Sacramento Kings vs New Orleans Pelicans Wyniki na żywo i statystyki – 19 kwietnia 2024 GameTracker

NOWY ORLEAN (AP) Hustle gra i produkcja w górę i w dół składu pomogły drużynie New Orleans Pelicans przezwyciężyć nieobecność czołowego strzelca Ziona Williamsona, utrzymać sezon przy życiu i uniknąć historycznej porażki.

Brandon Ingram zdobył 24 punkty, Jonas Valanciunas dodał 19 punktów i 12 zbiórek, a New Orleans Pelicans zapewnili sobie miejsce w play-offach NBA po zwycięstwie 105-98 nad Sacramento Kings w piątkowym meczu eliminacyjnym turnieju wstępnego.

„Byliśmy razem. Wspieraliśmy się nawzajem. Graliśmy dla siebie” – powiedział Valanciunas. „Wszyscy chcemy dostać się do play-offów. Zrobiliśmy to, grając dobrą koszykówkę, wspierając się nawzajem, pomagając sobie w obronie i ataku, dzieląc się piłką, no wiesz, grając w koszykówkę we właściwy sposób.

Williamson we wtorek wieczorem pauzował z powodu naderwania lewego ścięgna podkolanowego po zdobyciu 40 punktów w przegranej w fazie play-in z Los Angeles Lakers.

Nowy Orlean zastosował zrównoważone podejście, aby poprawić w tym sezonie bilans 8-5 bez Williamsona. Sześciu zawodników zdobyło 10 lub więcej punktów, w tym rezerwowi Larry Nance Jr. (13), Naji Marshall (11) i Jose Alvarado (10).

„Zdobyłeś 34 punkty z ławki rezerwowych. To był dla nich wspaniały wieczór, a dla nas trudny” – powiedział trener Kings Mike Brown.

Trey Murphy III, rozpoczynając grę pod nieobecność Williamsona, dodał 16 punktów dla Nowego Orleanu, co otwiera niedzielną serię play-offów w pierwszej rundzie z najwyżej rozstawionym Oklahoma City.

„To wspaniale. „To był cel na początku roku” – powiedział Ingram o zakwalifikowaniu się do play-offów. „Dzisiaj mieliśmy kolejną szansę, weszliśmy na boisko i wszyscy wnieśli swój wkład”.

De'Aaron Fox zdobył 35 punktów, a Tomandas Sabonis miał 23 punkty i 14 zbiórek dla dziewiątych rozstawionych Kings, którzy w pierwszym meczu play-off pokonali rozstawione z 10. Golden State i umówili się na pojedynek z Nowym Orleanem.

READ  Lee Anderson nie chce przeprosić za islamistyczne twierdzenia pod adresem Sadiqa Khana

Młodzi otwieracze Keegan Murray (4 na 12) i Keon Ellis (0 na 5, 0 na 0, 4 na 17, 4 na 17, 4 na 17, 4 na 17, 5 na 17, 17 na 17) „Byliśmy trochę jeśli chodzi o pasywną ofensywę, nie wszyscy byliśmy dziś agresywni w naszej grze” – powiedział, zauważając, że strzelił 0 na 5 na 0 na 5 (0 na 5 przy 0 na 17 strzałów). )

„Możemy umieścić piłkę w bramce” – powiedział Brown, którego drużyna miała przewagę 58-44 w środku boiska i nie wykorzystała siedmiu z 22 rzutów wolnych. „Możesz dokończyć grę, musisz udać się na linię rzutów wolnych i dokonać konwersji”.

Mecz przetestował zdolność drużyny Pelicans do poradzenia sobie z presją meczu typu „zrób to albo zgiń” po zmarnowaniu dwóch poprzednich szans na zapewnienie sobie miejsca w play-offach.

W niedzielę przegrali finał sezonu zasadniczego z New Orleans Lakers, a we wtorek ponownie przegrali z Lakers, marnując szansę na zajęcie szóstego miejsca. Stawili czoła Kings i mieli szansę zostać pierwszą od ponad 50 lat drużyną, która odniosła 49 zwycięstw (Phoenix w 1972 r.), która opuściła play-offy NBA.

Zamiast tego Nowy Orlean wygrał w tym sezonie 6:0 z Sacramento, stając się pierwszą drużyną, która od czasu Minnesoty w sezonie 1994/95 przeciwko Denver zdobyła 6:0 w sezonie (bez serii play-offów).

„Zasłużyliśmy na to. Czuliśmy to przystępując do tego meczu” – powiedział Nance. „Zasłużyliśmy na play-offy. Nie wygrywa się 49 meczów przez przypadek.

Odkąd NBA przyjęła turniej play-in w 2020 roku, drużyna Pelicans ma 7 rozstawionych zawodników, nie opuszczając play-offów. Z powodu przegranej w fazie play-in z Lakersami, Pelicans wchodzą do play-offów z ósmym rozstawieniem.

Pelicans początkowo grali ospale, popełniając sześć strat w pierwszej kwarcie, co dało im 11 punktów Kings. Sacramento, w którym brakowało Malika Monka (prawe kolano) i Kevina Huerdera (lewe ramię), objęło prowadzenie 24-17 po stracie Herba Jonesa, która doprowadziła do wymiany Fox, która w pierwszej połowie zdobyła 18 punktów.

READ  Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych i Królewska Marynarka Wojenna Wielkiej Brytanii zestrzeliły 18 dronów Houthi i 3 rakiety

Odwrotne ustawienie CJ McColluma i 3 Murphy'ego pomogły Pelicans szybko zmniejszyć przewagę i Nowy Orlean objął 13-punktowe prowadzenie po drugiej kwarcie.

Marshall dał Pelicans 3, a Murray wykonał przechwyt, który zamienił w wsad do ucieczki. Murray doznał kontuzji biodra, gdy upadł podczas utraty piłki. Po chwili udał się do szatni, ale wrócił w drugiej połowie.

Krótki hak Valanciunasa i ustawienie Ingrama dały drużynie Pelicans prowadzenie 53-40 pod koniec połowy, a trójka Foxa pomogła Kings podwyższyć wynik do 54-45 do przerwy.

Jednak przez większą część drugiej połowy Pelicans prowadzili różnicą 10 lub więcej punktów, a w czwartej kwarcie doszli do 20 punktów.

Prawa autorskie 2024 STATS LLC i Associated Press. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie lub dystrybucja bez wyraźnej pisemnej zgody STATS LLC i The Associated Press jest surowo zabronione.