Sędzia opóźnia zakaz zawierania umów o zakazie konkurencji dla pracowników


Nowy Jork
CNN

W środę sędzia federalny opóźnił wejście w życie zakazu umów o zakazie konkurencji w odniesieniu do niewielkiej liczby pracowników w USA. 4 września.

O ile sędzia nie wyda innego orzeczenia przed tą datą, zakaz zacznie obowiązywać większość pracodawców w Stanach Zjednoczonych.

„Chociaż to postanowienie ma charakter wstępny, Trybunał zamierza wydać orzeczenie w sprawie ostatecznej zasadności niniejszego pozwu do 30 sierpnia 2024 r.” – napisała sędzia Ada Brown z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Teksasu.

Projekt ustawy, który zabrania pracodawcom egzekwowania klauzul o zakazie konkurencji w większości istniejących umów o pracę i zabrania firmom włączania ich do wszystkich przyszłych umów, został zatwierdzony przez Federalną Komisję Handlu w kwietniu.

W ciągu jednego dnia od zatwierdzenia FTC agencja została pozwana Ryan spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąDostawca usług podatkowych i oprogramowania z siedzibą w Teksasie oraz oddzielnie przez Izbę Handlową Stanów Zjednoczonych i inne grupy biznesowe.

Środowe zarządzenie ogranicza wstępny nakaz Zwykły powód (Ryan LLC) i Powodowie – Interwenienci Amerykańska Izba Handlowa, Okrągły Stół Biznesu, Teksaskie Stowarzyszenie Biznesu i Izba Handlowa Longview. Nie jest to jednak przedłużone Spółki członkowskie tych grup. „[T]„Sąd odmawia wydania nakazu sądowego członkom powoda-interwenientów” – napisał sędzia.

FTC szacuje, że 30 milionów ludzi – co piąty amerykański pracownik – to: Klauzula o zakazie konkurencji W swojej obecnej pracy. Większości z nich taki przepis uniemożliwia swobodną zmianę pracy, obniża płace, tłumi innowacyjność, uniemożliwia przedsiębiorcom zakładanie nowych firm i podważa uczciwą konkurencję – twierdzi agencja.

Amerykańska Izba Handlowa w swoim oświadczeniu określiła wstępny nakaz jako zwycięstwo. „Całkowity zakaz zakazu konkurencji wydany przez FTC stanowi nielegalne przejęcie władzy, naruszające konstytucyjne i ustawowe uprawnienia agencji oraz ustanawia niebezpieczny precedens, który rząd zna lepiej niż rynki. Izba amerykańska będzie w dalszym ciągu pociągać FTC do odpowiedzialności przed sądem” – powiedział Daryl Josepher, główny doradca grupy.

READ  Brony James spodziewał się wziąć udział w drafcie NBA 2024: źródła

W odpowiedzi na nakaz rzecznik FTC Douglas Farrar powiedział: „FTC podtrzymuje swoje wyraźne upoważnienie, poparte prawem i precedensem, do wydania tej zasady. Będziemy w dalszym ciągu walczyć o uwolnienie ciężko pracujących Amerykanów od nielegalnej konkurencji, która tłumi innowacje, hamuje wzrost gospodarczy, więzi pracowników i podważa wolność gospodarczą Amerykanów.

Tymczasem postanowienie sądu nie uniemożliwia FTC podejmowania działań egzekucyjnych wobec umów o zakazie konkurencji w indywidualnych przypadkach.

To ważna wiadomość i będziemy ją aktualizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *