Przejście Kerem Shalom zostaje ponownie otwarte dla dostaw pomocy humanitarnej

IDF i COGAT ogłosiły we wspólnym oświadczeniu w środę rano ponowne otwarcie Kerem Shalom w Strefie Gazy.

Wojsko dodało, że na przejście z Egiptu przybywają ciężarówki przewożące pomoc humanitarną, w tym żywność, wodę i lekarstwa. Po inspekcji na przejściu przeprowadzonym przez urzędników izraelskiego Ministerstwa Obrony pomoc zostanie przetransportowana na przejście palestyńskie.

Przejście Kerem Shalom zostało zamknięte z powodu ataków Hamasu

Przejście Kerem Shalom zostało zamknięte na początku tego tygodnia po ostrzale rakietowym Hamasu w tym rejonie, w wyniku którego zginęło czterech żołnierzy IDF, a kilku innych zostało rannych w różnym stopniu.

(Od lewej do prawej) Żołnierze IDF Reuben Mark Mordechai Azolin, Ido Testa, Michael Rusal i Tal Shavid zginęli w ataku rakietowym Hamasu w rejonie Kerem Shalom. 5 maja 2024 (Źródło: Sekcja Rzecznika IDF)

W oświadczeniu IDF wyjaśniono również, że chociaż przejście Kerem Shalom zostało zamknięte, przejście Erez pozostało otwarte dla dostaw pomocy, a później zostało przeniesione do Strefy Gazy.

Yonah Jeremy Bob, Joanie Margulies i Tzvi Joffre wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.READ  Zdobądź najlepszą technologię na MWC 2024 już teraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *