Czterech zakładników uwolnionych w środkowej Gazie

Tytuł Filmu, Uwolniony izraelski zakładnik Noah Arkamani ponownie spotyka się z ojcem

Izraelskie wojsko ogłosiło uratowanie czterech izraelskich zakładników porwanych przez Hamas z festiwalu muzycznego Noah podczas ataków tej grupy z 7 października.

Siły Obronne Izraela ustaliły, że uratowani to Noah Arkamani (25 lat), Almok Meir John (21 lat), Andrey Kozlov (27 lat) i Shlomi Ziv (40 lat).

IDF oświadczyło, że zostali uratowani podczas wspólnej „skomplikowanej” operacji w świetle dziennym prowadzonej przez Izraelską Agencję Obrony i izraelską policję z dwóch różnych lokalizacji w Nusirat w środkowej Gazie.

Są w dobrym zdrowiu i zostali przewiezieni do Centrum Medycznego „Sheba” w Tel-Haszomer na badania lekarskie, oznajmiło IDF.

Ministerstwo zdrowia kierowane przez Hamas w Gazie twierdzi, że w wyniku operacji zginęło i zostało rannych dziesiątki osób, w tym dzieci.

Według doniesień personel szpitala Al-Aksa ma trudności z leczeniem rannych.

„Dziesiątki rannych osób leży na ziemi, a zespoły medyczne próbują ich uratować, korzystając z podstawowych umiejętności medycznych, jakie posiadają” – podało ministerstwo na Facebooku.

Rzadkie wyzdrowienie po ośmiu miesiącach walk z Hamasem w Gazie.

Podczas ataku grupy 7 października na festiwal muzyczny i inne części południowego Izraela bojownicy wzięli 251 zakładników, z których 116 przebywa obecnie na terytoriach palestyńskich, a według wojska 41 zginęło.

W ramach porozumienia zawartego w listopadzie Hamas uwolnił 105 zakładników i 240 więźniów palestyńskich z izraelskich więzień w zamian za tygodniowe zawieszenie broni.

Arkamani, obywatel Izraela urodzony w Chinach, również został porwany z festiwalu. Materiał wideo – zweryfikowany przez izraelskiego Channel 12 przez jego ojca Yaakova Arkamaniego – pokazuje 25-latka na motocyklu krzyczącego „Nie zabijaj mnie!” Pokazuje, jak krzyczy.

Po wiadomościach o sobotniej akcji ratunkowej wyemitowano nowy materiał, na którym Arkamani ponownie spotyka się z ojcem, uśmiecha się i ściska go w pojeździe.

Kozlov, obywatel Rosji, który odwiedził Izrael w 2022 r., pracował na festiwalu jako ochroniarz.

Jan próbował uciec z festiwalu. On i jego przyjaciel odjechali samochodem znajomego, ale udało im się przejechać tylko niewielką odległość, zanim zostali wypędzeni.

Według wywiadu dla „The Times of Israel” Ziv należała do ochrony festiwalu i początkowo kontaktowała się ze swoimi siostrami, gdy nastąpił atak.

Siedziba Forum Rodzin Zakładników, grupy reprezentującej rodziny zakładników, określiła uratowanie czterech zakładników jako „cudowne zwycięstwo” i podziękowała IDF za „bohaterską akcję”.

Grupa dodała: „Rząd izraelski musi pamiętać o swoim zobowiązaniu do sprowadzenia wszystkich 120 zakładników nadal przetrzymywanych przez Hamas – tych, którzy żyją w celu resocjalizacji i tych, którzy zostali zabici w celu pochówku –”.

W odpowiedzi na ofensywę wojskową Nusirat szef polityczny Hamasu Ismail Haniyeh powiedział, że Izrael nie może narzucać grupie swoich wyborów.

Powiedział, że grupa nie zgodzi się na zawieszenie broni, jeśli Palestyńczykom nie zostanie zapewnione bezpieczeństwo.

Tytuł Zdjęcia, Almok Meir Jan był jednym z czterech zakładników uwolnionych z Gazy
Tytuł Zdjęcia, Andrei Kozlov, obywatel Rosji, który odwiedził Izrael w 2022 r., pracował jako ochroniarz na festiwalu.
Tytuł Zdjęcia, Shlomi Ziv był częścią ochroniarza podczas ceremonii
READ  Źródło podało, że Doc Rivers akceptuje stanowisko głównego trenera Milwaukee Bucks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *