Steph Curry z NBC Sports Bay Area i Kalifornia dzielą się ulubionymi wspomnieniami Klaya Thompsona z epoki kultowych Warriors

Steph Curry stworzył wiele ponadczasowych wspomnień ze swoim byłym wieloletnim kolegą z drużyny Warriors, Klayem Thompsonem.

Ponieważ 34-letni brat Splash dołączył niedawno do Dallas Mavericks, Curry nie ma czasu na rozpamiętywanie dobrych chwil spędzonych z Thompsonem podczas ich 13-letniej współpracy z Golden State.

Curry (36 l.) podczas występu ujawnił swoje ulubione wspomnienie dotyczące Thompsona z drużyny Warriors Ekskluzywny wywiad z Samem Amickiem z The Athletic.

„[On the call with Thompson]Rozmawiałem o nim [Jan. 9, 2022] Kiedy wrócił z meczu [Achilles] Kontuzja w meczu z Cleveland [Cavaliers] Dwa lata temu [at Chase Center]Publiczność zgotowała mu owację na stojąco, gdy wszedł na boisko, aby oddać strzały przed meczem, a ja już tam byłem, w mojej koszulce Klaya Thompsona z rękawami i strzelałem” – Curry powiedział Amickowi.

„On wchodzi na kort, a publiczność szaleje. Był tam wcześnie i… [the scene] Zachęcał go, bo rozumiał. Po długiej nieobecności na boisku wrócił w swoim żywiole, z powrotem w swojej strefie.

Ten mecz Warriors-Cavaliers był pierwszym meczem Thompsona od czasu, gdy w 6. meczu finału NBA 2019 przeciwko Toronto Raptors zerwał lewy więzadło krzyżowe przedniego przedniego (ACL) i naderwał więzadło prawej pięty przed sezonem 2020–2021.

To był pełen emocji wieczór dla Thompson, Warriors i Dub Nation, nie tylko dlatego, że strzelec wyborowy po raz pierwszy od czasu powrotu do zdrowia po dwóch kolejnych kontuzjach kończących sezon nie założył odpowiedniego stroju, ale także dlatego, że zadebiutował w Chase Center. Prawie pomógł zbudować San Francisco.

Aż do tej inspirującej styczniowej nocy, Thompson ostatni raz grał w domu Warriors w Oakland, zwanym Oracle Arena. Chociaż lokalizacja macierzystego kortu Golden State mogła się zmienić od czasu ostatniego rozegranego pięciokrotnego meczu gwiazd NBA, Curry pamięta jak zawsze głośne przyjęcie Thompsona przez publiczność.

READ  Relacje na żywo z trzeciej rundy Masters 2024: DeCambeau, Homa, Scheffler prowadzą, a Tiger Woods bije rekord

„Sposób, w jaki zareagowała na niego publiczność, mówi wszystko o jego relacjach z Bay Area” – Curry powiedział Amickowi. „Oddawał strzały przed meczem, a oni klaskali, jakby był w połowie czwartej kwarty. Starałem się zachować powagę, ale w tym momencie zostałem fanem.

„Wszyscy możemy rozmawiać o wszystkich jego świetnych grach, o glinie Game 6 i tym podobnych rzeczach. Ale to było moje ulubione. [memory] Ponieważ w bardzo trudnym momencie przypomniało to wszystkim, jak ważny jest dla całej serii i całej tej podróży”.

Po czterech mistrzostwach NBA dla wszystkich jest jasne, ile Thompson znaczy dla Curry’ego i całej sceny sportowej Bay Area.

Jednak szczególnie ten mecz Warriors-Cavaliers pokazuje, jak Curry będzie pamiętał dziedzictwo swojego kolegi z drużyny w Golden State.

W końcu Thompson złożył oświadczenie, zdobywając 17 punktów, co równało się z byciem elektrycznym plakatem, który rządził mediami społecznościowymi.

Curry miał do wyboru wiele wspomnień, ale jak zwykle nie przeoczył tego.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *