Plemię w Arizonie tymczasowo zakazuje tańców po zastrzeleniu policjanta

Społeczność Indian rzeki Gila nałożyła tymczasowy zakaz tańców Funkcjonariusz plemiennej policji został zastrzelony Urzędnicy plemienni powiedzieli w niedzielę, że kolejna osoba została ranna w odpowiedzi na zakłócenia w domu Chandan.

Stephen Roe Lewis, gubernator plemienia na południe od Phoenix, powiedział, że w sobotę wieczorem odbyło się specjalne spotkanie przywódców rad społeczności.

Rada zatwierdziła tymczasowy zakaz wszelkich dozwolonych i niesankcjonowanych tańców w społeczności, obowiązujący natychmiast, wraz z zaostrzonymi karami za wtargnięcie i zakłócanie porządku, powiedział.

FBI w Phoenix i policja Gila River przeprowadzą wspólne dochodzenie w sprawie strzelaniny, choć wiele szczegółów nie zostało jeszcze ujawnionych.

Jak podaje „Arizona Republic”, do strzelaniny doszło podczas przyjęcia urodzinowego nastolatka w Shantan, jednym z siedmiu hrabstw tej społeczności plemiennej.

Joshua Brees, który pracuje w Departamencie Policji nad rzeką Gila od niecałego roku i nie ukończył jeszcze szkolenia w terenie, wraz z innym funkcjonariuszem policji plemiennej zadzwonił pod numer 911 o godzinie 2 w nocy w sobotę na miejsce zdarzenia z udziałem dużego tłumu.

Funkcjonariusz policji nad rzeką Gila, Joshua Brees, został postrzelony i zabity podczas wezwania dotyczącego zakłócania porządku wśród indyjskiej społeczności nad rzeką Gila. W policji służył niecały rok i przeszedł przeszkolenie w tej dziedzinie.

Policja nad rzeką Gila


Policja podała, że ​​padło wiele strzałów, dwóch funkcjonariuszy zostało trafionych, a czterech innych zostało rannych.

Policja stwierdziła, że ​​Breese zmarł w szpitalu, a stan drugiego funkcjonariusza, którego nazwisko nie zostało jeszcze ujawnione, określa się jako poważny, ale stabilny.

Policja poinformowała, że ​​jeden z czterech rannych później zmarł. W niedzielę nazwiska ofiar nie były od razu znane.

Jego rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom składamy najszczersze kondolencje. – poinformowało FBI Phoenix W sobotnim oświadczeniu.

„Nasze serca i modlitwy kierują się do tych funkcjonariuszy policji, ich rodzin i wszystkich osób dotkniętych tym tragicznym wydarzeniem” – powiedziała policja nad rzeką Gila.

Brees (23 lata) jest synem byłego zastępcy szeryfa w Montanie, który również zginął na służbie.

Biuro szeryfa hrabstwa Yellowstone poinformowało w poście na Facebooku, że David Breese zginął w wypadku samochodowym w listopadzie 2006 roku.

Doniesienia prasowe mówią, że David Brees odpowiadał wówczas na wezwanie funkcjonariusza zajmującego się nietrzeźwym kierowcą w Billings w stanie Montana.

READ  Dewastacja Gazy, gdy Izrael rozpoczyna wojnę z Hamasem: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *