywanej pracy” – powiedział Brown.

„Wszyscy musieliśmy się poświęcić, a Jason musiał to zrobić na najwyższym poziomie, szanuję go i chylę przed nim kapelusz” – powiedział Brown. „Ale teraz, w tym momencie, wystarczy wszystko”.

Może po prostu dzieli się swoją szczerą opinią, ale Kidd, dożywotni zawodnik NBA z dwoma pierścieniami mistrzowskimi NBA, wie, jak grać w tę grę.

„Gra po obu stronach, w defensywie i ataku, na wysokim poziomie i robi to przez całe play-offy” – Kidd powiedział o Brownie. „Mówisz o MVP finałów Konferencji Wschodniej i wygląda na to, że zaczął od miejsca, w którym skończył”.

Weteran z Bostonu Al Horford (38 lat) roześmiał się, gdy zapytano go o podstęp Kidda.

READ  Pistons przerywają passę 28 porażek z rzędu dzięki zwycięstwu nad Raptors: Detroit w końcu znajduje sposób na zwycięstwo

„Jason Kidd… widzę, co robi. Widzę, co robi.

„Jaylen to niesamowity zawodnik” – powiedział Horford. „Niesamowity zawodnik”.

AtletycznyTim Cato przyczynił się do powstania tej historii.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Jesse D. Garabrand / NBAE via Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *