Rodzina poinformowała, że ​​z mostu w Baltimore wyłowiono ciało ofiary

urzędnicy podali w piątek Odnaleziono kolejne ciało Uważa się, że pracownik budowlany zginął w wyniku zawalenia się mostu w Baltimore.

Według Unified Command, grupy agencji zarządzających reakcją na zawalenie się mostu Key Bridge, zespoły nurkowe znalazły ciało 38-letniego Manor Suazo Sandoval około 10:30 w piątek.

Jego brat, Carlos Alexis Suazo Sandoval, powiedział, że członkowie rodziny wkrótce otrzymali wiadomość od władz. „To cel numer 1” – napisał w wiadomości WhatsApp po hiszpańsku. „Dzięki Bogu.”

Władze podały wcześniej, że sześciu pracowników budowlanych – w tym Suazo Sandoval – którzy naprawiali zapadliska na moście Key Bridge, prawdopodobnie zginęło w zeszłym tygodniu, gdy statek zderzył się z nim i wywrócił się. Ciała dwóch pracowników – Alejandro Hernándeza Fuentesa, lat 35, z Baltimore i Dundalk, Maryland. Dorlian Ronial Castillo Cabrera, lat 26, z I – został już uratowany w zeszłym tygodniu, a władze szukały czterech innych osób.

Nie jest jasne, czy w piątek z wody wyciągnięto inne ciała. Nadinspektor policji stanu Maryland płk Roland L. „Rodziny wciąż czekają na informację, czy odnaleźliśmy ich ukochaną osobę” – stwierdził Butler Jr. w piątkowym wieczornym oświadczeniu.

„Zapewniam, że jesteśmy w pełni zaangażowani w znalezienie rozwiązania problemu dla każdej z tych rodzin” – powiedział Butler.

Bratanek Suazo Sandovala, Hector Guardado, powiedział wcześniej dziennikowi The Washington Post, że rodzina ma nadzieję pochować ciało wujka w jego rodzinnym mieście w Hondurasie.

Suazo Sandoval, ojciec dwójki dzieci i zagorzały kibic drużyny piłkarskiej FC Modagua, został zapamiętany przez członków rodziny jako przedsiębiorczy człowiek rodzinny, który przesłał pieniądze do Hondurasu na zakup leków dla chorych krewnych, tortów urodzinowych na uroczystości i strojów piłkarskich dla dzieci . Jego miasto. Pomógł członkom rodziny otworzyć tam mały hotel.

„Jako rodzina odczuwamy ból” – powiedział Guardado w piątkowym wywiadzie po hiszpańsku. Wiadomość, którą rodzina otrzymała od władz około południa, była „trudna, ale jednocześnie pocieszająca” – powiedział.

READ  Dewastacja Gazy, gdy Izrael rozpoczyna wojnę z Hamasem: aktualizacje na żywo

„Jedyne, o co poprosiliśmy na końcu, to znalezienie jego ciała” – dodał.

Guardado powiedział, że ciało Suazo Sandovala było u lekarza sądowego i zostanie przekazane do domu pogrzebowego, a następnie w weekend członkom rodziny w Maryland. Guardado powiedział, że celem rodziny było przewiezienie jego ciała do rodzinnego miasta Asagualpa na górzystym zachodzie Hondurasu, „aby pożegnać go z szacunkiem tak, jak na to zasługiwał”.

Suazo Sandoval opuścił Honduras i udał się do Stanów Zjednoczonych prawie dwie dekady temu i od dawna miał nadzieję wrócić, aby zobaczyć się z rodziną.

„Miasto na niego czeka. Miasto oczekuje powrotu własnego syna” – powiedział Curtado. „Odtąd historia się zmieni i sprowadzimy mojego wujka do jego ojczyzny i tu go pochowamy”.

Justin Juvenal przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *