Sędzia Alito mówi Kongresowi, że nie będzie się wycofywać ze spraw związanych z 6 stycznia

Sędzia Samuel A. Alito Jr. ogłosił w środę, że nie wycofa się ze spraw toczących się przed Sądem Najwyższym w dniu 6 stycznia, co skłoniło demokratycznych prawodawców do zastanowienia się, czy mógłby zachować bezstronność. Kilka tygodni po ataku na Kapitol USA w 2021 r.

W liście do przywódców Demokratów w Izbie i Senacie Alito stwierdził, że flaga i druga flaga o tematyce religijnej zostały podniesione przez jego żonę bez jego wiedzy oraz że incydenty te nie spełniły kryteriów odmowy określonych w Sądzie Najwyższym kod. zachowanie.

Alito po raz pierwszy ujawnił, że nie miał pojęcia o odwróconej fladze, dopóki nie zwrócono mu na to uwagi, a jego żona początkowo sprzeciwiała się jej zdjęciu.

„Gdy tylko to zobaczyłem, poprosiłem żonę, aby to zdjęła, ale przez kilka dni odmawiała” – napisał Alito w liście do senatorów Sheldona Whitehouse’a (DRI) i Dicka Durbina (D-IL). . Dodał, że jego żona „ma prawo korzystać z nieruchomości według własnego uznania i nie podjąłem żadnych dodatkowych działań, aby przyspieszyć zdjęcie flagi”.

Odwrócona flaga – od dawna używana jako symbol niepokoju, zwłaszcza przez armię amerykańską – stała się symbolem ruchu „Stop the Steel”, który fałszywie twierdzi, że wybory w 2020 roku zostały skradzione Donaldowi Trumpowi.

Kolejna flaga niesiona przez uczestników zamieszek 6 stycznia, Ten Przyjęty przez chrześcijańskich nacjonalistów, którzy chcą znaleźć dla religii większe miejsce w życiu publicznym, zeszłego lata przyleciał przed wakacyjnym domem Alito w New Jersey.

Alito stwierdził w liście, że nie jest zaznajomiony z flagą „Apel do nieba” i że jego żona mogła nawiązać do jej historii przed rewolucją amerykańską. „Powiedział, że nie wie, podobnie jak moja żona, że ​​istnieje jakikolwiek związek między tą historyczną flagą a filmem „Powstrzymaj złodzieja”.

Martha-Ann Alito „nie poleciała nim, aby związać się z nią lub jakąkolwiek inną grupą” – napisała sędzia, dodając, że „używanie starej historycznej flagi przez nową grupę nie umniejsza wszystkich innych znaczeń”.

READ  Katastrofa samolotu w Japonii: eksperci ds. bezpieczeństwa lotniczego szukają danych głosowych z gruzów

W następstwie doniesień prasowych na temat flag Demokraci poprosili Alito o odmowę udziału w podjęciu decyzji W nadchodzących tygodniach Sąd Najwyższy ma wydać orzeczenie w dwóch kluczowych sprawach: czy Trumpowi mogą zostać postawione zarzuty karne Za wysiłki na rzecz utrzymania się na stanowisku po przegranej w wyborach w 2020 r. oraz 6 stycznia. Czy wymiar sprawiedliwości może wykorzystać zarzut impeachmentu do postawienia przed sądem ponad 300 osób Rebelianci.

Alito powiedział wcześniej, że jego żona wywiesiła flagę, ponieważ była zdenerwowana, gdy inna powiedziała: „Jesteś współwinny” w sąsiedzkim sporze przeciwko Trumpowi.

W środę powiedział prawodawcom, że poniósł wiele poświęceń, aby dostosować się do swojej pracy w Sądzie Najwyższym, z wyjątkiem „bardzo nieprzyjemnego sporu sąsiedzkiego” z udziałem jego żony. Rozpoczęło się w 2022 r., gdy Alito obalił opinię większości Roe przeciwko Wade’owi i wyeliminować narodowe prawo do aborcji.

„Moja żona jest prywatną obywatelką i jak każdy Amerykanin ma prawa wynikające z Pierwszej Poprawki” – napisał Alito. „Ona podejmuje własne decyzje i zawsze szanuję to prawo”.

Jesienią ubiegłego roku, w odpowiedzi na kolejne kontrowersje wokół etyki sądu, Sąd Najwyższy przyjął po raz pierwszy kodeks postępowania obowiązujący dziewięciu sędziów. Kodeks stanowi, że sędziego należy wyłączyć ze spraw, w których „bezstronność wymiaru sprawiedliwości jest zasadnie kwestionowana”, gdy osoba neutralna, zaznajomiona ze wszystkimi faktami i okolicznościami, „wątpi, czy sędzia może rzetelnie wywiązać się ze swoich obowiązków”.

Alito odrzucił wniosek ustawodawcy o wycofanie się ze spraw związanych z wyborami w 2020 r., twierdząc, że uważa go za „rozsądną osobę, która nie kieruje się względami politycznymi ani ideologicznymi lub która nie chce wpływać na wynik spraw Sądu Najwyższego”. „On zdecyduje, że nie ma potrzeby odmawiać wywieszania flagi na jego domach.

To rozwijająca się historia. Zostanie zaktualizowany.

READ  Bronnie James był po prostu skupiony na „dostaniu się do ligi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *