Po miesiącach skarg Nike spodziewa się wymienić stroje ligi MLB do 2025 roku

Z notatki uzyskanej w niedzielę wynika, że ​​po miesiącach skarg ze strony kibiców i zawodników Nike ma wymienić kilka elementów swoich nowych strojów Major League Baseball na początku sezonu 2025.

W notatce skierowanej do zawodników Stowarzyszenia Zawodników MLB, po tygodniach rozmów z ligą i jej oficjalnym dostawcą strojów, firmą Nike, związek „otrzymuje[d] Znaki” obejmie następujące zmiany: powrót do wielkich liter na koszulkach i spodniach jerseyowych, przywrócenie poprzednich opcji ściegów, liczby ściegów i wysokiej jakości zamków błyskawicznych z 2023 roku.

Poza tym, jak powiedział wcześniej Nike AtletycznyW notatce napisano, że Nike pracuje nad rozwiązaniem problemu plam potu z niedopasowanych szarych strojów i koszulek drużyn.

„To wyłącznie problem Nike” – napisano w notatce. „Zasadniczo wydarzyło się tutaj to, że Nike wprowadziło innowacje w czymś, co nie wymagało innowacji”.

Warto wskazać, czym jest, a czym nie jest notatnik. Przede wszystkim nie jest to bezpośrednie zobowiązanie ze strony Nike. (Nike nie odpowiedziała na prośbę o komentarz). Związek informuje graczy o postrzeganych postępach w realizacji tego celu. Nie zapowiada się też powrót do mundurów z poprzednich sezonów. Jeśli chodzi o materiał i ogólny projekt koszulki, Nike Vapor Premier pozostanie.

Po pierwszym debiucie na All-Star Game 2023 firma Nike wypuściła wiosną model Vapor Premier, co spotkało się z natychmiastową reakcją. Fani podarli niektóre projekty, zwłaszcza dziwny, mały napis z imieniem na odwrocie. Gracze wyrazili tanie poczucie procesu dopasowania i materiału spodni.

Gdy tylko sezon się rozpoczął, pojawiły się plamy potu, stwierdzono, że szarości drogowe mają różne odcienie i pasma. Zaczęło dmuchać Dodanie oczek – oczywiście w związku ze zmianą liczby oczek. (Jedną z kwestii nieuwzględnionych w specyfikacji jest przezroczystość spodni, ponieważ, jak wcześniej informowaliśmy, dobrze umiejscowione źródła podają, że materiał spodni nie zmienił się w tym roku, chociaż zmieniły się pewne drobne szczegóły, takie jak zamek błyskawiczny i szlufki.)

READ  Alex Murdoch oskarżył o te zbrodnie uzależnienie od opiatów i został skazany na 40 lat więzienia.

„Ostrzegaliśmy Nike przed różnymi zmianami w 2022 roku, zwłaszcza jeśli chodzi o spodnie” – czytamy w notatce. „Liga MLB była i jest świadoma naszych obaw. Niestety, do niedawna stanowisko Nike w zasadzie sprowadzało się do – „nie ma tu nic do oglądania, gracze muszą się dostosować”.

MLB i MLBPA odmówiły komentarza.

Zrzucając winę na Nike, MLBPA w dalszym ciągu wspierała producenta mundurów Fanatics. W miarę upływu miesięcy, gdy pojawiało się coraz więcej problemów z nowymi mundurami, fanatycy wywołali gniew opinii publicznej z powodu zamieszania. Federacja MLBPA kilkakrotnie publicznie oczyściła fanatyków z zarzutów i uczyniła to ponownie w niedzielnej notatce: „Fanatycy byli wspaniałym partnerem dla zawodników i przez ostatnie osiem lat bez problemu produkowali stroje”. Oprócz partnerstwa z MLB i Nike, Fanatics ma również lukratywną umowę licencyjną ze związkiem zawodników, a MLBPA zainwestowała w Fanatics.

Fanatycy odrzucili ten pomysł.

„Zelotowie byli i nadal są wspaniałym partnerem graczy i bez żadnych problemów szyją stroje przez ostatnie osiem lat” – czytamy w notatce. „Fanatycy zdają sobie sprawę, jak ważne jest pozyskiwanie opinii graczy, uzyskiwanie ich wpisu i nie banie się prowadzenia trudnych rozmów na temat koszulek lub kart kolekcjonerskich.

„Mamy nadzieję, że w przyszłości Nike przyjmie podobne podejście”.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Kevin C. Cox / Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *